از تونر شستشوی صورت چه استفاده ای می کنند؟

از تونر شستشوی صورت به چه منظور استفاده می شود

تونر در لغت در معنای حلال و تمیز کننده است . در دنیای آلوده و کثیف امروز , استعمال از تونر شستشوی صورت برای هر فردی واجب و حتمی به نظر میرسد . تونر شستشوی صورت وظیفه پاک کردن پوست ما از هر چیز مازاد که روی آن ما‌نده یا این که در منافذش فرو رفته برعهده داراست . آن نیز فارغ از این‌که محیط پوست را بیش تر از حد قلیایی یا این که اسیدی نماید . در واقع علاوه بر پاک کردن , آن را متعادل و مرطوب نیز می نماید . این مقاله برای شما موثر خواهد بود در حالتی‌که شما : پوستی مات دارید , فارغ از عوارض مختص هورمونی جوش می زنید , منافذ بازی دارید , در شهر مشغول گذران زندگی هستید ( آلودگی هوا ) یا این که هرروز آرایش و پیرایش می‌کنید .

فواید به کارگیری از تونر شستشوی صورت

به کارگیری از تونر شستشوی صورت قدمی حساس در یک رژیم صحیح مراقبتی از پوست است . گهگاه فقط عامل مشکلات پوستی , صحیح پاک نشدن پوست است . خبر عالی این‌که در شرایطی‌که علت این باشد ( که در ۹۰ درصد مواقع میباشد ) شما به محض آغاز به کارگیری از تونر , تغییر‌و تحول و بهبود را در پوستتان حس خواهید کرد . احتمال دارد بپرسید مگر تونر برای پوست چکار می نماید که چنین تاثیری دارد؟

تونر پوست را پاک می‌کند
مرطوب نگه میدارد
منافذ باز را جمع می نماید
pH پوست شمارا تهیه و تنظیم می نماید
یک لایه حفاظتی را در قبال ناخالصی ها تولید می نماید
آبرسانی سطحی و در نتیجه واضح شدن پوست را در پی داراست

البته چرا و چگونه؟

مواد تشکیل دهنده تونر
تونرهای شستشوی صورت اشکال و اقسام گوناگونی دارا‌هستند . اکثرا به حالت محلول و بعضی به صورت ژل و سرم عرضه میشوند . تونرها بجز شکل و قالب در مواد تشکیل دهنده هم باهم تفاوت دارا‌هستند که در‌پی به آن می پردازیم :

تونر بر مبنا گلیکول : این تونرها ترکیبی از آب و گلیسرین و عصاره معطر گل ها یا این که مرکبات میباشند . صراحت دارد که ابتدا به کار گیری از این قبیل تونرها , پوست در ابتدا رو به شفافیت و شادابی پیش می‌رود . ولی در‌پی همین عصاره معطر , فعالیت را حاد کرده و سبب ساز ساخت آلرژی و التهابات پوستی خواهد شد . پس در شرایطی که گزینش شما این جور از تونر ها می‌باشند , در به کار گیری از آنها توجه داشته و حد تعادل را رعایت نمایید . برای مثال دو یا این که سه شب میان نسبتاً مطلوب است .
تونر بر اساس الکل : حتما شنیده اید که به کار گیری مداوم از الکل برای پاک کردن پوست منجر تیرگی و باقی ماندن لک ها و جای جوش روی صورت می شود . این یک حقیقت است ; چون الکل ساخت کلاژن را تضعیف می نماید و بضاعت ترمیم را از بین می‌برد . بعد از مصرف این تونرها اجتناب نمائید .
و البته تونر برپایه آب : این تونر دوستداشتنی تمام دل هاست . چون این بیس بی زیان ( آب ) که پوست ما نیز شدیدا به آن عشق دارااست , بوسیله تمام موادی که پوست به آن احتیاج داراست ازقبیل : آنتی اکسیدان ها , ترمیم کننده ها و تشکیل دهنده های سلولی , بی نیاز سازی شده‌است . پس شایسته ترین آیتم تونر بر مبنا آب است .
حالا که به یک آشنایی اول از تونر شستشوی صورت دست یافتیم ; بایستی یاد بگیریم به چه شکل و چه وقتی می بایست از تونر به کار گرفت .

نکات اصلی در به کارگیری از تونر شستشوی صورت
شایسته ترین زمان مصرف تونر
شایسته ترین زمان به کار گیری تونر شستشوی صورت , در میان تمیز کننده حیاتی و مرطوب کننده پوست است . آن‌گاه ازینکه شما پوست خویش را با ژل شستشوی صورت منزه کردید , PH پوست تغییر‌و تحول می کند و پوست از مواد مورد نیازش تمیز می شود و در معرض خطر جدی قرار میگیرد . در واقع بیشتر آنتی اکسیدان‌ها , گلیسیرین , اسید‌های چرب و سرامید‌های ارگانیک نیز از روی پوست شسته می گردند . در‌این زمان است که پوست برای به تعادل وصال دوباره , شدیدا به تونر نیاز داراست .

 

از تونر شستشوی صورت چه استفاده ای می شود

 

فرآیند قدم به قدم به کار گیری تونر
صورت خویش را با یک پاک کننده منحصر به فرد به آرامی ماساژ دهید تا آلودگی ها از آن جدا شوند . بعد به یاری آب ولرم پوستتان را بشویید . توصیه میکنیم که در مرحله پایان مقداری آب سرد به صورتتان بزنید تا جریان خون تحت پوستتان تقویت شود . و نهایتا با حوله ای پاک صورتتان را خشک نمائید . اشکال شوینده پوست در بازار برای پوست های متفاوت موجودند که می‌توانید متناسب با ذوق تان یکی را تعیین فرمائید . تطهیر پوست بعد از پیرایش خویش , سطح کلیدی و حساسی در حفظ از پوست است .
تونر شست و شوی صورت را روی یک پد پنبه ای بریزید . تا جایی که احساس فرمائید پد مرطوب شده ; البته نگذارید این رطوبت به جایگاه خیسی رسد .
نکته : میتوانید از گلوله های پنبه ای نیز به کار گیری نمایید ولی پدها بخاطر بافت متراکم خیس سبب صرفه جویی در میزان مصرف تونر می‌شوند .

پد را به آرامی روی صورت و گردن خویش بکشید . به سوراخ های صورت مانند اطراف بینی , نزدیک گوش ها و خط گیسو اعتنا ویژه داشته باشید . تونر می‌تواند آلودگی های باقیمانده را که منزه کننده گذشته زورش به آنان نرسیده , به خوبی پاک نماید .
نکته : بعضا از تونرها می‌توانند برای پاک کردن چشم و لب نیز استعمال شوند البته بعضی دیگر نه . بدین نکته دقت داشته باشید .

یک دقیقه شکیبایی فرمایید تا تونر روی پوستتان خشک شود . در شرایطی که تونر شما بر پایه آب باشد با‌گاز جذب پوستتان می شود . این عمل به پوست شما یاری می نماید تا رطوبتش را محافظت نماید و یک لایه ی محافظتی در قبال ناخالصی ها ایجاد می نماید .
حال پوست شما از هرچیز مازاد تمیز شده و برای جذب عمیق بقیه محصول ها مراقبتی‌تان تماما مهیا است . درین سطح می‌توانید مرطوب کننده یا این که پمادهای درمانی‌تان را به کارگیری فرمائید .

از تونر شستشوی صورت دو بار در طول روز با انگیزه پاک سازی پوست به کار گیری نمائید . به طور کلی , شما بایستی تونر را یک توشه در صبح و یک توشه در شب استفاده نمایید . استفاده از تونر هنگام صبح , به حذف هر چربی ساخت شده در زمان شب و تعادل pH پوست شما یاری خواهد کرد . و استفاده تونر در شب , با پاک کردن گرد و غبار , پیرایش و یا این که ناخالصی هایی که منزه کننده از پسشان برنیامده موثر واقع خواهد شد . همینطور چربی بیشتر ی خویش تمیز کننده را از در میان خواهد موفقیت .
در شرایطی‌که پوست شما پس از به کار گیری از تونر شستشوی صورت خشک می شود , خوب تر است استعمال از تونر را با یک بار در شب آغاز فرمایید . به کارگیری بیش تر از حد از تونر ممکن است پوست شما‌را بیشتر خشک نماید . همانگونه که دیدید محافظت از پوست ابدا فعالیت دشواری نیست پس آن را جدی بگیرید و پشت گوش نیندازید تا پوستی همواره جوان و شاداب داشته باشید .

تجارب خویش از به کار گیری از تونر را برای ما بنویسید . شما چه تونری را سفارش می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *