خرید لباس نوزاد | نکات کلیدی برای خرید لباس

خرید لباس نوزاد با این روش ها

تحقیق و داشتن دور اندیشی قبلی در امر ویژگی‌های خرید لباس نوزاد میتواند به خرید مطلوب شما و دوری از خریدهای مازاد یاری متعددی نماید .
بعضی‌ها احتمال دارد اندیشه نمایند خرید لباس نوزادی نیاز به پی بردن نکته خاصی ندارد . شاید هم بگویید که کودک است دیگر و چیزی  یادش نخواهند ماند; درحالی‌که تعیین لباس نوزادی , درست نظیر هر لباس دیگری نیاز به فهمیدن نکات و رعایت قواعدی داراست . پیرو روزنامه دلتا با بعضا از این نکات آشنا می شوید .

گهگاه نتیجه سونوگرافی نادرست است
مسلما شما نیز شنیده‌اید گهگاه نتیجه ها سونوگرافی نخستین و انتخاب جنسیت با یکسری وقت بعد از آن آن تفاوت دارااست . به همین بهانه نیز سفارش میکنیم تا پیشین از گزینش قطعی جنسیت نوزاد سراغ خرید لباس نروید . پاره ای جلوی شعف و هیجانی را که طبیعی است داشته باشید , بگیرید

برای خرید لباس نوزاد آبی‌رنگ بهتر است یا صورتی؟

از دیر باز ترسیم بوده که آبی‌رنگ نوزاد پسر باشد و صورتی رنگ دخترها . حتی‌د‌ر جشن‌های اعلام جنسیت نوزاد نیز از این دو رنگ استعمال می‌نمایند . در حال حاضر سفارش ما چیست؟ بدیهی می باشد که به کار گیری از این رنگ‌ها تبدیل به سنتی دیرینه شده است. البته قرار نیست تمام کمد و کشوی نوزادتان را با این دو رنگ لبریز فرمائید . یک جهان طیف رنگی خوشگل و هیجان آور دیگر موجود هست که دیدنشان روی لباس نوزادی بچه‌ها قند در دل انسان آب می‌نماید . از گلبهی , یاسی , نارنجی رنگ و هر رنگ دیگری که به نظرتان خوشگل می آید , برای گزینش لباس نوزادی به کارگیری فرمایید و در قید و بند کلیشه‌ها نمانید .

 

خرید لباس نوزاد

 

به جنس پارچه اعتنا نمائید
نوزادان پوستی لطیف‌ و حساس دارند ; به همین جهت نباید هر لباسی را به بدن آنها پوشاند . توجه داشته باشید شایسته ترین پارچه برای لباسشان , نخ پنبه یا این که نخ است . در حالتی‌که لباس اهل ایران می خرید به عبارت 100 % نخ توجه نمائید . در صورتی روی لباس به انگلیسی درج شده 100 % Cotton و در‌صورتی‌که لباس ترک است به 100 % Pamuk دقت فرمائید .

سپید رنگ قابل قبولی است؟
سپید یکی رنگ‌هایی است که به بیشتر نوزادان می آید و شرایط معصومانه آنها‌را چندین برابر بیشتر می‌نماید ; ولی خوب تر است بدانید این رنگ برای نوزادی که قرار است مرتب کار خرابی نماید چندان نیز ایده‌آل نمی باشد . قرار نیست لباس مشکی و قهوه‌ای بدن نوزاد فرمایید ; ولی در صورتی‌که لباس رنگی باشد نیز عالی است و دیرتر اثر لکه‌ها را نشان میدهد .

پاپوش بخرم یا این که کفش؟
خرید کفش‌هایی قد کف دست فعالیت خیلی شیرینی است . پیشنهاد ما این است که در فصل‌های گرم سال و در زمان خرید کفش های دخترانه و پسرانه نوزاد نسبت به گردش مطلوب هوا در داخل کفش توجه ویژه ای کنید و به ویژه برای دخترها از کفش نوزادی رو باز استعمال نمایید . پاپوش نیز برای فصل‌های گرم سال ایده عالی و خنکی است . ضمن این‌که سبک است و فشاری روی پای نوزاد نمی‌آورد . در فصول سرد سال نیز سراغ جوراب‌ها و پاپوش‌های قطور و گرم بروید و در صورتی به ضیافت دعوت شده‌اید و دوست دارید نوزادتان بانمک‌تر از چیزی که میباشد به نظر رسد , یک جفت کفش نوزادی راحت و گرم برایش بخرید .

 

خرید لباس نوزاد و پاپوش

 

آلرژی ندهد
گهگاه این پارچه لباس نیست که سبب پیدایش آلرژی در پوست نوزاد می شود ; بلکه مسئله به فلزات به کار رفته در لباس برمی‌گردد . خیلی از نوزادان نسبت به فلزات آلرژی دارا هستند و شاید روی قسمت سگک لباس که مستقیم روی پوست اثر می گذارد , متوجه وجود جوش‌هایی گردید که مشابه گزیدگی حشره‌ها است ; در شرایطی که چنین اتفاقی افتاد احتمال این که فرزندتان به فلزات آلرژی داشته باشد , فراوان است .

خرید اکسسوری خردسالان
تمام خرید خرقه و کفش نوزادی یک طرف , خرید خرده ریزها و اکسسوری نوزادی یک طرف دیگر . آنقدر گزینه‌های بامزه برای نوزادان موجود هست که گهگاه تعیین از بینشان دشوار می گردد . هنگام خرید اکسسوری یا این که زیورآلات نوزادی به ایمن بودن آنها توجه نمائید . باز هم سراغ قطعات کوچک نروید ; به عنوان مثال به جای خرید گل سر , هدبندهای دخترانه بانمک مطلوب تر است . تلاش فرمایید میان رنگ لباس‌ها و رنگ اکسسوری تناسب ایجاد فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *