منافذ پوست | راهکار بستن منافذ پوست صورت

منافذ باز، منافذ باز پوست صورت

درست است که منافذ پوست صورت آنقدر کوچک میباشند که به راحتی قابل روءیت نیستند ولی به نیکی بر روی پوست حس میشوند . باز بودن منافذ پوست باعث جذب بیشتر آلودگی شده و سالم پوست را به خطر می‌اندازد در نتیجه خوبتر است از راهکارهای موءثر برای بستن منافذ گشوده پوست کمک بگیریم . پس چنانچه سالم و زیبایی پوست صورتتان برایتان اهمیت دارااست با ما درین مقاله همراه گردید .

خوشبختانه امروزه راهکارهای فراوان متنوع و مفیدی جهت کوچک کردن و برطرف نمودن منافذ باز پوست مطرح شده شده‌است که می‌توان از این استراتژی‌ها تحت عنوان یک روش درمانی برای به دست آوردن سالم پوست به کار گرفت . به دنبال ما یکسری استراتژی مضاعف اثرگذار را به شما توصیه می دهیم تا به یاری آن ها بتوانید مجدد صورتی قشنگ با پوستی سلامت داشته باشید :

روش ۱ : راهکارهای اثر گذار خانگی برای بستن منافذ باز پوست
استفاده از روش‌های درمانی خانگی تحت عنوان راهکاری به طور کامل ارگانیک و طبیعی برای اکثری از اشخاص تاثیر گذار بوده و توانسته در بهبود و سالم پوست به اشخاص یاری دهد . بعضی از راهکارهای خانگی که تاثیر متعددی بر روی بستن منافذ باز پوست دارا‌هستند عبارتند از :

به کارگیری از یخ برای بستن منافذ  پوست صورت

پوست صورت را به طور کامل پاک و خشک فرمایید حالا کمی یخ را بر روی پوست خویش به بازه زمانی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ماساژ دهید تا منافذ گشوده پوستتان به ندرت کوچک شوند .
به کارگیری از جوش شیرین برای بستن منافذ باز پوست
شما میتوانید برای کوچک کردن منافذ روی پوست خویش یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با میزان مقداری آب ادغام نمایید تا موقعیت خمیری به خویش بگیرد و آنگاه پوست صورت خویش را با آن ماساژ دهید .
ستفاده از ماسک سفیده تخم مرغ برای بستن منافذ باز پوست
ماسک سفیده تخم مرغ هم یکی دیگر از راهکارهای خانگی برای بستن منافذ گشوده روی پوست است . برای تصحیح کردن این ماسک کافی است سفیده دوتا تخم مرغ را با ۱/۴ فنجان آب پرتقال نو ادغام فرمائید . آن گاه آن را بر روی پوست ماساژ دهید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب ولرم صورت خویش را ماساژ دهید .
صورت خویش را مدام پاک نگه دارید
زمانی منافذ پوست شما در اثر آلودگی و یا این که چربی‌های گوناگون مسدود شده باشد , میزان آنها بزگتر و بزرگتر خواهد شد . در نتیجه تمیزی پوست دستکم کاری است که شما برای به دور نگه داشتن آلودگی و چربی از روی پوست می توانید انجام دهید . برای اینکار خوب تر است صورت خویش را یک بار در صبح و یک بار در بعدازظهر بشویید . ولی به خاطر داشته باشید که شستن بیش تر از حد موجب خشک شدن پوست و ملتهب شدن آن می گردد و این کمکی به مسدود شدن منافذ باز پوست نمی کند .

 

منافذ پوست صورت

 

از لایه بردار استفاده فرمائید
لایه بردار کمک میکند تا سلول‌های مرده مرحله پوست زدوده شود و از طرفی تاثیر بخش اعظمی بر روی بستن منافذ باز پوست دارااست . خوبتر است لایه برداری پوست صورت دو بار در هفته صورت پذیرد و برای این عمل از یک لایه‌بردار دربردارنده اسکراب به کارگیری نمائید . اسکراب موجب می‌گردد تا مرحله پوست شما شاداب و پاک شود و تمام منافذ پوست بسته شود .
از مرطوب کننده به کار گیری فرمایید
مرطوب کننده یک کدام از مهمترین موادی است که به تندرست پوست کمک مینماید . درصورتی که میخواهید پوستی لطیف , قشنگ و شاداب داشته باشید می بایست از مرطوب کننده به کارگیری فرمائید . شما با رطوبت رسانی به پوست خویش موجب دوری از کم آب شدن و باز شدن منافذ پوست می شوید . فقط نکته‌ای که می بایست به خاطر بسپارید این است که هنگام خرید مرطوب کننده حتما به توضیح آن اعتنا نمایید که قید شده باشد منافذ پوست را جمع مینماید و در صورتیکه پوست حساسی دارید از مرطوب کننده سوای رنگ و غیر عطری به کار گیری نمائید . علاوه بر این گونه های تولیدها مرطوب کننده فارغ از روغن برای پوست‌های چرب هم در بازار موجود هست .
صورت خویش را بخور دهید
بخور دادن صورت یکی دیگر از راهکارهایی است که بازدارنده کم آب شدن پوست صورت می‌گردد و در سود میزان منافذ گشوده پوست را کاهش میدهد . شما می توانید از گونه های دستگاه بخور و یا این که یک بخور خانگی استعمال نمایید . با افزودن یک‌سری قطره روغن چای به آب بخور می توانید تمام التهابات و جوش‌های روی صورت خویش را هم از بین ببرید .
ماسک خاک رس به کار گیری فرمائید
ممکن است باورتان نشود اما ماسک خاک رس یکی‌از معجزه‌های بسیار خوب برای بستن منافذ باز پوست است . خاک رس مو جود در‌این ماسک نظیر لایه بردار کار می نماید و تمام سلول‌های مرده را از در بین برده و منافذ گشوده را به طور کامل ترمیم میکند . علاوه بر این تمام باکتری‌های جان دار بر روی تراز پوست را از دربین می برد . شما میتوانید این ماسک را در منزل با به کارگیری از خاک رس آرایشی و آب صحیح نمائید و یا این که آن را به صورت مهیا تهیه و تنظیم فرمائید و هفته‌ای یک توشه از آن استعمال فرمائید .
به کارگیری روزمره از کرم ضد آفتاب
اشعه‌های فرابنفش UV یک کدام از مضرترین موادی است که موجب زخم رسانی به پوست می شود و منافذ پوست را گشوده نگه می دارد . از این رو در حالتی که مقطع متعددی را درطول روز بیرون از منزل سپری میکنید هر روز از کرم ضدآفتاب به کار گیری نمایید .
روش ۳ : به کار گیری از روش‌های درمانی پوست
از تولید ها رتینوئید استعمال نمایید
محصول ها درمانی پوست رتینوئید دربردارنده ویتامین A می باشند و تحت عنوان تولیدات پوستی ضد پیری و ضد آکنه کاربرد متعددی دارااست . رتینوئید گردش خون سلولی را بالا برده و یاری می نماید منافذ گشوده پوست مجدد بسته شوند .
از طریق درمانی لیزر به کارگیری فرمائید
در شرایطی‌که آسیب‌های وارد شده به پوست صورتتان بیش تر از مقدار است و راهکارهای ابتدایی منجر معالجه منافذ گشوده پوست نمی شود , می توانید با مشورت کردن از دکتر معالج از طریق درمانی لیزر استفاده فرمائید . در‌این روش با کلاژن سازی بر روی مرحله پوست قابلیت و امکان ترمیم منافذ پوست را مهیا کرده و مجدد صورتی صاف و قشنگ خواهید داشت .
صحبت پایان :
معالجه منافذ گشوده پوست به شما کمک مینماید تا پوستی صاف و براق داشته باشید و این موجب ارتقاء زیبایی و روحیه عالی در شما میگردد . پس نگهداری از پوست خویش را دورازشوخی بگیرید و عملکرد نمایید در کنار تحت نظر بودن یک کارشناس پوست با داشتن رژیم غذایی مطلوب , ورزش و راهکارهای مطلوب از پوست خویش نگهداری فرمائید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *