کمربند زنانه و مواردی که باید در مورد آن بدانید!

کمربند زنانه و ست کردن آن با کت و شلوار

کمربند زنانه یک اکسسوری با اهمیت است که تاثیر زیادی در خوش اندام به نظر رسیدن خواهد داشت. ولی چه کمربندهایی مناسب استایل و اندام شما است؟ حداقل به چندین کمربند نیاز دارید؟ حداکثر چند کمربند برایتان کافی است؟ چه نوع و رنگی بخرید؟ با چه لباس‌هایی از آن استفاده کنید؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا به جواب سوال هایتان بپردازیم.

 

کمربند زنانه بر پایه ی فرم اندام

برای تعیین یک کمربند مناسب، فرم اندام خود را در نظر بگیرید. هر کمربند برای یک فرم اندام خاص طراحی شده است. هدف مهم کمربند در استایل معمولا باریک نشان دادن کمر و ایجاد تناسب اندام است. درصورتی که بالا تنه بلندی دارید از هر دو مدل کمربند چه باریک و چه پهن استفاده نمایید.

درصورتی که بالاتنه شما کوتاه است، صرفا از کمربندهای باریک استفاده فرمائید. درصورتی که اضافه وزن دارید و می خواهید شکم کوچک‌تر به نظر برسد از کمربندهای تیره استفاده فرمایید.

 

سادگی برابر است با تازگی و خلاقیت

کمربندهای ساده، بدون طرح و با رنگ‌های خنثی به کمربندهایی با طرح‌های شلوغ ارجحیت دارد. چون زمان ندارد و در هر شرایطی می‌توان از آنها بهره برد. پس به یک یا دو کمربند ساده با رنگ‌هایی مانند مشکی، آبی تیره، قهوه‌ای و … اکتفا نمایید.

 

کمربند زنانه و ست کردن آن با کت

 

مطالب مرتبط: 

چگونه رنگ های خنثی را در لباس هایمان به کار ببریم؟

لباس چرم زنانه را چگونه ست کنیم؟

 

سایز بندی کمربند زنانه

سایز کمربندهای زنانه به طول کمربند مربوط است و مبنی بر اینچ و سانتی‌متر دسته‌بندی می شود. حتما قبل از خرید کمربند زنانه، دور کمر را ۵ سانتی‌متر بزرگ‌تر بگیرید تا از اندازه بودن کمربند خود اطمینان داشته باشید.

 

ارتفاع کمر

درصورتی که بالاتنه کوتاهی دارید از کمربندهای باریک‌تر و هم رنگ لباس استفاده نمایید. درصورتی که کلا قد کوتاهی دارید باریک‌ترین کمربند با رنگ مشابه لباس گزینه خوبی است و درصورتی که بالاتنه بلندی دارید از کمربندهای عریض‌تر با رنگ متضاد لباس استفاده نمایید.

 

جنس و مدل کمربند زنانه

چرم: کلاسیک‌ترین و قدیمی‌ترین مدل‌های کمربند، چرم است. توجه داشته باشید که سگک کمربند چرم بایستی ظریف و ساده باشد.

جیر: این کمربندها نسبت به کمربندهای چرم غیررسمی‎‌تر بوده و برای ست شدن با استایل روزانه و اسپرت مناسب است.

کمربندهای فانتزی و فلزی: بیشتر برای استفاده همراه لباس‌های مجلسی و شب کاربرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *