پاک سازی پوست صورت با روش هایی ساده و مناسب

پاک سازی پوست صورت ب روش های خانگی

پاک‌سازی پوست صورت به روش‌هایی گفته میگردد که قادر است در جوانسازی پوست و همین‌طور تقویت و شادابی آن مؤثر باشد تا در غایت با برطرف کردن عارضه ها و مشکلات متفاوت پوستی , پوست صورتی شاداب و سلامت داشته باشید .
برای پاک سازی پوست روش‌های متمایز موجود هست . از روش‌های خانگی گرفته تا شیوه هایی که در آرایشگاه‌ها و کلینیک‌های زیبایی انجام می گردند .

پاک سازی پوست صورت با بخور

این شیوه یک کدام از ساده‌ترین و در عین حال مؤثرترین روش‌های پاک سازی پوست صورت است . با این کار می توانید منافذ مسدود پوست صورت شما باز کنید  و آلودگی‌هایی وارد شده به آن را شسته شوند . در این روش که صورتتان را با بخور پاک سازی می کنید خوبتر است اذن دهید حدود ۱۰ دقیقه تا یک ربع پوست شما در معرض بخار آب قرار گیرد تا جایی که صورتتان کاملاً تر شود .

بعد صورت خویش را به آرامی خشک و از یک تونر صورت با ph متناسب و همین‌طور مرطوب‌کننده ملایم به کار گیری فرمائید . پیشنهاد ما به ما این است تا این روش را دو بار در هفته انجام دهید تا منافذ پوستتان کاملاً باز شود و پوست شاداب‌تر و بشاش تری داشته باشید .

 

پاک سازی پوست صورت با عسل

مجموعاَ می‌توان اظهار کرد که تنوع روش‌های پاک سازی پوست با عسل دوچندان بالاست و می‌توان آن را با شکل‌ها و ترکیبات متفاوتی به کار برد . به عنوان مثال یکی روش‌های پاک سازی پوست صورت با عسل , هنگامی است که‌این ماده را به تنهایی به کارگیری فرمائید . این یعنی کمی عسل را روی پوست خویش بمالید و اذن دهید مدتی بماند تا خشک شود . بعد آن را به آرامی و به خیر شستشو دهید . برای داشتن پوستی روشن و شاداب میتوانید این روش را روزی یک بار انجام دهید .

روش دیگر به کارگیری از عسل برای تطهیر صورت وقتی است که آن را با آرد نخود و همین‌طور شیر همراه فرمائید . برای این عمل می بایست نسبت یک به دو عسل و شیر را با هم ادغام نمائید و بعد از آن نیز یک قاشق چای‌خوری آرد نخود به آن بیفزایید . مواد را به خوبی با هم ترکیب نمائید و آن را روی تمام پوست صورت خویش بمالید . چیزی حدود ۲۰ دقیقه حوصله فرمائید و آن گاه نیز پوست صورت خویش را با آب ولرم به خوبی بشویید . خوبتر است که‌این روش را یک بار در هفته انجام دهید .

علاوه بر این شما میتوانید دو قاشق غذاخوری ماست ساده را با یک قاشق چای‌خوری عسل و همین‌طور یک قاشق چای‌خوری روغن زیتون مخلوط فرمائید و آن را روی صورتتان بمالید . چیزی حدود ۱۵ دقیقه صبر نمایید و آن گاه آن را با آب ولرم بشویید . به کار گیری از این روش یک بار در هفته میتواند آلودگی‌های منافذ پوست شما‌را از بین ببرد .

 

پاک سازی پوست صورت با لیموترش

لیموترش هم میتواند در مسدود کردن منافذ پوست صورت کارساز باشد . اسیدسیتریک مو جود در لیموترش به عنوان لایه بردار عمل خواهد کرد به همین علت آلودگی‌های مو جود روی پوست را از در میان می برد . برای به کارگیری از لیموترش برای پاک سازی پوست می توانید آب لیموی نو را بگیرید و آن را به بازه زمانی ۵ تا ۱۰ دقیقه روی پوست صورت خویش بمالید . آن‌گاه نیز صورت خویش را آب ولرم بشویید و پس از خشک کردن آن از یک کرم مرطوب‌کننده ملایم به کارگیری فرمایید . پیشنهاد میکنیم که از این ماسک یک روز در میان استفاده شود .

 

پاک سازی پوست صورت با لیموترشصوزت

 

علاوه بر این می توانید لیموترش را در قالب یک ماسک هم به عمل بگیرید . برای این فعالیت از ادغام یک قاشق چای‌خوری آب‌لیمو , یک قاشق چای‌خوری ماست ساده , یک قاشق چای‌خوری عسل و همین‌طور ۵ تا ۶ قاشق چای‌خوری شکر به کارگیری نمایید . این ماسک را به بازه زمانی ۲ دقیقه روی پوست خویش ماساژ دهید و بعد مدت ۱۰ دقیقه بگذارید روی پوست بماند . بعد نیز پوست خویش را به خیر و خوبی بشویید . شما میتوانید این ماسک را هفته‌ای دو بار به کار گیری فرمایید .

 

پاک‌سازی پوست صورت با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ از دیگرروش‌هایی است که به نوعی میتواند در پاک سازی پوست صورت مؤثر باشد . این روش در واقع معالجه القایی کلاژن‌سازی است . در نحوه میکرونیدلینگ سوزن‌های کوچکی به کار می‎رود که منجر نرم‌تر و محکم‌تر شدن پوست صورت میشود . از این روش می توانید چین‌وچروک‌ها را برطرف کنید و به نوعی در معالجه منافذ بزرگ و باز صورت و همین‌طور پاک‌سازی آن هم مؤثر باشد .

 

پاک سازی پوست صورت را با میکرونیدلینگ انجام دهید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *