نکات کلیدی برای خرید لباس نوزاد!

خرید لباس نوزاد با این روش ها

تحقیق و داشتن دور اندیشی قبلی در مورد ویژگی‌های خرید لباس نوزاد می تواند به خرید مناسب شما و دوری از خریدهای اضافی کمک زیادی نماید.
بعضی‌ها احتمال دارد فکر کنند که خرید لباس نوزاد نیاز به نکته خاصی ندارد.

شاید هم بگویید که کودک است دیگر و چیزی یادش نخواهند ماند؛ درحالی‌که تعیین لباس نوزادی، درست نظیر هر لباس دیگری نیاز به فهمیدن نکات و رعایت قواعدی دارد.

مسلما شما نیز شنیده‌اید گاهی نتیجه های سونوگرافی اول ممکن است اشتباه در بیاید در سونوگرافی های بعدی نتیجه بهتر مشخص می شود. به همین بهانه نیز توصیه می کنیم تا پیش از تعیین قطعی جنسیت نوزاد سراغ خرید لباس نروید. مقداری جلوی شعف و هیجان را که طبیعی است داشته باشید، بگیرید.

 

برای خرید لباس نوزاد آبی‌ بهتر است یا صورتی؟

از دیر باز رسم بوده که آبی‌ نشانه نوزاد پسر باشد و صورتی نشانه دخترها. حتی‌د‌ر جشن‌های اعلام جنسیت نوزاد نیز از این دو رنگ استفاده می‌نمایند. در حال حاضر خرید ما چیست؟ بدیهی می باشد که استفاده از این رنگ‌ها تبدیل به سنتی دیرینه شده است.

البته قرار نیست تمام کمد و کشوی نوزادتان را با این دو رنگ پر نمایید. از گلبهی، یاسی، نارنجی و هر رنگ دیگری که به نظرتان خوشگل می آید، برای تعیین لباس نوزادی استفاده نمایید و در قید و بند کلیشه‌ها نمانید.

 

خرید لباس نوزاد و رنگ های آن

 

برای خرید لباس نوزاد به جنس پارچه توجه نمائید

نوزادان پوستی لطیف‌ و حساس دارند؛ به همین جهت نباید هر لباسی را به بدن آنها پوشاند. توجه داشته باشید بهترین پارچه برای لباسشان، نخ پنبه یا نخ است. در حالی‌که لباس ساخت ایران می خرید به عبارت 100 % نخ توجه نمائید.

در صورتی روی لباس به انگلیسی درج شده 100 % Cotton و در‌صورتی‌که لباس ترک است به 100 % Pamuk دقت فرمائید.

 

سفید رنگ قابل قبولی است؟

سفید یکی از رنگ‌هایی است که به بیشتر نوزادان می آید و شرایط معصومانه آنها‌ را چندین برابر بیشتر می‌کند؛ ولی بهتر است بدانید این رنگ برای نوزادی که قرار است مرتب کار خرابی نماید چندان هم ایده‌آل نمی باشد. قرار نیست لباس مشکی و قهوه‌ای بدن نوزاد نمایید؛ ولی در صورتی‌که لباس رنگی باشد هم عالی است و دیرتر اثر لکه‌ها را نشان می دهد.

 

پاپوش بخریم یا کفش؟

خرید کفش‌هایی اندازه کف دست کار خیلی شیرینی است. پیشنهاد ما این است که در فصل‌های گرم سال و در زمان خرید کفش های دخترانه و پسرانه نوزاد نسبت به گردش مناسب هوا در داخل کفش توجه ویژه ای کنید و به ویژه برای دخترها از کفش نوزادی جلو باز استفاده نمایید.

پاپوش نیز برای فصل‌های گرم سال ایده آل و خنک است. ضمن این‌که سبک است و فشاری روی پای نوزاد نمی‌آورد. در فصول سرد سال نیز سراغ جوراب‌ها و پاپوش‌های قطور و گرم بروید و در صورتی که به ضیافت دعوت شده‌اید و دوست دارید نوزادتان بانمک‌تر از چیزی که می باشد به نظر رسد، یک جفت کفش نوزادی راحت و گرم برایش بخرید.

 

خرید لباس نوزاد و پاپوش

 

مراقب باشید نوزادتان آلرژی ندهد

گهگاه این پارچه لباس نیست که موجب پیدایش آلرژی در پوست نوزاد می شود؛ بلکه مسئله به فلزات به کار رفته در لباس برمی‌گردد. خیلی از نوزادان نسبت به فلزات آلرژی دارا هستند و شاید روی قسمت سگک لباس که مستقیم روی پوست اثر می گذارد، متوجه وجود جوش‌هایی گردید که مشابه گزیدگی حشره‌ها است؛ در شرایطی که چنین اتفاقی افتاد احتمال این که فرزندتان به فلزات آلرژی داشته باشد، زیاد است.

خرید اکسسوری خردسالان

تمام خرید لباس و کفش نوزادی یک طرف، خرید خرده ریزها و اکسسوری نوزادی یک طرف دیگر. آنقدر گزینه‌های بامزه برای نوزادان موجود هست که گاهی تعیین از بینشان دشوار می گردد.

هنگام خرید اکسسوری یا زیورآلات نوزادی به ایمن بودن آنها توجه نمائید. باز هم سراغ قطعات کوچک نروید؛ به عنوان مثال به جای خرید گل سر، هدبندهای دخترانه بانمک مطلوب تر است. تلاش کنید بین رنگ لباس‌ها و رنگ اکسسوری تناسب ایجاد نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *