نکات مهم برای استفاده از کرم دور چشم + راهنمای تخصصی

کرم دور چشم

حتما شما هم بارها در رابطه فواید به کارگیری از کرم دور چشم شنیده‌اید . کرم بدور چشم به شما یاری می کند چروک‌های دور چشم را کنترل کرده و حتی‌د‌ر بعضی مواقع بتوانید کبودی پایین چشم را هم معالجه نمائید . با وجود فواید اکثری که گونه های کرم‌های دور چشم دارا‌هستند , اکثر وقت ها اشخاص هنوز اعتقادی به به کارگیری از این کرم ندارد . احتمال دارد تصور بعضی از آن ها این باشد که کرم بدور چشم صرفا یک کالا طولانی تر برای تبلیغات و بالا بردن فروش برندهای گوناگون آرایشی بهداشتی است . بدین ترتیب ما تصمیم گرفتیم به شما بگوییم چرا بایستی از کرم بدور چشم به کار گیری نمایید و شایسته ترین کرم بدور چشم کدام است؟

چرا بایستی از کرم دور چشم به کارگیری کنیم؟

ممکن است این اولی سوالی باشد که برایتان پیش بیاید . چرا بایستی کرم دور چشم بزنیم؟ پوست اطراف دیده فراوان آسیب پذیر و کلیدی بوده و بیشتر مستعد کم آب شدن است . بی آبی پوست اطراف چشم موجب می گردد علامت ها بالا رفتن سن در آن خیلی زودتر نمایان میگردد . دیدنی است که بدانید چه بسا پلک زدن‌های ما طی روز میتواند به روی ظواهر شدن خطوط و چروک‌های پوست تاثیر بگذارد . در هر حال ما نمی‌توانیم پلک نزنیم البته میتوانیم از چروک افتادن اطراف چشمانمان با روش دیگری پیشگیری کنیم . کرم‌های بدور دیده با ترکیبات مخصوصی که دارا‌هستند میتوانند از به وجود وارد شدن چروک‌ها خودداری کرده و مشکلاتی مانند تیرگی و همینطور پف ذیل چشم را هم معالجه نمایند . به همین بهانه اساسی است که از این کرم به کار گیری کنیم .

فواید به کارگیری از کرم بدور چشم چیست؟
علاوه بر از در بین بردن چروک‌های دور چشم , کرم‌های دور چشم خاصیت دیگری هم دارا هستند :

مرطوب کننده . با گذشت زمان که سن اشخاص فراتر میرود , پوست دور چشم چربی خویش را از دست می دهد و کم آب میشود . بدین ترتیب با اهمیت است که پوست اطراف چشم ما مرطوب و چرب باشد تا‌زمانیکه لبخند میزنیم در اثر خشکی مضاعف پوستمان , جای خط و خطوط به دور چشممان روی پوست باقی نماند .
آبرسان . آبرسانی به پوست فراوان اصلی است . فرقی نمیکند پوست دستانتان باشد یا این که پوست اطراف چشمانتان . دارای اهمیت است که به میزان مناسب به آن آب رسد . کرم دور چشم به شما امداد خواهد کرد به پوست اطراف چشمانتان که حساس‌تر و نازک‌تر نیز می‌باشند به میزان مناسب آبرسانی فرمائید .
سفیدکننده . این خواص کرم بدور چشم برای اشخاصی که پایین چشمانشان تیره و کبود است فراوان اثرگذار است . به این دلیل که کرم به دور دیده امداد می کند پوست زیر چشم روشن‌تر شده و اختلال تیرگی آن برطرف شود .
سفت کننده پوست . حتما متوجه شده‌اید بعضی از اشخاص با بالا رفتن سنشان در گیر افتادگی پوست اطراف چشمانشان میگردند . این در حالیست که به کار گیری از کرم دور چشم از پیدایش چنین مشکلی خودداری می‌نماید .
آنتی اکسیدان . ممکن است این خصوصیت چیزی نباشه که خیلی زود متوجه آن گردید . هنگامی میگوییم یک کرم خواص آنتی اکسیدان داراست یعنی شما به مرور می بایست متوجه تاثیر آن گردید . زمانیکه بقیه کسانی که کرم بدور چشم نمی‌زنند مبتلا چین و چروک اطراف چشم می باشند البته شما بخاطر استعمال مکرر از کرم دور چشم چنین مشکلی ندارید .

 

کرم دور چشم ، راهنمای تخصصی

 

از چه سنی می بایست از کرم دور چشم به کارگیری کنیم؟
هنگامی نوبت به محافظت از پوست میرسد , هر چه سریع‌تر مبادرت فرمایید نتیجه بهتری میگیرید . یعنی شما نباید بگذارید پوستتان به قدری زخم ببیند که حس نمائید نیاز است از یک کرم مختص به کار گیری فرمایید . کرم بدور چشم هم همچنین است . شما در دوران جوانی خویش هیچ چروکی اطراف چشمتان نمیبینید , آیا این به‌این معناست که نباید از کرم دور چشم استعمال کنید؟ برعکس , این دقیقا زمانیست که بایستی از کرم دور چشمتان به کار گیری نمائید تا بگذارید پوست اطراف چشمتان به همین زیبایی باقی بماند . بعضی از متخصصین پوست و زیبایی سفارش میکنند از وسط ۲۰ سالگی یا این که اوایل ۳۰ سالگی به کار گیری از کرم بدور چشم را در برنامه روزمره خویش قرار دهید . همینطور در‌صورتی‌که پوست کم آب دارید یا این که ذیل چشمانتان مدام تیره است , چندان اهمیت ندارد چه سنی دارید می بایست از کرم دور چشم استفاده فرمایید .

شایسته ترین کرم بدور چشم دربردارنده چه ترکیباتی است؟
اکثر وقت ها زمان ها هنگامی می خواهیم شایسته ترین کالا را بخریم سوای اعتنا به این که از چه ترکیباتی تشکیل‌شده شده‌است , بر پایه ی اسم برند , آن را گزینش می کنیم . این در رابطه خرید شایسته ترین کرم بدور چشم هم صدق می نماید . ولی ما تصمیم نداریم به شما بگوییم دقیقا از چه برندی به کارگیری نمایید بلکه به شما می گوییم شایسته ترین کرم دور چشم بایستی دربردارنده چه ترکیباتی باشد .

هیالورونیک اسید و سرامید ( Hyaluronic Acid , Ceramides ) . هیالورونیک اسید که به آن هیالورونان هم گفته میگردد به صورت ارگانیک در تن موجود هست و آب را به خویش جذب مینماید . به همین منظور , زمانیکه به مرطوب کردن پوست اطراف چشم فکر‌میکنید هیچ چیز به میزان این ماده اثر گذار نخواهد بود . سرامید هم ماده‌ای است که به جذب رطوبت یاری می کند بدین ترتیب در کنار اسید هیالورونیک می تواند آبرسان خیر و خوبی برای پوست اطراف چشم شما باشد .
رتینول ( Retinol ) . رتینول به نوعی ویتامین A به حساب میآید و به ساخت کلاژن‌های پوست یاری می‌نماید . علاوه بر این‌ها , رتینول موجب می شود پوست تقویت شده و رنگ آن روشن‌تر شود . براین اساس در حالتی‌که تیرگی دور چشم دارید خوبتر است در‌پی کرم دور چشم دربردارنده رتینول بگردید . ولی این نکته را فراموش نکنید , رتینول موجب میشود پوست شما در قبال اشعه خورشید حساس‌تر شود , به همین علت توصیه میگردد کرم بدور چشم را شب و هنگام خواب بزنید .
Neuropeptides . درصورتی که پوست حساسی دارید خوب تر است در کرم دور چشم شما به جای رتینول , پپتیدها وجود داشته باشند . Neuropeptides همانند رتینول به ایجاد کلاژن و محکم کردن پوست امداد مینماید با این تفاوت که ماده سبک‌تری نسبت به رتینول است , به این ترتیب برای پوست‌های اساسی مناسب‌تر خواهد بود .
ویتامین C و E . در کنار ویتامین A , که در رتینول موجود هست , ویتامین‌های C و E هم آنتی اکسیدان‌های خیر و خوبی برای جوانسازی پوست میباشند . ویتامین C به ساخت کلاژن یاری کرده و از افتادگی پوست پرهیز می نماید و ویتامین E هم نقش شل کردن پوست و نگهداری از آن را ایفا می نماید . به ویتامین‌های A , C و E , سه ویتامین برای نزاع با چروک‌های پوست گفته میگردد .
کافئین . در شرایطی که پایین چشمانتان پف دارااست , کرم بدور چشمی که دربردارنده کافئین است به شایسته ترین صورت قادر است این نقص‌ را برطرف نماید . کافئین خواص تسکین دهنده داشته و یاری می کند رگ‌های زیر پوست جمع شوند که در نتیجه آن پف چشم از میان میرود .

کرم دور چشم را چه گونه به کار گیری کنیم؟
همان گونه که بارها بدین نکته اشاره شد , پوست اطراف چشم بسیار حساس و نازک است . به این ترتیب زمانی می خواهید دور چشمتان کرم بزنید می بایست به آرامی این عمل را انجام دهید و از فشردن انگشت به روی پوست یا این که حرکات تند انگشت به‌این طرف و آنطرف در پایین چشم پرهیز کنید تا کرم بدور چشم بتواند به شایسته ترین صورت نتیجه دهد . ابتدا کرم را به صورت نقطه‌ای ذیل چشمتان بزنید . بعد با یاری انگشت حلقه تلاش نمائید به آرامی آن را پخش نمائید . کرم به دور چشم را به پلک بالا و تحت ابروهایتان هم بزنید تا از افتادگی و چروک افتادن آنان جلوگیری نمائید . خوب تر است حرکات دست از زیر به بالا و در سمت داخل یا این که استخوان بینی باشد . همینطور شایسته ترین زمان برای به کار گیری از کرم دور چشم , شب هنگام خواب است .

صحبت نهایی
کرم‌های دور چشم متنوعی در بازار وجود دارا‌هستند که احتمالا شما‌را گیج نمایند که کدام را می بایست تهیه و تنظیم نمائید . علاوه بر این‌ها , اکثر زمان ها این کرم‌ها ارزان هم نیستند . براین اساس ما تلاش کردیم به شما یاری کنیم بتوانید بهترین کرم بدور چشم را با دقت به ترکیبات مو جود در آن و حالت پوستی خودتان تعیین فرمائید . همینطور فراموش نکنید , به کارگیری از کرم دور چشم خوبتر است پیش از به وجود آمدن خطوط اطراف دیده باشد تا بتواند از به‌وجود آمدن چروک‌ها پرهیز نماید . در صورتی‌که به زیبایی و جوانی پوست خویش اهمیت می‌دهید , خوبتر است نسبت به خرید بهترین کرم دور چشم اقدام فرمائید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *