زیبایی پوست و مو با آب برنج| خواص آب برنج

خاصیت آب برنج برا مو و پوست

بسیاری از ما به مو زنان چینی , ژاپنی یا این که به صورت کل آسیای شرقی نگاه می کنیم که اکثر زمان ها موهای پُر و مشکی رنگی دارا‌هستند . در حالیکه ما هر روز با ریزش گیسو و یا این که سپید شدن زودهنگام موهایمان مواجه هستیم که گهگاه گرانترین شامپوهای مو جود در بازار هم نمی‌توانند تغییری در آن ایجاد نمایند . در اکثری از مواقع از مواد ارگانیک که در منزل داریم میتوانیم برای زیبایی پوست و مو خویش به کار گیری کنیم . یک کدام از این راهکارهای ارگانیک , به کارگیری از آب برنج است . جالب است بدانید آب برنج قرن‌ها بعنوان یک استراتژی ارگانیک زیبایی موی در آسیای شرقی مورد استفاده قرار می‌گرفته است . البته آیا آب برنج حقیقتا تا این حد موءثر است؟ با ما همراه باشید تا با خاصیت آب برنج برای مو و پوست , همینطور روش به کار گیری از آن بیشتر آشنا گردید .

تاریخچه استفاده از آب برنج برای زیبایی پوست و مو

گفته میگردد زنان ژاپنی زمان Heian ( قرن هفتم میلادی ) موهایی تا روی زمین داشته‌اند . آنها برای خوشگل و تندرست نگه داشتن موهایشان با آب برنج استحمام می‌کردند . در صورتیکه کمی بخواهیم به دنیای مدرن‌تر گام برداریم , می توانیم به موهای زنان روستایی در چین به اسم Huangluo اشاره کنیم . بلندای موهای آن ها تا ۱۸۲ سانتیمتر می رسد و رنگ موهای آنان تا هشتاد سالگی تغییری نمیکند . گفته می شود زنان این آبادی هم برای شستشوی موهایشان از آب برنج به کار گیری می کنند . آیا حقیقتا آب برنج تا این حد برای موی اثر گذار است؟
خاصیت آب برنج چیست؟
پیش از این که بخواهیم به خاصیت آب برنج اشاره کنیم به این‌که دقیقا به چه چیزی آب برنج گفته می شود می پردازیم . آب برنج به آب مانده از برنج پخته کشیده یا این که خیس خورده گفته می‌گردد . این آب دربردارنده ویتامین‌ها و مواد معدنی مو جود در دانه برنج است که دربرگیرنده مورد ها پایین میشود :

آمینو اسیدها
ویتامین‌های B
ویتامین E
مواد معدنی
آنتی اکسیدان‌ها
وجود این ویتامین‌ها و مواد معدنی چه فوایدی دارد؟
از گره خوردن موی جلوگیری مینماید
موی را صاف‌ و یک دست مینماید
برق موها را بیشتر میکند
گیسو را تقویت می کند
به پرورش گیسو کمک می نماید
به از بین بردن شپش کمک مینماید
موخوره را معالجه مینماید

چطور از آب برنج برای تقویت مو استفاده کنیم؟

روش نخستین : خیساندن برنج
سریع‌ترین روش برای بهره بردن از خاصیت آب برنج , خیساندن برنج است . این عمل به روش پایین صورت میگیرد :

½ واحداندازه گیری برنج خام را بشویید و در یک ظرف بریزید .
۲ الی ۳ واحداندازه گیری آب به آن اضافه نمایید .
بگذارید ۳۰ دقیقه خیس بخورد .
برنج را در یک ظرف آبکش فرمایید تا آب و برنج جدا شوند .
بعد از این که آب برنج را از این طریق جدا کردید به روش زیر برای شستشوی موی از آن استفاده نمائید :

ابتدا موهایتان را با شامپو بشویید .
آب برنج را به آرامی روی سرتان بریزید و ماساژ دهید .
بگذارید ۲۰ دقیقه روی موها و پوست سرتان باقی بماند .
در نهایت با آب گرم آن را از روی سرتان بشویید .

روش دوم : تخمیر برنج
گفته می گردد برنج تخمیر شده خاصیت بیشتری نسبت به برنج خیسانده شده دارااست به این دلیل که آنتی اکسیدان‌های مو جود در آن بیشتر است . آنتی اکسیدان میتواند از آسیب دیدن موی خودداری کرده و یا این که آسیب‌های مو جود در پوست یا این که موی را معالجه نماید . به همین جهت بسیار اهمیت داراست که محصول ها زیبایی آنتی اکسیدان داشته باشند . به این ترتیب چرا از آنتی اکسیدان مو جود در برنج به صورت طبیعی استفاده نکنیم؟

 

خواص آب برنج برای مو

 

برای این فعالیت به عبارتی روش خیساندن برنج را پیش می گیریم . با این تفاوت که بعد از آبکش کردن برنج , آب برنج را به مدت دو روز در دمای خانه و فضای آزاد قرار میدهیم . حتما توجه داشته باشید که کاسه‌ای که آب برنج را در آن میریزید تماما پاک باشد .

روش سوم : پختن برنج
روش دیگر برای تهیه و تنظیم آب برنج , پختن یا این که جوشاندن آن است . ½ واحد اندازه گیری برنج را با دو واحداندازه گیری آب روی حرارت گاز قرار دهید تا بپزد . پس از این که برنج پخته شد , در حالیکه هنوز آب در آن باقی است , آن را در یک پیاله آبکش فرمائید تا بتوانید از آب ما‌نده در آن استفاده فرمایید . آنگاه به به عبارتی روشی که در مورد قبل گفته شد , یعنی بعد از شستشوی موی با شامپو , از این مایع هم برای شستن موهایتان به کار گیری نمایید .

شما میتوانید مقدری چای سبز هم به آب برنج بیشتر نمایید تا به تقویت و درخشان شدن موها یاری دهد . چای سبز همینطور از ریزش موی هم پرهیز میکند .
آیا آب برنج برای پوست موءثر است؟

تا به اینجا به خاصیت آب برنج برای موی اشاره کردیم , ولی بایستی بدانید آب برنج برای پوست هم اثرگذار است . همان طور که گفته شد , آب برنج دربردارنده ویتامین‌ها و مواد معدنی است که برای پوست و موی اثر گذار می‌باشند . از آب برنج میتوانید همانند یک تونر برای شستشوی صورت استفاده فرمائید . این مایع قادر است بسیاری از مشکلات پوستی را برطرف کرده و پوست شمارا شفاف و یکپارچه نماید . علاوه بر این‌ها , آب برنج می تواند خشکی پوست را هم برطرف کرده و به روشن شدن رنگ پوست یاری دهد .

کلام پایانی
اگر‌چه شستشوی سر با آب برنج روشی بود که بیشتر در گذشته مورد به کار گیری قرار می‌گرفت ولی امروزه این روش قدیمی مجدد محبوبیت پیدا کرده و اشخاص بیشتری تلاش میکنند از خاصیت آب برنج بهره مند شوند . البته در نظر داشته باشید در حالتی که می خواهید از خاصیت آب برنج برای موی برخوردار گردید بایستی استفاده از آن را به یک روال تبدیل فرمائید . با یک یا این که دوبار استفاده از این استراتژی نمی‌توانید به سود دلخواه خویش برسید . اگر‌چه پژوهشگران کماکان در صدد یافتن راهی برای به کار گیری از آب برنج برای محصول ها آرایشی می باشند و هنوز رسما در هیچ کجا اثرگذار بودن این مایع برای موی را ثبت نکرده‌اند ولی کسانی که از این استراتژی پیروی کرده‌اند تاکنون نتایج خوبی گرفته‌اند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *