با ماسک مو طبیعی به جنگ موخوره ها بروید!

ماسک مو خانگی بهتریسن درمان برای موخوره

موخوره مشکلی است که همگی ما بارها با آن مواجه می‌شویم؛ به‌خصوص در صورتی‌که موهای خشکی داشته باشیم. یکی از بهترین روش‌ها برای رفع موخوره به کارگیری از ماسک موهای طبیعی است.
موخوره به دلایل متفاوتی ایجاد می شود؛ البته به‌طور معمول موخوره در اشخاصی که دارای موهای خشک میباشند، رایج‌تر است. روش‌های متعددی برای رفع موخوره از موها موجود است که یکی‌از شایسته ترین راه‌ها به کار گیری از ماسک‌هایی است که به کمک انواع مواد طبیعی به راحتی میتوانید آن‌ها‌ را در خانه تهیه فرمایید.

 

ماسک مو عسل و موز

با ماسک مو طبیعی موز و عسل، به راحتی میتوانید موخوره را کم کنید. پوست یک موز را بکنید و آن را له نمائید؛ بعد از آن مقداری عسل به آن اضافه فرمایید. برای گرفتن نتیجه بهتر، مقداری شیر به آن اضافه نمایید تا خمیر نرمی به‌دست بیاید. حال ماسک را روی پوست سرتان بمالید و حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید؛ بعد سرتان را با شامپوی همیشگی خودتان بشویید.

 

ماسک مو تخم مرغ و عسل برای رفع موخوره

تخم‌مرغ پر از اسیدهای چرب و پروتئین است. به همین جهت به خوبی می تواند موها را تقویت نماید و آن ها در قبال موخوره مقاوم سازد. همینطور تخم‌مرغ موهای شما را صاف و از گره افتادن آن ها جلوگیری مینماید. شما میتوانید از ماسک موی تخم‌مرغ برای رفع موخوره، یک بار در هفته استفاده فرمائید.

زرده تخم‌مرغ، دو قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری عسل را درون ظرفی مناسب با یکدیگر مخلوط نمائید و ماسک را به مدت زمان نیم ساعت روی موهای خود قرار دهید. بعد از این بازه زمانی زمان موهایتان را آبکشی فرمائید و بعد از آن موها را با شامپو بشویید.

ماسک مو بهترین درمان

 

ماسک مو روغن زیتون و عسل

سه قاشق غذاخوری زیتون را همراه با دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی مخلوط فرمایید. ماسک به دست آمده را به تمامی قسمت‌های مو خودتان بمالید. بعداز گذشت ۳۰ دقیقه موهایتان را با آب گرم و شامپو بشویید. این ماسک قادر است به رفع موخوره کمک کند.

 

ماسک مو آووکادو و روغن بادام

آووکادو یک نرم کننده طبیعی برای موها است . همینطور  آووکادو برای رفع موخوره بسیار خوب است. مقداری از گوشت آووکادو را له نمائید. سپس مقدار کمی روغن بادام به آن بیفزایید؛ خمیر حاصل شده را به موهایتان بمالید و حدود ۳۰ دقیقه تا وقتیکه خمیر خشک شود صبر کنید. اکنون با شامپو موهایتان را بشویی . در‌حالتی که هر هفته از این خمیر روی موهایتان استفاده کنید شاهد رفع موخوره و کاهش شکنندگی موهایتان خواهید بود.

 

رفع موخوره با شیرین بیان

یک استکان شیرین بیان را در سه استکان آب بریزید و بگذارید ۱۰ دقیقه بجوشد و آهسته آهسته دم بکشد. پس از این‌که سرد شد، آن را صاف نمائید و هر روز از این مایع به موى سرتان بمالید. این محلول در از میان بردن موخوره فراوان اثرگذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *