سشوار کردن و صاف کردن مو با ساده ترین روش ها

سشوار کردن موها

برای صاف کردن موهای خود لازم نیست هر بار به آرایشگاه بروید یا از اتو مو استفاده کنید. تنها با چند ترفند ساده می توانید موهای خود را با سشوار کردن صاف کنید.

آیا شما هم می خواهید بدانید چه طور موهای صاف یا فرفری را سریع‌تر خشک کنید و بهترین نتیجه را بگیرید؟ برخلاف تصور اکثریت، سشوار کردن مو چندان هم طاقت فرسا نمی‌باشد و تنها می بایست نکاتی را در نظر بگیرید.

 

سشوار کردن موهای صاف

سشوار مناسب

سارا پوتمپا استایلیست نیویورکی می گوید: دست کم درپی ۱۸۰۰ وات و تنظیمات گرما و هوای متفاوت باشید. گرمای میانگین ​​برای خشک کردن مو بهتر است. گرمای فراوان شکل موهای شما‌ را خراب می‌نماید و به آن آسیب می رساند.

 

سری سشوار

از این عمل صرف نظر نکنید. این یک ظواهر صاف را در پی خواهد داشت و از نزدیک شدن بیش تر از حد موها به گرما دوری می کند.

 

برس گرد برای سشوار کردن

رشته‌های موی را جدا کنید، قسمت‌های انتهایی را بکشید یا با این ابزار موج تولید کنید. نکته مهم برای صرفه‌جویی در زمان: هرچه سطح برس شما بزرگ‌‎تر باشد، زمان خشک شدن موهای شما سریع‌تر می شود.

 

گیره مو سر برای راحتی سشوار کردن

گیره موی سر لایه‌ها را به حالت جدا و راحت مدیریت می‌نماید و از آسیب‌های ناشی از چندبار سشوار کردن مو پرهیز می نماید.

 

سشوار کردن و صاف کردن موها

 

تاثیر موس در سشوار کردن مو

در صورتی‌که می خواهید ضخامت به موهایتان ببخشید موس مو را روی تار های نمناک مو بزنید.

 

تاثیر کرم یا ماسک مو در سشوار کردن

برای صاف و نرم کردن موهای خشک یا آسیب دیده، قبل و بعد از مدل دادن به مو حتما از کرم یا ماسک مو مناسب موهایتان به کار گیری نمایید.

 

اسپری موی

برای اضافه کردن ماندگاری به مدلی که به موهایتان داده اید، از اسپری مو روی تار های نسبتاً خیس و یا پس از خشک شدن استفاده نمائید.

 

موهای صاف، گام اول: خشک کردن اول و بخش‌بندی کردن

پس از خشک کردن موهای مرطوب، سشوار خود را روی حرارت میانگین ​​و سرعت هوای مناسب قرار دهید. موهای خود را تا ۸۰ درصد خشک نمایید.

موهای بالای سر خود را جمع نمایید و با کلیپس آن را نگه دارید. با استفاده از گرمای بیشتر، لایه‌های زیرین را با برس خشک فرمائید. برای کمک به صاف کردن مو و ایجاد درخشش، سر سشوار را در سمت پایین قرار دهید.

 

گام دوم: خشک کردن لایه های بالای مو با سشوار کردن

کلیپس را برداشته و از آن برای نگه داشتن لایه‌های زیر و به دور آن استفاده نمایید. مو های خود را بپیچید و کلیپس بزنید مدل خرگوشی یا خیلی شل دسته دم اسبی نگه دارید تا ظاهری تروتمیز پیدا نمائید.

بخش بالا را خشک نمایید. برای افزودن حجم، ریشه‌ها را هدف قرار داده سپس درسمت پایین مو بیاورید، با استفاده از برس گرد، موها را در سمت جلو و بیرون بکشید.

 

گام سوم: شکل آخرین

کلیپس را بردارید. تمامی موها را به عقب بکشید. موهای خشک اطراف پیشانی را تقسیم نمائید. برای گرد کردن پایین موهای خود آنها ‌را با یک برس گرد بپیچانید، با حرارت زیاد سشوار و با هوای سرد مو ها را به پایین بکشید.

در زمان صاف کردن پشت موهای خود برس را بکشید در حالی که خشک شدند هر وقت با هوای گرم سشوار کارتان به پایان رسید، از هوای سرد سشوار روی موها و از کرم ضد وز برای از بین بردن موهای وز شده یا اسپری مو استفاده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *