چه عطر و ادکلن هایی برای فصل تابستان مناسب است؟

عطر و ادکلن مناسب فصل تابستان انتخاب کنید

انتخاب عطر و ادکلن مناسب با فصل تابستان برای دفتر و مهمانی که رایحه‌اش اطرافیان را آزار ندهد بسیار اهمیت دارد. از سوی دیگر تعریق فراوان در روز‌های تابستانی نیز منجر می گردد تا شما نیاز بیشتری به استفاده از عطر و ادکلن پیدا نمایید.

 

خصوصیات عطر و ادکلن تابستانی

حقیقت این است که بو و ادکلن استاندارد علامت خاصی برای انتخاب ندارد و شما نمی‌توانید براساس قیمت از باکیفیت بودن و ماندگاری بو مطمئن باشید. همینطور تقریباً در بازار کشور‌ ایران به حدی نمونه‌های بدلی و تقلبی از مارک‌های پر اسم و رسم تشکیل‌شده که تشخیص آن واقعاً سخت است.

راه خرید عطر عالی ابتدا تحقیق در رابطه برند متبوع و سپس پی بردن  به نکاتی در مورد نحوه‌ به کارگیری از عطر است. با این وجود مواردی ممکن است که راجع به همه صدق کند. این نکات عبارتست از:

عطر‌های شیرین ماندگارترند و سردی هوا نیز به ماندگاری‌شان یاری می کند به همین بهانه اینگونه عطر‌ها در فصل زمستان پیشنهاد می گردند.
برای فصل‌تابستان دقیقا قضیه برعکس است. یعنی عطر‌های گرم و شیرین ماندگاری کمتری دارا‌ هستند و درین فصل به کار گیری از عطر‌های خنک پیشنهاد می گردد.

در واقع گرمای هوا باعث افزایش محدوده پخش عطر می شود. همین امر منجر خواهد شد اثر رایحه در روز‌های گرم خیلی زود کم رنگ شود.
همینطور به یاد داشته باشید، عطر‌هایی با بوی میوه‌ای و گلی، آرام ،خنک و رمانتیک بوده و به عطر‌هایی با بوی تند شناخته می گردند.

 

عطر و ادکلن تابستانه

 

شیوه های ماندگاری رایحه و ادکلن در فصل‌تابستان

۱. یک راه برای آنکه عطر و ادکلن تابستانی که انتخاب می کنید ماندگاری بیشتری داشته باشد این است که چنانچه پوست خشکی دارید قبل از به کارگیری از عطر پوست خودرا مرطوب کرده و بعد از آن عطر را روی آن بزنید. غالبا پوست‌های خشک گنجایش قابل قبولی برای نگه داشتن مولکول‌های رایحه ندارند. همینطور از عطر‌هایی با غلظت روغن بالا یعنی در بین ۱۲ تا ۳۰ درصد استفاده نمایید، چون ماندگاری بیشتر و مناسبی دارند.

۲. راه حلی دیگر این است که برای ماندگاری بیشتر عطر‌های سرد و تلخ تابستانی  روی پوست‌تان، می بایست آن را روی نقاطی از پوست که نبض دارند استفاده نمایید. نظیر مچ دست، کنار گردن، پشت گوش، پشت آرنج، زیر گلو و چه بسا پشت زانو و روی مچ پا اسپری فرمایید. ضربان نبض در این نقاط سبب حرارت بیشتر و در نتیجه پخش بیشتر و بهتر رایحه عطر می شود.

۳. نباید هیچوقت مو‌ها را دستکم بگیرید. اسپری کردن عطر روی مو‌ها منجر می گردد تا بو عطر تمام روز همراه شما باشد.

 

عطر و ادکلن مناسب تابستان

 

نکاتی در رابطه با استفاده از عطر در فصل تابستان

در ابتدا و مهم‌تر از هر چیز رایحه را مدام روی پوست تمیز استفاده کنید. چنانچه می خواهید اندازه مقاومت بو بیشتر باشد، پس از اینکه مقداری به پوست‌تان زدید، کمی درانتظار بمانید تا خشک شده و جذب پوست شود و آن‌گاه یکی دو بار دیگر به همین ترتیب انگار که بخواهید یک سری لایه روی نیز بکشید این فعالیت را تکرار فرمائید. این‌ مواد معطر بیشتر جذب پوست می گردد.

در حقیقت الکلی که به رایحه اضافه شده موجب پخش شدن آن در دور و اطراف می‌گردد. همینطور دقت داشته باشید که شیشه‌های عطر و ادکلن خود را پشت پنجره و جلوی نور آفتاب قرار ندهید. مخصوصاً در حالتی‌که شیشه‌ی آنان شفاف و غیررنگی است.

updated on 2/21/2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *