صاف کردن موی با 7 روش طبیعی

صاف کردن موی به روش های طبیعی

بسیاری از اشخاص به‌دنبال آن می‌باشند که موهایی صاف و لخت داشته باشند , به همین بهانه از طرق گوناگون درصدد صاف کردن موی برمی‌آیند . البته بخش اعظمی از این راه‌ها با به کار گیری از مواد شیمیایی و یا این که ابزارهایی صورت می گیرند که مضرات متعددی را برای گیسو و پوست سر به همراه دارا هستند . ریزش موی و بی آبی موی از شایع‌ترین عارضه ها به کارگیری از مواد شیمیایی و ابزارهایی مثل اتومو برای صاف کردن گیسو می باشند . البته درین دربین چند روش ارگانیک وجود دارا هستند که با به کار گیری از آنان می‌توان موهایی صاف و درخشنده داشت . ولی صحت دارد که‌این روش‌ها مستمر نیستند , البته خوبی‌شان این است که هیچ ضرری برای پوست راز و موها ندارند .

چنانچه درپی صاف کردن موهای‌تان می‌باشید , این نوشتار را تا آخر دنبال فرمائید و روش‌هایی که در‌پی معرفی خوا هیم کرد را به عمل گیرید .

روش‌های صاف کردن موی

۱ – شانه کردن موهای خیس تا زمان خشک شدن
یک کدام از روش‌ها برای صاف کردن موی این است که موهای تر یا این که مرطوب را تا وقتیکه خشک میگردند شانه نمایید . این فعالیت را وقتی که از حمام خارج میایید انجام دهید . البته نکته‌ای که بایستی به آن اعتنا نمایید این است که برای آن که‌این فعالیت را به خیر انجام دهید می بایست در حمام از نرم کننده توانمند به کارگیری نمائید تا موها به نیکی نرم شوند و به راحتی بتوانید آنان را در موقعیت مرطوب شانه نمایید .

در واقع به کار گیری از نرم کننده موجب می گردد که آسیب‌هایی که ممکن است از شانه کردن به موها وارد شوند کاهش یابند .

۲ – به کارگیری از کش موی
برای این روش , ابتدا بایستی موهای خویش را اندکی مرطوب نمائید . بعد از آن دو مدل موی تولید کرده و آن‌ها‌را بوسیله کش موی و به شکل دم اسبی ببندید . بعد از این , تلاش نمایید برای اگر‌چه سانتی متر از یک کش گیسو به کار گیری نمایید . نکته‌ای که درین در میان موجود هست این است که نباید کش موها را خیلی محکم نمایید . شب‌ها در صورتیکه با این موقعیت بخوابید , صبح خواهید مشاهده کرد که موها چقدر صاف‌تر از همیشه میباشند .

۳ – به کارگیری از شیر نارگیل

شیر نارگیل اثرات مرطوب کنندگی متعددی دارااست و به همین جهت , بخش اعظمی از کارشناسان بر این یقین می‌باشند که از شیر نارگیل می‌توان برای صاف کردن موی بهره برد . علاوه بر این , شیر نارگیل دارنده خاصیت ضد قارچی , ضد باکتری و ضد ویروسی است و میتواند برای رهایی پوست از هر گونه عفونت کارساز باشد .

برای فایده بردن از خاصیت شیر نارگیل برای صاف کردن گیسو یک فنجان شیر نارگیل جدید را با آب یک لیمو مخلوط نمائید و آنها را در یک پیاله ریخته و در فریزر بگذارید . اجازه دهید که پیاله یکسری ساعت در یخچال فریزر بماند . بعداز یکسری ساعت یه خرده کرم بر بالای مخلوط بوجود میاید که از همین کرم می توانید برای صاف کردن موی به کارگیری نمایید .

کرم را با به کارگیری از دست به پوست سر و موها زده و به آرامی بمالید . اذن دهید که کرم ۲۰ دقیقه روی موها بماند . آنگاه یک کلاه پلاستیکی روی موها کشیده و با حوله خیس اطراف آن را بپوشانید . این کلاه را اذن دهید که به برهه زمانی ۳۰ دقیقه روی سرتان بماند و بعد از آن موها را با آب ولرم و شامپوی مطلوب بشویید .

بعداز شستشوی موها میتوانید در موقعیت مرطوب آن‌ها‌را شانه کرده و کتف کردن را تا کم آب شدن موها ادامه دهید .

صاف کردن موی با شیر نارگیل

۴ – به کار گیری از شیر
شیر هم یکی دیگر از موادی است که از روش خواص مرطوب کنندگی بالا می‎‌تواند در صاف کردن موی کارساز باشد . همینطور گفته می شود که شیر به باعث دارا بودن پروتئین فراوان میتواند موجب سفت شدن تارهای موی شده و به این ترتیب به سمت رهایی موها از فر بودن هم کارساز باشد .

برای به کارگیری از خاصیت شیر درسمت صاف کردن موی , پاره ای شیر را آب مخلوط کرده و در یک بطری اسپری بریزید . آن گاه موها را شانه کرده و بعد از هر بار کشیدن شانه به موها کمی از مخلوط را به موها اسپری فرمائید . بارها این فعالیت را انجام دهید و آن‌گاه اذن دهید که ۳۰ دقیقه مخلوط در موها بماند و جذب آنان شود . بعداز ۳۰ دقیقه موها را با شامپوی مطلوب بشویید .

۵ – به کار گیری از تخم مرغ و روغن زیتون برای صاف کردن موی
تخم مرغ موها را قوی‌تر و درخشنده‌تر می نماید و روغن زیتون هم در ارتقا رطوبت موها موثر است . ادغام این دو ماده می تواند برای صاف کردن موها کارساز باشد . برای به کارگیری از مخلوط تخم مرغ و روغن زیتون , ۲ عدد تخم مرغ را در یک کاسه ریخته و ۴ قاشق چای خوری روغن زیتون به کاسه اضافه نمایید . این مخلوط را روی پوست رمز و موها مالیده و بعد از نیم ساعت با آب و شامپو بشویید .

۶ – به کارگیری از آلوئه ورا برای صاف کردن موی
ژل آلوئه ورا دیگر ماده‌ای است که میتواند برای صاف کردن موی مورد به کارگیری قرار گیرد . برای این مراد , نصف فنجان ژل آلوئه ورا را با نصف فنجان روغن زیتون مخلوط فرمائید ( به جای روغن زیتون می توانید ۶ قطره روغن چوب دمپایی و ۶ قطره روغن نارگیل را به آلوئه ورا اضافه نمائید ) . آنگاه ادغام به دست آمده را روی موها و پوست سر بمالید و اذن دهید دو ساعت باقی بماند . خوبتر است وقتی که مخلوط روی سر شما است , از کلاه به کار گیری فرمایید . بعداز دو ساعت مخلوط را در حمام با شامپو و آب ولرم بشویید .

روش دیگر برای به کارگیری از آلوئه ورا به سمت صاف کردن موی این است که یک فنجان آب و سه قاشق تخم کتان را در کتری بریزید و اذن دهید که جوش بیاید . بعد از جوش آمدن اذن دهید که مخلوط سرد شود و بعداز سرد شدن دو قاشق غذاخوری از ژل آلوئه ورا , یک قاشق غذاخوری آب لیمو , دو قاشق چای خوری روغن کرچک و دو قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه نمائید و به هم بزنید .

بعد از آن مخلوط را روی موها مالیده و اذن دهید تا خشک شود . بعداز خشک شدن , موها را با به کارگیری از شامپوی مطلوب بشویید .

۷ – استعمال از موز و عسل برای صاف کردن موی
آخری موردی که درین نوشتار به آن می پردازیم , مخلوط موز و عسل است . برای به کار گیری از این مخلوط , به دوتا موز متوسط , یه خرده عسل , نیم فنجان ماست و دو قاشق چایخوری روغن زیتون نیاز است . این مواد را فراهم کرده و آن‌گاه مخلوط نمایید . بعد از این مخلوط را روی پوست سر و موها مالیده و بعداز یک‌سری ساعت بشویید .

بعداز شستشوی سر , شاهد صاف شدن موهای‌تان به گونه ای چشمگیر خواهید بود .

حرف پایان

موردها بالا روش‌های ارگانیک برای صاف کردن موی بودند . همان گونه که در اولِ این نوشتار هم گفته شد , خوبیِ این روش‌ها این است که عارضه ها ندارند و بدین ترتیب هیچ آسیبی به موها وارد نمی‌آید . به این ترتیب در صورتی پیرو صاف کردن موی فارغ از به کار گیری از مواد شیمیایی میباشید , یک یا این که چند مورد از روش‌های بالا را به کار گیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *