نکاتی در مورد آرایش چشم+عکس

نکاتی در مورد آرایش چشم

چشم ها نقاط اصلی و کانونی صورت می باشند.آرایش چشم و انتخاب رنگ آن بستگی به حالت و رنگ چشم هر فردی دارد. با رنگ‌ها می‌توان اندازه‌ها واشکال متفاوتی به وجود آورد مثلا رنگ‌های روشن سبب درشتی و رنگ‌های تیره سبب کوچک‌تر شدن چشم‌ها می‌شوند.

متخصصان آرایش، نکات مهمی را برای ایجاد چشمانی جذاب با آرایشی دقیق ذکر می‌کنند، به عنوان مثال درصورتی که می‌خواهید چشم‌هایی درشت و زیبا داشته باشید سعی کنید در آرایشتان از سایه‌های کمرنگ استفاده کنید.

درصورتی که از سایه بعد از خط چشم استفاده شود، وضعیت خواب آلودگی و کم نما شدن درچشم‌ها ایجاد می‌شود، بنا براین از خط چشم باید در پایان کار برای ایجاد بهترین حالت استفاده کرد. با استفاده از ریمل مطلوب می‌توان مژه‌ها را پرپشت و فردار کرد.

برای این کار می‌توانید از انواع ریمل‌های پرپشت و بلند کننده مژه استفاده کنید. هیچ‌گاه از خط چشم در داخل مژه ها و پلک‌های پایینی استفاده نکنید چراکه این کار موجب کوچکتر به نظر آمدن چشم‌ها می‌شود.

 

چگونگی سایه زدن در آرایش چشم

نحوه سایه زدن در آرایش چشم می تواند چشمانتان را بزرگتر، کوچکتر، با فاصله زیاد و یا کم جلوه دهد. مهم این است که سایه چشمتان را طوری پخش کنید که نگاه شما جلب توجه کند، نه سایه چشمتان. هیچ گاه فراموش نکنید پیش از آرایش پلک‌های خود را آماده کنید، مثل وقتی که صورتتان را با کرم پودر برای آرایش آماده می‌کنید، آن را روی سطح پلک‌های خود نیز بمالید و خوب پخش کنید و بعد آرایش چشمتان را آغاز کنید.

هنگام سایه زدن چشمانتان را باز نگهدارید و کمی سرتان را به عقب متمایل کنید تا به خوبی ببینید چه می‌کنید و سایه چشم درست روی پلک شما بنشیند. درصورتی که پلک‌های پف کرده دارید، سعی کنید از رنگ‌های مات برای سایه چشمانتان استفاده کنید.

هنگام سایه زدن، روشن ترین رنگ را روی کل پلک، یعنی از خط مژه تا ابرو، بکشید. این سایه روشن، رنگ پایه آرایش چشم شما خواهد بود، درست مثل کرم پودر که رنگ پایه آرایش صورتتان است. این سایه روشن سبب دوام رنگ و همچنین جلوگیری از خط افتاده آرایش چشمتان می‌شود. زمانی که عجله دارید، رنگ پایه را زده و بعد ریمل بزنید، همین.

 

چگونگی سایه زدن و آرایش چشم و زیباتر شدن آن

 

بعد از زدن رنگ پایه روشن، رنگ متوسط را پایین ابرو بزنید. این قسمت از چشم جایی است که اکثر خانم‌ها سایه چشم را می‌زنند بعد رنگ متوسط را روی رنگ پایه پخش کنید. رنگ سوم را هم می‌توانید استفاده کنید. برای رنگ سوم از یک رنگ تیره استفاده کنید تا در نگاهتان عمق ایجاد کند

رنگ تیره را در امتداد خط مژه بالا و گوشه خارجی چشم و همچنین از وسط پلک پایین به سمت بیرون چشم بکشید تا با سایه ای که به پلک بالا زده‌اید حالت مثلثی در گوشه چشم ایجاد کند. این سایه منجر می‌شود چشم و خط ابروی شما برجسته تربه نظر برسد. سایه سوم را خوب پخش کنید تا چشم شما بهتر شکل بگیرد.

اگر می خواهید بدانید بهترین آرایش با لباس شب مشکی کدام است، می توانید این مطلب را نیز مطالعه نمایید.

 

چگونگی ریمل زدن در آرایش چشم

پس از رژ لب، ریمل مهم‌ترین وسیله آرایشی شماست. به کار بردن ریمل سبب درشتی چشم‌ها و جلوه‌دار شدن مژه‌هایتان می‌شود. به غیر از تنوع رنگ، ریمل‌ها انواع مختلفی دارند، ضخیم کننده، بلند کننده، حجم دهنده، پررنگ‌کننده، ضد آب و معمولی. روش ریمل زدن برای جلا دادن نگاه شما اهمیت بسزایی دارد. باید توجه داشته باشید ریمل شما تمام سطح مژه، از ریشه تا نوک آن را بپوشاند.

برای مژه‌های بالا، قبل از کشیدن برس ریمل روی مژه ها، میله ریمل را روی پایه مژه‌هایتان بمالید تا به میزان کافی رنگ روی مژه هایتان بنشیند. سپس این رنگ را با استفاده از برس ریمل، از پایین تا بالای مژه به خوبی بکشید. درصورتی که این کار را با دقت انجام دهید، مژه‌هایی زیبا با نوک‌های جدا از هم خواهید داشت. هنگام ریمل زدن به مژه‌های پایین، میله ریمل را به صورت عمودی نگهداشته و آن را به چپ و راست حرکت دهید. مراقب باشید زیر چشمانتان را لک نکنید.

 

چکونگی ریمل زدن در آرایش چشم

 

وقتی می‌خواهید بیش از یک بار ریمل بزنید، شانه زدن مژه‌ها بین ریمل زدن‌ها باعث می‌شود مژه‌های شما به هم نچسبند. درصورتی که ریمل شما نوست و میزان ریمل روی میله آن زیاد است، اضافه آن را با دستمال پاک کنید. اگر می‌خواهید ماده ریمل بیشتر روی برس آن بنشیند، برس را داخل ظرف بچرخانید. هیچوقت آن را در ظرف ریمل بالا و پایین نکنید، زیرا باعث می‌شود ریمل درون ظرف زودتر از معمول خشک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *