نحوه تشخیص و تست لوازم آرایشی و بهداشتی قبل از مصرف

لوازم آرایشی و بهداشتی ، نحوه تشخیص لوازم آرایشی فیک

امیدوارم از آن گونه خانمها نباشید که یک کیف مملو‌از لوازم آرایشی غیر ایمن را با خویش حمل می کنید و آزمایش لوازم آرایشی و بهداشتی را جدی نمی‌گیرید , مگر برای مثال وقتی که در اثر مصرف یک ریمل غیر بهداشتی , چشمانتان عفونت مینماید و دست به دامن چشم پزشک میشوید . ولی گهگاه مورد شخصی نیست , تمامی ما تجربه آرایش و پیرایش بوسیله آرایشگر را داریم , آرایشگرانی که گهگاه با کرم پودرهای غیر ایمن , دمار از روزگار پوست ما در می آورند و با سایه‌های چشم خوش رنگ و لعاب و مژه های تصنعی و مصنوعی دل‌فریب ولی غیر بهداشتی , تندستی چشمان ما‌را تهدید مینمایند .

در صورتی‌که تا به امروز به‌این مساله تفکر نکردید و آزمایش لوازم آرایشی و بهداشتی را پیشین از مصرف , جدی نمی‌گرفتید , وقت آن رسیده که هوشمندانه تر از این لوزام به کارگیری فرمائید و زیبایی را با این آزمایش تضمین فرمایید تا به سلامتی‌تان لطمه نخورد .

چگونگی آزمایش لوازم آرایشی و بهداشتی پیشین از خرید

تمایل شما برای تبدیل شدن به کارشناس در خرید محصول ها مطلوب آرایش و پیرایش , تماما منطقی است , این روز ها محصول ها لوازم آرایشی و بهداشتی که ارزش بالایی دارا‌هستند و اصل و تقلب اشکال آن‌ها هم موجود هست , کارشناس بودن در شناسایی تولیدات باکیفیت زمینه بسیار مهمی است .

پیش از هر چیزی به یاد داشته باشید نباید لوازم آرایشی را از مرکز ها غیرمعتبر و دست‌فروشان خریداری نمائید , چون این اشخاص مکان قابل قبولی برای محافظت این اسباب و اثاث ندارند . لوازم‌ آرایش و پیرایش بایستی در دمای کمتر از ۲۵ درجه مراقبت شوند .

همینطور در هنگام خرید اثاثیه آرایشی می بایست به برچسب تأیید وزارت بهداشت و همینطور تاریخ انقضا , تاریخ ایجاد و کشور تولیدکننده اعتنا شود .
بررسی مطلوب بودن : یک تست پچ انجام دهید
این مهم‌ترین گام گذشته از خرید هر جور محصول ها آرایش و پیرایش است , علی الخصوص چنانچه پوست حساس دارید . انجام یک آزمایش پچ دوچندان سهل وآسان است . این آزمایش می بایست در درون مچ دست یا این که آرنج صورت بپذیرد . ناحیه پچ بایستی تماما پاک شود , و محصولی که میخواهید نظارت نمایید بایستی بر روی آن اعمال شود . برای دست‌کم ۲۴ ساعت , ناحیه نباید مرطوب یا این که شسته شود . بعداز ۲۴ ساعت می بایست قرمزی , سوزش , بثورات , خارش , حس سوزش , تورم یا این که درد را بررسی فرمائید . در صورتی علامت قابل بازدید ای وجود نداشته باشد که آلرژی نشان میدهد , شما می‌توانید با خیال و خاطر راحت از کالا به کارگیری فرمائید .
گذشته از این‌که به جلو بروید تا به شما درباره ی روش صحیح گزینش لوازم آرایشی بپردازم , بایستی به موارد ذیل اعتنا داشته باشید :

خصوصیت لوازم‌ آرایش‌های غیراستاندارد
این لوازم در اصطلاح عامیانه آب و روغن قاطی کرده‌اند! یعنی از ویژگی‌هایی چون بوی نامطلوب و جدا شدن آب و روغن برخوردار می‌باشند , چنانچه بعداز مصرف یک ماده آرایشی خارش , قرمز‌رنگ شدن پوست , التهاب پوست را تماشا کردید تردید نکنید که بایستی از خیر آن کالا آراشی و بهداشتی بگذرید ; برخی اشخاص با بازدید این عارضه ها فکر‌میکنند که بیماری‌شان به دلیل مصرف غذای خاصی ساخت شده که بعداز معاینات مشخص و معلوم می‌گردد عامل مهم این عارضه به کارگیری از لوازم‌های آرایشی غیراستاندارد است .

پیشنهاد می‌گردد بعداز ۳ الی ۴ ساعت لوازم آرایش و پیرایش با صابون‌های منحصر به فرد از روی پوست شسته شوند , بایستی اعتنا داشت لوازم آرایشی تقلبی به راحتی از روی پوست تمیز نمیشود . ماندن بیش تر از حد کرم‌های غیراستاندارد بر روی پوست منجر لک صورت , پیری زودرس و ایجاد شدن چین و چروک خواهد شد لذا خوبتر است از پیشین از خواب لوازم پیرایش از روی صورت زدوده شود تا پوست بتواند در‌این بازه زمانی زمان خود را بازسازی نماید و شفاف‌سازی انجام دهد .
پیرو روش های آزمایش لوازم آرایشی و بهداشتی را علی الخصوص در پرمصرف‌ترین وسیله های آرایشی را با شما به اشتراک خوا‌هیم گذاشت…

رژ لب و ماجرای سرب
ممکن است در بعضی از رژلب ها سرب وجود داشته باشد البته چه بسا این رژلب ها هم مورد تایید FDA ( اداره بهداشت ایالات متحده ) یا این که اروپا و وزارت بهداشت کشور ایران می باشند . اگرچه گفته میگردد میزان سرب در‌این رژها درحد استانداردی است ولی شما مدام می بایست جانب احتیاط را رعایت فرمایید .

به یاد داشته باشید بالاترین میزان سرب معادل است با بالاترین اقبال ابتلا به سرطان . مراقب باشید که هر چقدر سرب بیشتری داشته باشند ماندگاری خوب تری هم دارا هستند . در صورتی‌که رژ لب شما برهه زمانی طولانی روی لبتان میماند بخاطر میزان بالای سرب آن میباشد .

 

لوازم آرایشی و بهداشتی ، تشخیص سرب در رژ لب

آزمایش خانگی سرب رژ لب
۱ – کمی از رژلبتان را روی دستتان بمالید .
۲ – با یک انگشتر طلا روی آنرا خراش دهید .
۳ – در حالتی‌که رنگ آن به مشکی تغییر‌و تحول کرد , پس شما می فهمید که دربردارنده سرب است .
عارضه ها کرم پودرهای غیرمناسب
خانم هایی که اهل آرایش و پیرایش اند , خوبتر است از تولید ها ارگانیک استعمال نمایند . بعضی تولیدات آرایشی یا این که عطرهایی که دستفروشان می‌فروشند , تقلبی است و آلرژی به آنان می‌تواند پوست را تیره نماید یا این که منجر پیدایش لک شود که معالجه آن سخت است .

قبلی از خرید کرم پودر از نمونه تستر در مرحله بسیار کوچکی از پوست صورت خویش به کارگیری فرمائید , در صورتی میتوانید اجازه دهید آن کرم ۴ الی ۵ ساعت روی پوست شما باقی بماند , در حالتی که حس جزئی آلرژی کردید یقین بدانید که در بلند مدت این کرم پودر , به پوست شما آسیب خواهد زد .

هنگام به کار گیری از تستر هم دقت داشته باشید که تستر , به طور کامل استاندارد و سر بسته باشد , به کارگیری از تسترهای مشترک فروشندگان لوازم آرایشی به هیچ وجه جایز نیست .

خرید ریمل مطلوب را جدی بگیرید

در طول خرید وسایل آرایش و پیرایش بویژه ریمل که به چشم زده می شود و مهم‌ترین عضو صورت است می بایست حواس جمع بود , چشم عضو حساسی است و هرمورد از ما ممکن است تجربه عفونی شدن و دردناک شدن چشم ها را پس از به کارگیری از بعضی ریمل ها تجربه کرده باشیم , آزمایش لوزام آرایشی و بهداشتی علی الخصوص ببرای محصولاتی که مستقیما با چشم سر و کار دارا‌هستند اهمیت به سزایی داراست .

ریمل را حتما از داروخانه ها و مغازه های دارای اعتبار تنظیم کرده و از خرید از دستفروش ها دوری کنید . گفته میشود ریمل هایی که بیس پترولوم یک کدام از اجزا تشکیل دهنده آن است برای استعمال مطلوب نیستند و با گذشت زمان به پلک ها زخم می زنند . پس گذشته از خرید اطلاعات روی بسته بندی ریمل را به اعتنا بخوانید .
ریمل مژه به طور معمول تاریخ مصرف محدودی دربین ۳ تا ۶ ماه داشته و نسبت به بقیه لوازم آرایشی دوچندان بیشتر در معرض باکتری و میکروب‌های مو جود قرار می گیرد . پس به تاریخ ساخت و انقضای ریمل توجه نمائید , ولی تاریخ ساخت و انقضا درباره‌ی تمام لوازم آرایشی و بهداشتی بایستی مدنظر قرار بگیرد .

رایحه و ادکلن و مطالبی که می بایست بدانید…
همگی ما به صورت ذاتی به هنگام خرید ادکلن آن را روی مرحله داخلی مچ دست به کارگیری می‌کنیم که در واقع روش قابل قبولی برای آزمایش این فرآورده است , در صورتی ادکلن آلرژی زا باشد پس از گذشت یکی دو ساعت پس از مصرف خودش را نشان میدهد , مانند سرفه ها و خراش پوستی… به هنگام خرید عطر و ادکلن به تاریخ مصرف آن توجه کرد . ادکلن هایی که تاریخ مصرفشان گذشته است را هیچ گاه نباید بکار موفقیت . نباید فراموش کرد که پوست عرق کرده و آلوده و کثیف نباید ادکلن زد .

در حالتی‌که پوست حساسی دارید , از لوازم آرایشی دربردارنده مواد خوشبوکننده به کارگیری نکنید . محصولاتیکه روی برچسب آن ها عبارت «fragrance free» چاپ شده باشد , برای شما مطلوب می‌باشند .

یک سری ماده خطرناک که بایستی از خرید محصول ها دربردارنده آن‌ها اجتناب نمایید

در مجامع علمی همواره دعوا بر سر به کار گیری از بعضی مواد در مخلوط لوازم آرایشی و بهداشتی بالا بوده است , ما سوای این‌که بخواهیم این مواد را قضاوت کنیم آنهه را به شما معرفی می‎کنیم این مواد عبارتند از فتالات ( Phthalates ) , فرمالدئید ( Formaldehyde ) , پارابن ( Paraben ) , اکسی بنزون ( Oxybenzone ) , سورفاکتانت ( Surfactant ) , رنگ ها , بوتیل هیدروکسی ( Butylated Hydroxyanisole ) , فراگرنس ( fragrance ) . در حالتی‌که روزگاری دانش اثبات کرد که هرکدام از این مواد مشکلی تولید نمی کند , شما نیز میتوانید نسبت به محصول ها دربردارنده آن ماده خوشبین باشید اما تازمانیکه اطمینان پیدا نکردید , سفارش میکنیم از مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی دربردارنده این مواد اجتناب فرمایید .

کلام آخر
در شرایطی که برای پیرایش از آرایشگران ماهر بهره می گیرید , به یاد داشته باشید که محصول ها آرایشی که آن ها برای میکاپ به کارگیری می کنند در ردیف مواد ایمن و غیر آلرژی زا برای شما باشد , تلاش فرمایید از مراکزی خرید خدمت بکنید که آزمایش لوازم آرایشی و بهداشتی را مدنظر دارا هستند .

در پایان از شما می خواهم تجربیات خویش را از مصرف اسباب آرایشی و بهداشتی غیر ایمن با ما در میان بگذارید , در قسمت نظرها وب سایت نظرهای شما‌را خوا هیم خواند و از آنان در تکمیل مقاله بهره خوا هیم برد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *