ژلیش ناخن، هر آنچه باید در مورد ژلیش بدانید!

داشتن ناخن‌های زیبا موجب می‌گردد دستان زیباتری داشته باشید. بیش تر خانم‌ها به لاک زدن یا ژلیش ناخن علاقه مند می باشند تا با این عمل بتوانند به جذابیت و زیبایی دستانشان بیفزایند. هر چند می بایست بدین نکته هم توجه داشته باشید که علاوه بر مراقبت از پوست و مو، محافظت از ناخن‌ها هم برای داشتن ناخن‌های زیبا ضروری است.

البته در قضیه تزیین و زیبایی ناخن هیچ چیز جای لاک زدن و طراحی ناخن را نمی‌گیرد. و امروزه ژلیش ناخن به یکی از محبوب‌ترین مدل های طراحی و لاک زدن ناخن تبدیل شده ‌است. در ادامه با ما همراه باشید تا به نکات مهم در مورد ژلیش ناخن و لاک بپردازیم.

 

ژلیش ناخن چیست؟ تفاوت آن با لاک معمولی چیست؟

ابتدا واجب است بدانید، ژلیش ناخن با کاشت ناخن با ژل متفاوت است. ژلیش ناخن به روشی برای مانیکور و طراحی ناخن گفته می شود که به صورت ساده‌تر می‌توان آن را زیر مجموعه لاک زدن دانست. ولی لاکی که با دوام‌تر از لاک‌های معمولیست و جلا و برق بیشتری دارد.

 

ژلیش ناخن و ویژگی ها آن

 

چه چیز موجب محبوبیت ژلیش ناخن شده است؟

هر کسی می تواند ژلیش ناخن یا مانیکور با ژل را روی دستانش انجام دهد. چه ناخن بلند یا کوتاه طبیعی داشته باشید چه کاشت ناخن انجام داده باشید. ژلیش ناخن ماندگاری بیشتری نسبت به لاک‌های معمولی دارد و برق و جلایی که تولید می نماید موجب می شود به نظر رسد همین لحظه از تالار زیبایی بیرون آمده اید. تا وقتی ژلیش را از روی ناخن هایتان پاک نکنید، نه کهنه می شود و نه مات.

ژلیش ناخن چقدر دوام می‌آورد؟

از ماندگاری بالا ژلیش ناخن گفتیم البته ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که ژلیش ناخن حقیقتا چقدر دوان می‌آورد؟ غالبا مانیکور کردن با ژل (یا همون ژلیش) دو الی سه هفته دوام خواهد داشت. اگر‌چه همانند لاک زدن معمولی، می بایست مراقب ژلیش ناخن هم باشید.

ولی باید در نظر داشته باشید که قرار دریافت کردن طولانی سطح ژلیش به روی ناخن ممکن است موجب جراحت به ناخن شود. براین اساس مهم است هر از گاهی بعد از انجام این کار به ناخن‌هایتان استراحت داده و نسبت به تقویت ناخن‌های خود اقدام فرمائید.

 

آیا ژلیش ناخن موجب آسیب به ناخن‌ها می‌شود؟

ژلیش بیشتر روی ناخن‌ها باقی می ماند، این به این معناست که مواد تشکیل دهنده آن از لاک معمولی قوی‌تر است. یکی از دلایلی که ممکن است ژلیش به ناخن زخم بزند همین مواد قدرتمند‌تر است. البته اصولا چیزی که اکثر مواقع موجب آسیب به ناخن‌ها می گردد فرآیند پاک کردن آن است.

به دلیل آن که همان طور که ژلیش همانند لاک معمولی نیست، پاک کردن آن هم با لاک پاک کن معمولی قابلیت و امکان پذیر نیست. اکثر اوقات نیاز است برای پاک کردن ژلیش ناخن به سالن زیبایی رجوع‌کنید تا با روش‌های مختص خودشان آن را پاک نمایند. همینطور بعضی اشخاص بارها ژلیش ناخن را روی هم می‌زنند که همین یک عامل دیگر برای آسیب رسیدن به ناخن‌ها است.

 

ژلیش ناخن و ویژگی ها آن

 

ژلیش ناخن چطور انجام می‌شود؟

بیشتر فرآیند انجام ژلیش ناخن همانند لاک زدن معمولی است. زمانی که به سالن زیبایی می روید ابتدا فرآیند مانیکور کردن ناخن، گرفتن پوست اضافه کناره ناخن، یک پارچه و یک صورت کردن شرایط ناخن انجام می‌گردد. دستان شما به خوبی شسته و خشک می‌گردد. درحال حاضر نوبت سطح لاک زدن یا ژلیش است. در حقیقت تفاوت در دسته لاکی است که به دستانتان می‌زنید.

لاک ژلیش گونه خاصی از لاک است که جای اینکه در هوای آزاد خشک شود بایستی تحت نور و روشنایی UV قرار بگیرد. بعد از این‌ که لاک مختص ژلیش به روی ناخن شما زده شد یک لایه برق ناخن زده می شود و ناخن‌ها یک دقیقه تحت نور UV قرار می گیرند.

 

آیا اشعه UV هنگام ژلیش ناخن خطرناک است؟

صحبت های زیادی درباره مانیکور با ژل انجام یافته شده‌است که بیشتر به اشعه UV که برای خشک کردن آن استفاده می شود باز می گردد. گفته می گردد این اشعه موجب پیری پوست و حتی‌د‌ر طولانی بازه زمانی سرطان پوست می گردد. به همین جهت توصیه میشود اول از تمامی ژلیش ناخن را پشت سر هم انجام ندهید و پیش از مراجعه به تالار زیبایی حتما از ضد آفتاب به روی پوست دستتان استفاده فرمایید.

ژلیش ناخن چطور تمیز می‌شود؟

پاک کردن لاک ژل عمل ساده‌ای نیست. در هر حال مقاومت این دسته لاک از دیگر لاک‌های معمولی که می زنیم فراتر است بدین ترتیب نمی توان به روش معمول آن را پاک کرد. اول از کلیه این نکته را در لحاظ بگیرید که در‌صورتی‌که چند دفعه پی درپی ژلیش ناخن را امتحان کرده‌اید بهتر است برای پاک کردن آن به سالن زیبایی خود رجوع کنید.

ولی در شرایطی که می خواهید خودتان این فعالیت را در منزل انجام دهید بایستی طاقت و شکیبایی داشته باشید و فشار متعددی به ناخن‌ها وارد نکنید. برای این کار واجب است به روی هر ناخن پنبه آغشته به استون قرار دهید.

به دور هر انگشت را جدا فویل بکشید و بگذارید ۱۵ دقیقه در همین وضعیت باقی بماند. در صورتی که این عملیات به درستی انجام یافته باشد برای پاک کردن ژلیش بعد از این بازه زمانی نیاز به هیچ فشاری به روی ناخن‌هایتان نخواهید داشت.

 

صحبت نهایی

ژلیش ناخن روشی امروزی و دوستداشتنی برای مانیکور ناخن‌ها است که ‌این روز ها هواداران بسیاری پیدا نموده است. بدین ترتیب درک کردن نکات کلی در رابطه این عمل موجب می‌گردد بهتر با این روش مانیکور آشنا شوید و مخاطرات احتمالی آن را هم بدانید.

همینطور دردسرهای پاک کردن آن هم ممکن است بیش تر از دیگر لاک‌ها باشد ولی غالبا دوام و جذابیت آن موجب می‌گردد بخش اعظمی از اشخاص ترجیح بدهند از ژلیش ناخن استفاده نمایند عوض این که بخواهند هر روز لاک‌هایشان را پاک کرده و مجدد لاک بزنند. با این حال فراموش نکنید که  سلامت ناخن ها خود را در اولویت قرار دهید.

 

updated on 3/8/2021

All Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *