لایه برداری لب با روش های خانگی

لایه برداری لب با روش های خانگی

اگر برای شما هم این سوال به وجود آمده باشد که چطور آرایش سلبریتی‌ها تا این حد به روی صورت و لبانشان می‌نشیند باید گفت که ممکن است آن ها لایه برداری لب را انجام دهند. اگر چه در هر حال این اشخاص به وسیله بهترین آرایشگران روز جهان آراسته می شوند و به پوستشان رسیدگی می کنند ولی راه‌هایی وجود دارد که شما هم بتوانید همانند یک سلبریتی بدرخشید.

در صورتی که به زیبایی خود بیش از یک آرایش معمولی توجه می کنید. یکی از نکاتی که برای داشتن لبان زیباتر و جذاب‌تر وجود دارد، لایه برداری لب است. با ما همراه باشید تا با فواید لایه برداری لب و تکنیک‌های آن بیشتر آشنا شوید.

 

چرا لایه برداری لب اهمیت دارد؟

هرچند لایه برداری، بیشتر برای پوست صورت یا بدن استفاده می گردد ولی دلایل بسیاری برای لایه برداری لب موجود هست که می تواند برایتان کارساز باشد.

برای از میان بردن پوست خشک: لایه برداری لب، پوست خشک و پوسته پوسته شده را از میان برده و موجب یکپارچه شدن پوست لب می گردد. بدین ترتیب زمانیکه رژ لب می‌زنید بهتر و زیباتر روی لبانتان می‌نشیند.

برای نرم و یک پارچه کردن سطح لب: پوست لب نیز همانند پوست صورت و بدن دارای سلول‌های مرده است که‌ این سلول‌ها می بایست از بین بروند تا لبان نرم و بدون نقص داشته باشید.

برای مرطوب کردن پوست لب: پوست لب برای این که خشک نشود و همیشه ظاهری سالم داشته باشد نیاز به رطوبت و آبرسانی دارد. به طور معمول محصولاتی که برای لایه برداری لب استفاده می گردند دارای ترکیباتی می‌باشند که‌ نیاز پوست لب را برطرف نمایند. لایه برداری لب موجب می گردد آرایش لبانتان زیباتر و جذاب‌تر به چشم بیاید.

 

روش‌های لایه برداری از پوست لب

شما می توانید محصول های اختصاصی لایه برداری لب را از بازار خریداری نمایید؛ البته روش‌هایی برای تهیه یک اسکراب لب با مواد ارگانیک که در منزل دارید می تواند روشی ساده‌ و کاربردی‌ برایتان باشد.

 

لایه برداری لب با روش های خانگی

 

لایه برداری لب با استفاده از اسکراب شکر و عسل

شکر یکی از موثرترین مواد برای لایه برداری لب است. عسل هم خواص مرطوب کنندگی دارد. مخلوط این دو ماده می تواند یک لایه بردار ارگانیک برای لب به‌وجود بیاورد.

یک قاشق چایخوری عسل را با دو قاشق چایخوری شکر مخلوط نمائید. سپس مخلوط به‌وجود آمده را روی لبانتان بگذارید و مقداری ماساژ دهید و بگذارید تا ۱۰ دقیقه بماند. با یک دستمال مرطوب به آرامی مخلوط را از روی لبتان تمیز نمائید.

 

اسکراب لب عسل و روغن نارگیل

علاوه بر عسل که یک مرطوب کننده ارگانیک است، روغن نارگیل نیز خواص آنتی اکسیدان دارد و سرشار از اسیدهای چرب است که می تواند برای نرم کردن پوست کارساز باشد. افزودن شکر قهوه‌ای بدین مخلوط موجب می شود سلول‌های مرده پوست لب از بین رفته و لبانتان نرم و یک پارچه شود.

شما می توانید یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط فرمایید. سپس کمی آب ولرم و شکر قهوه‌ای به آن اضافه نمایید و مخلوط به دست آمده را به روی لب بمالید و بگذارید ۳ الی ۵ دقیقه بماند بعد با آب ولرم آن را بشویید.

 

لایه برداری لب با پوست پرتقال و روغن بادام

پوست پرتقال یک ماده ارگانیک و خارق العاده برای یک دست کردن رنگ لب و از بین بردن تیرگی پوست لب است. روغن بادام هم پوست خشک را مرطوب کرده و هم لبان پوسته پوسته شده را ترمیم می نماید. وجود شکر در این لایه بردار لب هم کمک می‌نماید سلول‌های مرده پوست از میان بروند و پوستی یک دست روی لبانتان داشته باشید.

۲ قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال خشک شده را با ۲ قاشق غذاخوری شکر ادغام نمایید. ۱۰ الی ۱۲ قطره روغن بادام به آن اضافه فرمائید. بعد به آرامی مخلوط به دست آمده را روی لبتان به مقطع ۳۰ ثانیه بمالید. سپس ۳ الی ۵ دقیقه صبر کنید و بعد با دستمال مرطوب یا آب ولرم آن را بشویید.

 

لایه برداری لب با شکر و توت فرنگی

در‌صورتی که در پی یک لایه بردار خوشمزه هستید، این اسکراب برایتان خوشایند است. لایه برداری لب با کمک شکر و توت فرنگی نیز بسیار موثر است هم خوشمزه. روغن زیتون می تواند به مرطوب شدن پوست لب و آبرسانی آن کمک کند ولی کاری که توت فرنگی در این اسکراب انجام می دهد رنگ زیبای لب است. توت فرنگی همان طور که طعم جالبی دارد قادر است به جذاب‌تر شدن رنگ پوست لب هم کمک کند.

یک قاشق غذاخوری شکر را با ½ قاشق چایخوری روغن زیتون مخلوط نمایید. میزان یک یا ۲ قطره روغن عصاره توت فرنگی به آن اضافه نمائید. (می توانید از توت فرنگی ارگانیک هم به میزان ½ در این مخلوط استفاده نمایید). اسکراب به دست آمده را با انگشت به آرامی روی لب بمالید و بگذارید ۵ دقیقه بماند. بعد از آن با آب ولرم بشویید. در آخر از بالم لب برای نرم کردن پوست لبتان استفاده نمایید.

 

لایه برداری لب با روش های خانگی

 

لایه برداری از پوست لب با اسکراب عسل و قهوه

قهوه تنها برای بیدار نگه داشتن شما استفاده نمی شود بلکه می تواند برای زیبایی لب های شما هم مورداستفاده قرار بگیرد. مخلوط قهوه و عسل یک روش خوب برای لایه برداری لب و مرطوب کردن آن است.

یک قاشق غذاخوری پودر قهوه را با یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی مخلوط فرمایید. مخلوط به دست آمده را روی لب قرار داده و در بازه یک دقیقه به آرامی تکان دهید. بعد از آن بگذارید این اسکراب لب به مدت یک دقیقه دیگر روی لبهایتان باقی بماند تا به خوبی جذب شود. بعد آن را با دستمال مرطوب تمیز کرده یا این که با آب ولرم بشویید.

 

اسکراب گلبرگ رز و شیر

چرا از گل‌ها برای زیباتر شدن لبانمان استفاده نکنیم؟ گلبرگ گل رز خواصی دارد که به صورت ارگانیک می تواند بر روی رنگ لب تاثیر بگذارد و آن را روشن‌تر نماید. همینطور خاصیت آنتی باکتریال بودن این گیاه موجب می شود به بهترین شکل از لبانتان مراقبت شود.

شیر هم یک ماده ارگانیک دیگر است که به روشن شدن پوست لب کمک می کند. به این ترتیب در صورتی که لبان تیره دارید و می خواهید با کمک اسکراب لب آن را ترمیم نمائید، این مخلوط می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

 

لایه برداری لب با لیموناد

احتمالا تا به حال به این فکر نکرده اید که لیموناد قادر است برای لب مفید باشد البته می توانید به کمک لیمو، شکر و وازلین برای تغذیه لبانتان یک لیموناد تهیه کنید. لیمو یک ماده ارگانیک برای روشن کردن پوست است.

شکر هم به خوبی قادر است سلول‌های مرده پوست را از بین ببرد و پوسته پوسته شدن لب را ترمیم نماید. وازلین هم یک مرطوب کننده است که قادر است لبان خشک شما‌ را نرم کند. به این ترتیب با این اسکراب لب با یک تیر چندین نشان خواهید زد.

یک قاشق غذاخوری آبلیمو را با یک قاشق چایخوری وازلین و ۲ قاشق غذاخوری شکر مخلوط فرمائید. مخلوط بدست آمده را روی لبتان بمالید و بگذارید چندین دقیقه بماند تا به خوبی جذب شود. با آب ولرم یا این که دستمال مرطوب آن را از روی لبتان تمیز نمائید.

 

سخن نهایی

یکی از روش‌های کاربردی برای داشتن لبی زیبا و سالم، لایه برداری آن است. در‌حالتی که به خوبی به لبتان رسیدگی نکنید، بخصوص در فصول سرد سال، با ترک خوردن لب و پوسته پوسته شدن آن مواجه می شوید که هر دوی این نشانه ها موجب می‌گردد آرایش لبتان زیبا و کامل نباشد. به این ترتیب ضروری است تا اسکراب مورد نظرتان را دستکم هفته ای دوبار استفاده فرمائید تا لبانی قشنگ، خوشرنگ و سالم داشته باشید.

 

updated on 2/17/2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *