همه چیز در مورد ژلیش ناخن ، آسیب های لاک زدن به ناخن

ژلیش ناخن، لاک

داشتن ناخن‌های خوشگل موجب می‌گردد دستان زیباتری هم داشته باشید . اکثری از خانم‌ها به لاک زدن یا این که کاشن ناخن عشق و علاقه مند میباشند تا با این عمل بتوانند به جذابیت و زیبایی دستانشان بیفزایند . هر چند می بایست بدین نکته هم توجه داشته باشید که علاوه بر حفظ از پوست و گیسو , محافظت از ناخن‌ها هم برای داشتن ناخن‌های قشنگ واجب است . البته در قضیه تزیین و زیبایی ناخن هیچ چیز جای لاک زدن و طراحی ناخن را نمی‌گیرد . و امروزه ژلیش ناخن به یکی محبوب‌ترین گونه های طراحی و لاک زدن ناخن تبدیل شده‌است که درپی به هر آنچه ضروری است در رابطه ژلیس ناخن بدانید اشاره می کنیم .

ژلیش ناخن چیست؟ تفاوت آن با لاک معمولی چیست؟

ابتدا واجب است بدانید , ژلیش ناخن با کاشت ناخن با ژل متفاوت است . ژلیش ناخن به روشی برای مانیکور و طراحی ناخن گفته میگردد که به صورت ساده‌تر می‌توان آن را تحت مجموعه لاک زدن دانست . ولی لاکی که با دوام‌تر از لاک‌های معمولیست و جلا و برق بیشتری داراست .

چه چیز موجب محبوبیت ژلیش ناخن شده است؟
هر کسی میتواند ژلیش ناخن یا این که مانیکور با ژل را روی دستانش انجام دهد . چه ناخن بلند یا این که کوتاه طبیعی داشته باشید چه کاشت ناخن انجام داده باشید . ژلیش ناخن استمرار بیشتری نسبت به لاک‌های معمولی دارااست و برق و جلایی که ساخت مینماید موجب می‌گردد به نظر رسد همین لحظه از تالار زیبایی بیرون شده‌اید . تا وقتی ژلیش را از روی ناخن هایتان پاک نکنید، نه کهنه می شود و نه مات.
ژلیش ناخن چقدر دوام می‌آورد؟
از دوام بالای ژلیش ناخن گفتیم البته ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که ژلیش ناخن حقیقتا چقدر دوان می‌آورد؟ غالبا مانیکور کردن با ژل ( یا این که همون ژلیش ) دو الی سه هفته تداوم خواهد داشت . اگر‌چه همانند لاک زدن معمولی , می بایست مراقب ژلیش ناخن هم باشید . ولی می بایست در حیث داشته باشید که قرار دریافت کردن طولانی مقطع ژلیش به روی ناخن ممکن است موجب جراحت به ناخن شود . براین اساس حتمی است هرزگاهی بعداز انجام این فعالیت به ناخن‌هایتان استراحت داده و نسبت به تقویت ناخن‌های خویش اقدام فرمائید .
آیا ژلیش ناخن موجب آسیب به ناخن‌ها می‌شود؟
ژلیش بیشتر روی ناخن‌ها باقی می ماند , این به این معناست که مواد تشکیل دهنده آن از لاک معمولی قوی‌تر است . یکی دلایلی که ممکن است ژلیش به ناخن زخم بزند همین مواد قدرتمند‌تر است . البته اصولا چیزی که اکثر زمان ها مواقع موجب آسیب به ناخن‌ها می گردد فرآیند پاک کردن آن است . به دلیل آن که همان طور که ژلیش همانند لاک معمولی نیست , پاک کردن آن هم با لاک پاک کن معمولی قابلیت و امکان پذیر نیست . اکثر اوقات مواقع نیاز است برای پاک کردن ژلیش ناخن به سالن زیبایی رجوع‌کنید تا با روش‌های مختص خودشان آن را پاک نمایند . همینطور بعضی اشخاص بارها ژلیش ناخن را روی نیز می‌زنند که همین یک عامل دیگر برای آسیب رسیدن به ناخن‌ها است .

 

تفاوت لاک ژلیش ناخن

ژلیش ناخن چطور انجام می‌شود؟
بیشتر فرآیند انجام ژلیش ناخن همانند لاک زدن معمولی است . زمانی به تالار زیبایی می روید ابتدا فرآیند مانیکور کردن ناخن , گرفتن پوست اضافه کناره ناخن , یک پارچه و یک صورت کردن شرایط ناخن انجام می‌گردد . دستان شما به نیکی شسته و خشک می‌گردد . درحال حاضر نوبت سطح لاک زدن یا این که ژلیش است . در حقیقت تفاوت در دسته لاکی است که به دستانتان می‌زنید . لاک ژلیش گونه خاصی از لاک است که جای اینکه در هوای آزاد خشک شود بایستی ذیل نوروروشنایی UV قرار بگیرد . بعداز این‌که لاک منحصر ژلیش به روی ناخن شما زده شد یک لایه برق ناخن زده می شود و ناخن‌ها یک دقیقه تحت نور UV قرار میگیرند .
آیا اشعه UV هنگام ژلیش ناخن خطرناک است؟
صحبت های متعددی به مانیکور با ژل انجام یافته شده‌است که بیشتر به اشعه UV که برای خشک کردن آن استفاده می شود باز می گردد . گفته میگردد این اشعه موجب پیری پوست و حتی‌د‌ر طولانی بازه زمانی سرطان پوست می گردد . به همین جهت توصیه میشود اول از تمامی ژلیش ناخن را پشت سر هم انجام ندهید و پیش از مراجعه به تالار زیبایی حتما از ضد آفتاب به روی پوست دستتان به کارگیری فرمایید .
ژلیش ناخن چطور تمیز می‌شود؟
پاک کردن لاک ژلیش عمل ساده‌ای نیست . در هر حال مقاومت این دسته لاک از دیگر لاک‌های معمولی که می زنیم فراتر است بدین ترتیب نمی توان به روش معمول آن را منزه کرد . اول از کلیه این نکته را در لحاظ بگیرید که در‌صورتی‌که چند دفعه پی درپی ژلیش ناخن را امتحان کرده‌اید خوبتر است برای پاک کردن آن به تالار زیبایی خویش رجوع کنید . ولی در شرایطی که میخواهید خودتان این فعالیت را در منزل انجام دهید بایستی طاقت و شکیبایی داشته باشید و فشار متعددی به ناخن‌ها وارد نکنید . برای این عمل واجب است به روی هر ناخن پنبه آغشته به استون قرار دهید . به دور هر انگشت را جدا فویل بکشید و بگذارید ۱۵ دقیقه در همین وضعیت باقی بماند . در صورتی این عملیات به صحت انجام یافته باشد برای پاک کردن ژلیش بعد از این بازه زمانی زمان نیاز به هیچ فشاری به روی ناخن‌هایتان نخواهید داشت .
صحبت نهایی
ژلیش ناخن روشی امروزی و دوستداشتنی برای مانیکور ناخن‌ها است که‌این روز ها هواداران بسیاری پیدا نموده است . بدین ترتیب درک کردن نکات کلی در رابطه این عمل موجب می‌گردد خوب تر با این روش مانیکور آشنا گردید و مخاطرات احتمالی آن را هم بدانید . همینطور دردسرهای پاک کردن آن هم ممکن است بیش تر از از دیگر لاک‌ها باشد ولی غالبا دوان و جذابیت آن موجب می‌گردد بخش اعظمی از اشخاص ترجیح بدهند از ژلیش ناخن به کارگیری نمایند عوض این که بخواهند هر روز لاک‌هایشان را منزه کرده و مجدد لاک بزنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *