ماسک ضد جوش با تخم مرغ

ماسک ضد جوش با تخم مرغ برای پوست صورت

ماسک ضد جوش با تخم مرغ، برای درست کردن این ماسک که یکی از بهترین ماسک ها برای برطرف کردن جوش به حساب می آید می توان از این ماسک استفاده کرد.
در ابتدا سفیده و زرده تخم مرغ را از هم جدا می کنیم و سفیده را در یک ظرف کوچک کنار می گذاریم. سفیده باعث بسته شدن منافذ بازپوست شده و پوست را نرم ولطیف و مقاوم تر در مقابل آلودگی ها می کند.
ترجیحا از تخم مرغ های پاستوریزه استفاده کنید.
این ماسک با دو روش انجام می شود.

 

روش اول درست کردن ماسک ضد جوش

سفیده تخم مرغ را مداوم هم بزنید تا تبدیل به یک کف سفید رنگ یکدست شود. استفاده از کف تخم مرغ، به خاطر نرم بودن آن، احساس خوبی به فرد دست می دهد.

در مرحله بعد، در صورت عدم حساسیت مقداری عسل یا آب لیموی تازه را به کف سفیده تخم مرغ اضافه کنید. می توانید از ترکیب هردو استفاده کنید. عسل به طور طبیعی خاصیت آنتی باکتریال و هیدراته و آبرسانی به پوست را بر عهده دارد. با استفاده از عسل می توانید پوستی مثل ابریشم صاف و براق و نرم داشته باشید. لیموی تازه، باعث محکم و قوی تر شدن منافذ پوست می شود.

سپس ماسک ضد جوش تخم مرغ را بر روی پوست قرار دهید و به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه به آن استراحت دهید. برای زدن ماسک تخم مرغ بر روی پوست، به وسیله انگشت دست و یا پد بهداشتی برای زدن ماسک استفاده کنید. در زمان استفاده از ماسک، ازاین مواد به نواحی مانند چشم، بینی و دهان پرهیز کنید.

بعد از اتمام، پوست خود را با آب نیمه ولرم بشویید و با حوله به آرامی پوست خود را خشک کنید. اگر در ماسک تخم مرغ از عسل استفاده نکردید، توصیه می شود که از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

 

ماسک ضد جوش با تخم مرغ برای پوست صورت

 

روش دوم ماسک ضد جوش

در این روش، نیازی به استفاده از آبلیمو و عسل نیست و با داشتن ۲ تا ۳ سفیده تخم مرغ، می توان یک ماسک تخم مرغ فوق العاده برای خود ایجاد کنید. ابتدا سفیده را از زرده تخم مرغ جدا کنید و دقت داشته باشید که زرده در سفیده تخم مرغ باقی نمانده باشد. حال مدام هم بزنید تا به یک کف سفید رنگ تبدیل شود و سپس آن را بر روی پوست تمیز قرار دهید و تا ۱۵ دقیقه به پوست خود استراحت دهید.
سپس باید حس کشیدگی بر روی پوست داشته باشید. در نهایت پوست خود را با آب ولرم بشویید و یک مرطوب کننده مناسب پوست خود را استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *