کالر کورکتور یا کانسلیر؟ تفاوت این دو لوازم آرایشی چیست؟

کالر کورکتور چه کاری انجام می دهد؟

بدون شک و تردید کانسیلر یک کدام از محبوب‌ترین اسباب و لوازم آرایشی است که میتواند پوششی بر نواقص مو جود روی پوست باشد . از لکه‌های جوش گرفته تا تیرگی به دور چشم , کانسیلر مزایای بسیاری برای داشتن یک آرایش بدون نقص دارااست . البته در‌این بین بعضی کانسیلرها این توان را دارا‌هستند که رنگ‌ها را تصحیح نمایند . یعنی به اصطلاح کالر کورکتور میباشند . کالرکورکتورها در حقیقت به عبارتی کانسیلر می‌باشند که قابلیتی ویژه‌تر نسبت به کانسیلر معمولی دارا هستند . در ادامه به گونه های کالر کورکتورها و کاربردهایشان اشاره می کنیم .

کالر کورکتور چیست؟

همان گونه که گفته شد کالرکُرکتورها هم کانسیلر می باشند و برای نهفته کردن ایرادهایی از جمله قرمزی پوست , کبودی و یا این که دورنگ شدن پوست به کارگیری می شود . در حقیقت در‌صورتی‌که بخواهید هر لکه روی پوست را با اعتنا به رنگی که دارااست برطرف فرمائید بایستی از کالر کورکتور استعمال فرمائید . هر چند , در اغلب مواقع یک دست کردن رنگ پوست به راحتی با کانسیلر معمولی و کرم پودر قابلیت و امکان پذیر است , ولی در مواردی که‌این مشکلات شدیدتر می‌باشند کالر کورکتور به یاری شما خواهند آمد . کالر کورکتورها رنگ‌های متنوعی دارا هستند که به توضیح کاربرد هریک از آنها خوا‌هیم پرداخت .

به طور کلی در‌صورتی‌که بخواهید بدانید برای هر تصحیح هر رنگ روی پوستتان می بایست از چه رنگ کالرکورکتوری به کارگیری نمایید می توانید از این قانون کلی رنگ مکمل در چرخه رنگ پیروی فرمایید . یعنی برای مثال در شرایطی که لکه روی پوست شما قرمز رنگ است کالر کورکتور سبز برایش مطلوب است . پی بردن این ضابطه نخستین میتواند به شما یاری دهد راحت‌تر رنگ کالر کورکتور را تعیین فرمایید .

کالرکورکتور سبز
همان گونه که پیش‌تر به آن اشاره شد , کالر کُرکتور سبز قادر است سرخی روی پوست را که در اثر آلرژی پوستی , نشانه‌های به دنیاآمدن , و لکه‌های قرمز‌رنگ جوش را اصلاح نماید . صرفا کافیست میزان کمی از این رنگ کالر کورکتور را به روی لکه سرخ رنگی که روی پوستتان است بزنید تا به خیر و خوبی محو شود .

کالر کورکتور زردرنگ
کُرکتور رنگ زرد میتواند لکه‌های صورتی و قرمز‌رنگ ملایم روی پوست را اصلاح نماید . گهگاه میتوانید از رنگ سبز و رنگ زرد در کنار هم به کار گیری فرمائید تا یک لکه قرمز‌رنگ خیلی شدید روی پوست را محو نمائید . کالر کورکتور رنگ زرد بیشتر مطلوب قرمزی‌های ملایم بدور بینی و دهن است . صرفا کافیست مقداری از این رنگ کورکتور را به اطراف بینی و دهن بزنید تا سرخی ملایم اطراف بینی و دهن را از بین ببرد .

کالرکورکتور صورتی
رنگ صورتی می تواند زرد یا این که سبز ملایم را محو نماید . کالر کُرکتور صورتی خیلی روشن همینطور برای هایلایت کردن صورت مطلوب است . می توانید یه خرده کالر کورکتور صورتی به روی گونه‌ها و کناره داخلی چشم بزنید تا هایلایتی در چهره خویش ایجاد فرمایید .

کالر کورکتور ها

کالر کورکتور قرمز رنگ , نارنجی رنگ و هلویی
هر چند اغلب مواقع کبودی پایین چشم به راحتی با کانسیلر معمولی نهفته میگردد البته درصورتی که که کبودی حقیقتا به رنگ بنفش یا این که آبی تیره بود می بایست از کالر کُرکتور قرمز‌رنگ یا این که نارنجی رنگ به کارگیری نمائید . در حالتی که پوستتان به صورت ارگانیک بسیار روشن است برای نهفته کردن کبودی زیر چشم یا این که کبودی طبیعی که ممکن است در اثر برخورد سرتان به جایی تولید شده باشد را با کالر کورکتور هلویی مخفی فرمائید . رنگ قرمز‌رنگ و نارنجی رنگ مطلوب پوست‌های تیره‌تر است .

کالر کورکتور بنفش و آبی‌رنگ
در صورتی در اثر آفتاب گرفتن پوستتان دو رنگ شده و یا این که از مواد برنز کننده‌ای به کارگیری کرده‌اید که دارنده رنگ نارنجی رنگ بوده و به روی پوستتان اگر‌چه کمرنگ , رنگی نارنجی رنگ ایجاد کرده , برای برطرف کردن آن می بایست از کالر کورکتور بنفش یا این که آبی رنگ به کارگیری نمائید . بعضی از پوست‌ها هم به صورت طبیعی ممکن است زردرنگ داشته باشد که برای نهفته کردن آن هم از همین کالرکورکتور بایستی مصرف شود .

چطور از کالر کُرکتور استعمال کنیم؟
حال که با اشکال کالر کورکتور و کاربرد آنها آشنا شدیم بایستی بدانیم که چطور بایستی از این کالا آرایشی به کارگیری کنیم که شایسته ترین نتیجه را بگیریم . اگرچه نیازی نیست برای داشتن یه پیرایش روزانه از تمام رنگ‌های کالرکورکتور به کارگیری فرمایید . البته در صورتیکه میخواهید از آنها استفاده فرمایید هم نباید بیشتراز میزان آن را روی پوست بزنید . استفاده بیشتراز حد از کالرکورکتور موجب میشود پیرایش شما طبیعی جلوه نکند . به این ترتیب بخشی از پوست را که اصلاح لازم داراست با رنگ مطلوب کالر کورکتور بپوشانید . ولی پیش از آن خوبتر است از یک پرایمر به روی پوستتان استفاده نمایید تا ماندگاری آرایشتان را بیشتر نماید . کالر کورکتور را با یک اسفنج آرایشی در منطقه متبوع پوست پخش نمائید . بعداز این که به خوبی به روی پوست مخفی شد , کرم پودر بزنید .

صحبت نهایی
در بیشتر مواقع برای محو کردن لکه‌های روی پوست از کانسیلر و کرم پودر به کارگیری میکنیم . هر چند برای یک آرایش معمولی روزمره نیازی نیست از چیزی غیر از این دو به کار گرفت ولی چنانچه میخواهید همانند یک سلبریتی دیده گردید و یا این که دورنگی پوست شما شدید است و با کانسیلر و کرم پودر به راحتی نهفته نمی شود , می بایست به سراغ کالر کورکتور مطلوب این ایراد پوستتان بروید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *