زیرسازی صورت قبل از آرایش

زیرسازی صورت قبل از آرایش

زیرسازی صورت، باعث می شود که یک آرایش درست و کامل روی صورت شما بشیند. و برای اینکه آرایش خوبی ذاشته باشید، می بایست زیرسازی پوست به خوبی انجام شود چون عدم زیرسازی پوست باعث می شود آرایش شما به خوبی روی پوستتان نشیند و ماسیده شود.

زیرسازی صورت چیست؟

عملی که پوست صورت شما را برای آرایش آماده می کند را زیرسازی پوست می گویند. زیرا باعث شادابی، طراوت و صاف شدن پوست و بهتر شدن آرایشتان خواهد شد.

 

روش زیرسازی صورت قبل از آرایش

قبل از آرایش بهتر است با زیرسازی پوستتان موجب زیباتر و طبیعی شدن آرایش شوید. توجه داشته باشید هیچ وقت روی آرایش قبلی، پوست را زیر سازی نکنید.

شستن پوست قبل از زیرسازی صورت

 

پوست را لایه برداری نمایید

پوست دائما سلول های زنده تولید می نماید و سلول های مرده بصورت پوسته پوسته درمی آیند و پوست قدیمی از بین می‌رود. آرایش، روی سلول های مرده پوست نمی نشیند. پس پوستتان را هفته یا ماهی یک بار لایه برداری نمایید.

 

صورت خود را بشویید

قبل از انجام آرایش پوستتان می بایست تمیز باشد پس پوست خود را بشویید و با حوله خشک نمایید.

می توانید از کرم های آبرسان و مرطوب کننده استفاده فرمائید، در این مرحله روی پوست تمیز و لایه برداری شده خود کرم های آبرسان و مرطوب کننده بزنید و مقداری حوصله فرمائید و کرم را روی پوست ماساژ دهید تا بخوبی جذب پوستتان شود.

نوع پوستتان را در نظر بگیرید، قبل از این که از پرایمر، کرم پودر و لوازم آرایشی دیگر استفاده نمائید می بایست نوع پوستتان را بشناسید تا بتوانید درست ترین لوازم آرایشی که مناسب پوستتان می باشند را انتخاب نمایید.

پوست طبیعی دارای منافذ باز کوچک بر روی پوست است که در زیرسازی، منافذ باید بسته و پوست به طور کامل نرم و مرطوب شود پس باید توجه نمایید زیرسازی بافت سبک و نرمی داشته باشد و تمامی معایب پوست پوشانده شوید.

 

زیرسازی آرایش صورت برای پوست های چرب

برای مسدود کردن منافذ باز روی پوست چرب، یک زیرسازی مات تعیین نمائید. زیرسازی مات برای در اختیار گرفتن تولید سبوم بیش از حد در پوست چرب است. برای زیر سازی پوست چرب بایستی موادی را انتخاب فرمائید که چربی نداشته باشند.

زیرسازی صورت قبل از آرایش

 

زیرسازی آرایش صورت برای پوست های خشک

درصورتی که پوست خشک دارید، برای این که چین و چروک پوست کمتر دیده شود، باید زیر سازی مرطوب باشد. کرم پودر های مایع و کرم پودر های کرم مانند برای پوست های خشک مناسب تر هستند. در صورت داشتن پوست کم آب می توانید از پنکیک های فشرده استفاده فرمائید.

 

زیرسازی آرایش صورت برای پوست ترکیبی

قبل از آرایش پوست درصورتی که پوست ترکیبی دارید بهتر است برای زیرسازی پوست از یک مرطوب کننده مات استفاده نمائید و منافذ بازپوست را ببندید.

 

 استفاده از پرایمر

برای این که آرایش شما همیشه در تمامی وقت خوشگل به نظر برسد و خیلی زود از بین نرود از پرایمر استفاده نمایید پس قبل از هر آرایش غلیظ یا ملایمی از پرایمر استفاده کنیدتا تداوم آرایش شما بیشتر شود.

استفاده از پرایمر باعث پوشاندن چروک های سطحی و روزنه ها و صاف و یکپارچه شدن پوست می شود. می توانید از پرایمرهایی مخصوص چشم هم استفاده فرمایید تا آرایش چشم ماندگارتر شود.

 

استفاده از پرایمر در زیرسازی صورت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *