راهکار هایی برای نابود کردن جوش های سر سیاه صورت

ماسک صورت برای از بین بردن جوش سر سیاه

جوش های سر سیاه رنگ بینی از ناراحت کننده و بدترین جوش‌ها هستند. اما برای تصحح جمله باید گفت هیچ یک از جوش ها خوشایند نیستند. اما جوش‌ های سر سیاه رنگ به دلیل اینکه رنگ و ظاهر بدی برای صورت ما ایجاد می کنند آزار دهنده هستند. به شیوه ای که ناخودآگاه بیشتر اشخاص به این جوش‌ها دست می زنند و با اینکار باعث بدتر شدن آن ها می شوند. اما به جای اینکار که به پوست خود اسیب برسانید، بهتر است با شیوه های از میان بردن جوش های سر سیاه بینی اشنا شوید.

علت به وجود امدن جوش های سر سیاه بینی چیست؟

قبل از انکه بخواهید برای از بین بردن جوش های سر سیاه بینی کاری کنید اول باید به خوبی آن ها را بشناسید و از علت به وجود امدن آن اگاه شوید. پوست صورت دارای منافذی هست که در طول زمان امکان دارد با سلول‌های مرده، چربی پوست و آلودگی‌های محیط بسته شود. همین موضوع سبب ایجاد جوش های سر سیاه در بینی می‌شود. علت اینکه این جوش‌ها سیاه رنگ می شوند، اکسیده شدن چربی و یا سلول‌های مرده پوست است و هیچ گونه ارتباطی با کثیف بودن پوست ندارد. اما باز هم نگرانی نداشته باشید، روش هایی وجود دارد که با کمک آن‌ها از شر جوش های سر سیاه بینی راحت می شوید.

از بین بردن جوش های سر سیاه بینی

پوست خود را لایه برداری کنید

لایه برداری از پوست باعث از بین رفتن سلول‌های مرده پوست که روی پوست هستند می شود. با لایه برداری از پوستتان از بوجود آمدن جوش های سر سیاه در صورتتان شوید. راه های متفاوتی برای لایه برداری از پوست صورت وجود دارد که اگر قصد دارید در منزل آن را ازمون کنید می‌توانید یک دستگاه لایه بردار دستی خریداری کنید و تنها یک بار در هفته پوست خود را با استفاده از دستگاه لایه برداری کنید. اما توجه کنید که لایه برداری بیشتر از حد از پوستتان می‌تواند ضرر داشته باشد و یا حتی منجر به اذیت شدن و حساس شدن پوست صورت شود.

ماسک صورت خاک رس را به کارگیری کنید

ماسک صورت خاک رس در بازار با برندهای متفاوتی موجود است. اگر جزو ان دسته از افراد هستید که پوستتان زیاد جوش می‌زند، به کار گیری از ماسک صورت خاک رس می‌تواند تاثیر گذار باشد. هفته ای یک بار ماسک خاک رس را به روی صورتتان بزنید تا مقدار چربی پوست شما را متعادل سازد و از ایجاد جوش های سر سیاه بینی جدید در اثر اکسیده شدن چربی پوست جلوگیری لازم را انجام دهد. قبل از استفاده از ماسک خاک رس باید  پوستتان را تمیز کنید. همچنین لایه برداری از پوست قبل از استفاده از ماسک صورت باعث بالاتر رفن تاثیر آن می شود.

محصول هایی که برای مراقبت از پوست شما است را عوض کنید

کرم‌های آرایشی، ضد آفتاب و پاک کننده های صورتی که به کار گیری می‌کنید باید کاملا مناسب پوست شما باشند. به همین علت اول باید پوست خود را بشناسید و بعد نسبت به تهیه و خرید محصول های مراقبت از پوست اقدامی انجام دهید. از محصول هایی که فاقد چربی هستند به کار گیری کنید. به خاطر اینکه چربی موجود در کرم‌های آرایشی هم امکان دارد باعث چرب‌تر شدن پوست شما یا حتی ایجاد جوش به روی صورت شود. اگر پوست شما در صدد جوش زدن است بهتر است از کرم‌ها یا ژل‌های سبک و بدون چربی به کارگیری کنید. می‌توانید در طرز تهیه چنین محصول هایی به دنبال ترکیباتی مثل salicylic، benzyl proxide باشید.

میکرونیدلینگ را هم ازمون کنید

اگر مشاهده کردید که مدت زمان زیادی است که جوش های سر سیاه باقی مانده‌اند و شما از دست ان ها راحت نشده‌اید می‌توانید میکرونیدلینگ را هم ازمون کنید. میکرونیدلینگ به ساخت کلاژن‌های پوست کمک شایانی کرده و لایه زیر پوست را بدون اینکه آسیبی به پوست صورت برسد لایه برداری می‌کند و می‌تواند باعث از بین رفتن جوش‌های سرسیاه کمک بسیاری بکند.

با ماسک‌های صورت خانگی جوش های سر سیاه بینی خود را از بین ببرید

قسمت زیادی از مواد طبیعی که می‌توانند برای مراقبت و درمان پوست استفاده شوند در منزل وجود دارند. ساختن ماسک‌های صورت خانگی هیچ گونه ضرر و زیانی برای شما نخواهد داشت. این مواد طبیعی هر کدام خاصیت هایی دارند که می‌توانند به بهبود مشکلات پوست شما یاری دهد. در ادامه نمونه هایی از ماسک های صورت خانگی را برای از بین بردن جوش‌های سرسیاه به شما بازگو کرده ایم.

ماسک صورت عسل و لیمو

لیمو یکی از مواد طبیعی است که هم به سبب روشن کردن پوست و هم از بین بردن جوش های سر سیاه و هم ضدعفونی کردن خوب است. در واقع هیچ کاری نیست که لیمو نتواند برای پوست صورتمان انجام دهد. لیمو را می توان یک ماده طبیعی همه کاره برای پوست صورت بدانیم. یکی از خاصیت هایی که لیمو دارد مرطوب کنندگی است. این خاصیت لیمو به باز شدن منافذ بسته پوست یاری می دهد. از طرف دیگر، عسل هم خاصیت ضد باکتری دارد به همین علت می‌تواند از تجمع باکتری‌ها یا مواد اکسیده شده در منافذ پوست جلوگیری به عمل می اورد و مانع از ایجاد جوش های سر سیاه می شود یا در صورتی که وجود دارند آن‌ها را از بین ببرد.

صرفا کافی است که یک قاشق چای خوری آبلیمو را به همراه نصف قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید. سپس ان ها را بر روی جوش های سر سیاه بینی بمالید. بعد بگذارید تا ۱۵ دقیقه بماند و سپس آن را با آب ولرم بشویید. با انجام حداقل ۳ بار این کار، بهترین نتیجه را بگیرید.

ماسک صورت جوش شیرین و لیمو

جوش شیرین لایه بردار طبیعی است که با استفاده از ان می‌توانید سلول‌های مرده پوست را از بین ببرید. به همین علت برای جلوگیری از ایجاد جوش های سر سیاه بسیار خوب است. لیمو هم منافذ بسته پوست را باز می‌کند و می‌تواند این منافذ را از دست جوش‌های سرسیاه راحت کند.

یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را به همراه نصف قاشق غذاخوری آبلیمو ترکیب کنید و بعد بر روی جوش‌های سرسیاه خود بمالید. سپس مدتی بگذارید تا خشک شود و بعد با آب ولرم بشویید.

ماسک صورت سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ علاوه بر اینکه برای سلامتی انسان مفید است همچنین برای پوست هم فایده های بسیاری دارد. سفیده تخم مرغ پوست را سفت و محکم می‌کند و منافذ باز پوست را هم بسته‌تر می کند و باعث از بین رفتن جوش‌های سرسیاه می شود.

برای ساختن ماسک سفیده تخم مرغ کافی است یک عدد سفیده تخم مرغ را از زرده تخم مرغ جدا کنید و به همراه دو قاشق چای خوری آبلیمو ترکیب کنید و بر روی جوش‌ها سر سیاه بمالید. بعد مدتی بگذارید بماند تا خوب خشک شود. یک لایه دیگر از همین ماسک را بر روی لایه قبلی بمالید و مدت زمان ۱۵ دقیقه صبر کنید. در مرحله نهایی لازم است صورتتان را با آب ولرم به خوبی بشویید. البته باید توجه کنید که خوب صورتتان را بشویید. در غیر این صورت  ممکن است بوی سفیده تخم مرغ روی پوست شما باقی بماند.

 

ماسک سفیده تخم مرغ برای از بین بردن جوش های سر سیاه

 

 

اسکراب شکر

شکر هم یک لایه بردار طبیعی است و سلول‌های مرده پوست را از بین می برد. همچنین از ایجاد جوش‌های سرسیاه جلوگیری می کند. برای درست کردن اسکراب لازم است تا سه قاشق غذاخوری روغن جوجوبا را به همراه یک پیمانه شکر ترکیب کنید. سپس بر روی پوست صورتتان به خوبی ماساژ دهید. در اخر آن را بشویید. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید لازم است تا دو بار در هفته این عمل را انجام بدهید. بدانید که می‌توانید از روغن زیتون یا حتی روغن بادام به جای روغن جوجوبا به کارگیری کنید.

استفاده از مرطوب کننده پوست 

در برخی از روش های ارائه شده برای از بین بردن جوش های سر سیاه بینی، لایه برداری از پوست گفته شده است. دقت داشته باشید که در این روش ها تلاش بر این بوده تا چربی پوست کم شود اما این بدین معنا نیست که پوست صورت باید خشک  بماند. به همین علت با استفاده از یک مرطوب کننده مناسب پوست، همیشه پوستی لطیف و زیبا داشته باشید.

سخن پایانی

همه افراد امکان دارد که با جوش های سر سیاه بر روی بینی خود روبرو شده باشند. اما اولین نکته‌ای که باید در نبرد با این جوش‌ها بدانید این است که به هیچ عنوان نباید به آن‌ها دست بزنید. از مدل های مختلف ماسک‌های صورت خانگی استفاده کنید و در صورت از بین نرفتن جوش‌ها به پزشک متخصص پوست رجوع کنید تا در صورتی که نیاز داشته باشید به شما داروهایی برای از بین رفتن جوش‌های سر سیاه ارائه دهد. هرچند با مراقبت صحیح از پوست صورتتان و استفاده از محصول های مناسب نوع پوستتان تا مقدار زیادی می‌توانید از ایجاد این مشکل جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *