مدل های مختلف سایه چشم + سایه چشم پودری

سایه چشم پودری، تشخیص بهترین سایه چشم

از گونه های سایه چشم برای آرایش و پیرایش چشم و زیباتر نمایش دادن آن به کارگیری می شود . با گزینش رنگ مطلوب و تکنیک درست , سایه چشم می تواند موجب درخشش چشمان شما شود . البته برای کسانی که خیلی با این لوازم آرایشی آشنا نیستند و در بازار لبریز زرق و برق لوازم آرایشی که در آن اشکال سایه چشم از سایه چشم پودری گرفته تا..  یافت میگردد گیج میشوند , فهمیدن این‌که سایه چشم‌ها چه فرقی با هم دارا‌هستند و چه‌گونه استفاده میگردند میتواند کارساز باشد . پس برای آشنایی اشکال سایه چشم و شیوه به کارگیری از آنان با ما همراه باشید .

سایه چشم پودری

معمول‌ترین دسته سایه چشم که فراوان مورد استفاده قرار می گیرد سایه چشم پودری است . حتما تا به حال دست‌کم یکبار از این دسته سایه چشم به کار گیری کرده‌اید . سایه چشم‌های پودری به صورت پالت یا این که تکی عرضه می شوند و به کارگیری آنها بسیار ساده است . به این ترتیب می توانند شایسته ترین گزینش برای اشخاصی باشند که خیلی تجربه متعددی در موضوع آراستن و به کار گیری از اشکال سایه چشم ندارند .

اعتنا داشته باشید که سایه چشم پودری را نباید روی چشم بمالید . در حقیقت هیچ چیزی را نباید خیلی مشقت بار به روی پلک یا این که اطراف چشمتان بمالید به دلیل آنکه پوست این منطقه از صورت بسیار حیاتی و شکننده است بدین ترتیب هر حرکت طاقت فرسا و مالاندن چشم قادر است سبب ساز به پیدایش خطوط متعدد و چروک اطراف چشم شود . برای این که سایه پودری را بزنید خوبتر است برس سایه را آهسته و خیلی ملایم به روی پلک بزنید . در واقع تنها قرار است برس آغشته به سایه پودری , پلک شمارا لمس نماید . گهگاه ممکن است استعمال از گونه های قلم آرایشی برای سایه زدن سخت باشد , بدین ترتیب می‌توان به اشخاص مبتدی سفارش کرد برای سایه زدن از انگشت خویش به کارگیری نمایند .

سایه چشم پودری

سایه چشم کرمی
در صورتی از سایه پودری خسته شده‌اید و دوست دارید سایه چشم دیگری را تعیین فرمایید , سایه چشم کرمی برایتان مطلوب خواهد بود . این دسته سایه چشم‌ها اکثر اوقات در یک ظرف کاسه‌ای کوچک ارائه میگردند و رنگ‌های آنها به صورت تکی به فروش می رسد . بعضا از اشخاص به دلیل وضعیت درخشان و تداوم بالای سایه‌های کرمی , آن را تعیین می‌نمایند ولی بعضی دیگر هم نگران وخیم شدن آرایششان با چنین سایه چشمی می باشند بخصوص در فصل گرم که وضعیت کرمی این سایه ممکن است موجب ذوب شدن و خراب شدن سایه شود . سایه‌های چشم کرمی به طور معمول ضد آب نیستند و خیلی زود در اثر حرارت ممکن است تمیز شوند .

احتمال دارد شایسته ترین چیزی که می‌توان در رابطه سایه چشم‌های کرمی اظهار کرد قابلیت و امکان حل شدنشان باشد . شما می توانید به راحتی تعدادی رنگ متعدد را با هم مخلوط نمائید و یک رنگ قشنگ و جالب بسازید . همینطور این گونه سایه چشم را به راحتی با قلم‌های آرایشی که بزرگ‌تر میباشند میتوانید بزنید . ولی خوبتر است برای استعمال از این مدل سایه‌ها از انگشتان دست خویش به کارگیری نکنید به این دلیل‌که ممکن است چربی و حرارت انگشت شما موجب شود سایه به نیکی پشت چشم شما قرار نگیرد .

با اعتنا به این که ممکن است این گونه سایه‌ها در اثر گرما , موقعیت خویش را از دست بدهند سفارش می‌گردد وقتی از این مدل سایه استفاده فرمائید که نمیخواهید بازه زمان طولانی پیرایش داشته باشید . همینطور احتمال دارد خوب تر باشد در فصل‌تابستان هم از این مدل سایه به کارگیری نشود و سایه چشم دیگری برای آرایش و پیرایش درین فصل گزینش نمایید . مصرف روزمره این دسته سایه چشم هم توصیه نمی شود .

سایه چشم مایع
سایه چشم‌های مایع به طور معمول در بسته بندی مشابه به برق لب یا این که رژهای مایع عرضه میشوند . یک تیوب که یک خودکار داخل آن است . به کار گیری از سایه چشم مایع به هیچ وجه طاقت فرسا نیست و میتواند بعد از سایه چشم پودری , شایسته ترین گزینش برای مبتدیان باشد . سایه چشم مایع درخشش خاصی به چشم میبخشد و قادر است صرفا برای برق پرت کردن پشت چشم مصرف شود . سایه چشم مایع هم در رنگ‌های متنوعی عرضه می‌گردد و غالبا تکی به فروش میرسد . اگرچه این گونه سایه چشم فورا بعد از به کارگیری خشک می شوند البته همانند سایه چشم‌های کرمی در قبال حرارت و چربی پوست کلیدی است و وضعیت خویش را از دست می دهد . به این ترتیب آیتم قابل قبولی برای کسانی که پوست چرب دارا‌هستند نیست .

سایه چشم پودری پیگمنت
این جور سایه چشم‌های پودری با سایه چشم‌های معمول و اول پودری که کلیه جا دیده‌ایم فرق دارا هستند . پودر این سایه به طور کامل از نیز جدا و دانه‌ای است . ولی همین هم موجب میگردد گهگاه به کارگیری از آن سخت باشد به این دلیل‌که به خاطر دانه‌ای بودن پودرها احتمال دارد هنگام سایه زدن یه خرده از آن کم یا این که فراوان شده یا این که روی پوستتان بریزد . همینطور این پودرها برای کسانی که پوست خشک دارا‌هستند خیلی مطلوب نیست چرا‌که خیلی خوب نمی‌تواند روی پلک بماند البته اشخاصی که پوست چربی دارا هستند اقبال بهتری در قبال این مدل سایه چشم دارا هستند . اما به کار گیری از پرایمر گذشته از زدن این گونه سایه چشم هم میتواند به ماندگاری آن به روی هر گونه پوستی یاری دهد . یک راه‌حل دیگر برای به کارگیری خوب تر از سایه چشم پودری دانه‌ای این است که مداد آرایشی سایه چشم را یه خرده تر نمائید . یک یا این که دو قطره آب کافیست .

سایه چشم پودری و اکلیلی

 

سایه چشم مدادی
برای اشخاصی که استعمال از گونه های سایه چشم برایشان مشقت بار است , سایه چشم مدادی راه‌حل خیر و خوبی است . سایه دیده مدادی هم در رنگ‌های متنوعی موجود است و صرفا کافیست آن را به پشت پلک به آرامی بکشید تا سایه چشم دلخواهتان را داشته باشید . غالبا سایه چشم‌های مدادی تداوم بالایی دارا هستند و تا ۲۴ ساعت پشت پلک باقی میمانند .

سایه چشم کمپرس یا این که سنگی
گونه های سایه چشم که با اسم سایه چشم کمپرسی یا این که سنگی میشناسیم در واقع سایه چشم‌های پخته می باشند . این مدل سایه چشم‌ها حقیقتا در اثر پخته شدن در حرارت ساخت میشوند . استعمال از سایه چشم‌های پخته هم مضاعف معمولی است بخصوص ادغام گونه های رنگ‌های آن هم به خیر و خوبی صورت میگیرد . بدین ترتیب در صورتی از آن مدل اشخاصی می باشید که دوست دارید از رنگ‌های ترکیبی در پیرایش خویش به کار گیری نمائید , احتمال دارد این دسته سایه چشم شایسته ترین تعیین باشد .

سایه دیده پخته به دو صورت خشک یا این که تر به کار گیری می گردد . در صورتی‌که می خواهید رنگ سایه چشم شدت و تیرگی بیشتری داشته باشد , آن را با مداد آرایشی خیس بزنید . در صورتی‌که می خواهید تنها پاره ای رنگ به بالای پلک خویش پخش نمایید , این سایه را خشک بزنید .

کلام نهایی
ممکن است معمول‌ترین سایه چشمی که در هرکجا چشم می‌گردد سایه چشم پودری معمولی باشد که در پالت‌های رنگی متنوع در بازار عرضه می شوند . ولی اشکال سایه چشم موجود است که درک کردن مزایا و معایب هرکدام می تواند به ما یاری دهد از شایسته ترین کالا مطلوب پوستمان برای آراستن به کار گیری کنیم و زیباترین صورت را از خودمان به نمایش بگذاریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *