راهکار هایی برای زیبا تر کردن مژه ها | معرفی مدل های مختلف ریمل

انواع ریمل برای مژه ها

داشتن مژه‌های بلند و پرپشت آرزوی بخش اعظمی از خانم‌ها است . اگر‌چه همگی مژه‌های ایده‌آلشان را ندارند ولی با گونه های ریمل می توانند به مژه ایده‌آلشان برسند . ولی حتما برای شما نیز اتفاق افتاده که میان اشکال گوناگون ریمل با برس‌های متوجه گیج شده باشید و ندانید کدام مطلوب شماست . به همین دلیل ما درین مقاله به معرفی اشکال ریمل و نقش هریک در زیبایی مژه‌ها می پردازیم .

ممکن است در بالا به نظر رسد عمل کلیه ریمل‌ها یکی است , البته در حالتی‌که بخواهید یه خرده ریزتر به کارایی هر مورد از اشکال ریمل نگاه فرمائید می بینید تفاوت‌هایی هرقدر کوچک , با یکدیگر دارند .

دسته بندی اشکال ریمل از حیث مایع یا این که جامد بودن
ریمل پودری
برای استفاده از ریمل پودری بایستی یه خرده در آن آب ریخت و همانند ریمل‌های معمولی از آن بهره مند شد . این دسته ریمل به مژه‌ها شکلی همانند مژه تصنعی و مصنوعی میدهد .

ریمل کرمی
ریمل‌های کرمی به مژه‌هایی که کم و باریک میباشند حجم و عمق می دهد . ولی به نسبت ریمل‌های دیگر ممکن است زودتر ذیل چشم بریزد بدین ترتیب ممکن است برای مقطع زمان طولانی مطلوب نباشد .

ریمل مایع
اکثر وقت ها ریمل‌های مو جود در بازار ریمل مایع می باشند . در واقعیت این دسته ریمل صرفا ریملی است که همگی می شناسند و به کارگیری میکنند . ریمل‌های مایع هم به مژه‌ها شکل و حجم میبخشد . این گونه ریمل در دو دسته ضد آب و حلال در آب وجود دارد . از آنجایی که ریمل‌های ضد آب ماندگاری بیشتری روی مژه دارا هستند بایستی هنگام پاک کردن آن از روی چشم حتما از چشم پاک کن به کارگیری فرمائید .
دسته بندی اشکال ریمل با اعتنا به حالت برس
ریمل با برس ضخیم
در حالتی که میخواهید حجم مژه‌هایتان را بیش تر نمایید خوبتر است از ریمل‌هایی که برس قطور و پرمو دارا هستند به کارگیری فرمایید . این برس‌ها مواد بیشتری را از مخزن ریمل بیرون کرده و به روی مژه‌ها می‌زنند همین موجب می‌گردد مژه‌ها تیره‌تر و حجیم‌تر به لحاظ برسند .
ریمل با برس نازک
در شرایطی‌که می خواهید تنها به روی بلندتر نمایش دادن مژه‌ها تمرکز نمایید خوب تر است از ریملی با برس نازک و باریک به کارگیری نمایید . این گونه ریمل‌ها حجم زیادی به مژه‌های شما نمی‌دهند ولی در قبال آن را بلندتر از حالت طبیعیش نشان می دهند .
ریمل با برس خمیده
یمل‌هایی که برس خمیده دارا هستند می توانند برای فر کردن مژه‌ها به کار گیری شوند . یعنی علاوه بر این که مژه‌ها را تیره و بلند مینمایند , خمیدگی که دارا هستند موجب می گردد مژه یه خرده حالت فر بگیرد . این ریمل می تواند برای کسانی که به صورت طبیعی مژه‌های بلندی دارا‌هستند البته می خواهند مژه‌هایشان حالتی به خویش بگیرند مطلوب باشد .
ریمل با برس مخروطی
این گونه ریمل‌ها برسی مشابه به درخت کریسمس دارند! برسی پرمو که حالتی مخروطی داراست , در تحت پهن و در صدر باریک است . این مدل ریمل برای مواردی که میخواهید مژه‌های انتهای چشمتان بلندتر و حجیم‌تر از مژه‌های داخلی باشند به کارگیری میگردد . اکثر اوقات مواقع برای این که یک آرایش و پیرایش گربه‌ای یا این که چه بسا پیرایش عربی داشته باشید نیاز است تا مژه‌های انتهایی از مژه‌های داخلی بلندتر باشد تا چشم مقداری کشیده‌تر به لحاظ رسد . این عمل را میتوانید با این دسته ریمل انجام دهید .
ریمل با برس توپی
بعضی از ریمل‌ها این حالت توپی صورت را در انتهای خویش دارا‌هستند که آنها را دوکاره می کند . این شرایط توپی در برس ریمل موجب می‌گردد بتوانید هر بخش از مژه‌ها را که بخواهید بیشتر ریمل بزنید . به جای این که یکبار و با یک حجم ریمل بزنید اکنون می توانید با حالتی متفاوت‌تر به مژه‌هایتان صورت بدهید . اغلب مواقع از این جور ریمل برای حالت دادن و فرکردن مژه‌های انتهای پلک به کارگیری میشود .
ریمل با برس ساعت شنی
این جور ریمل که برسی به شکل چرخشی دارااست به مژه‌ها شکلی یک دست و یکسان میبخشد . براین اساس در صورتی‌که برایتان فرقی نمیکند کدام قسمت مژه‌ها بلندتر و پرتر باشند شایسته ترین عمل این است که از ریملی با برسی به اصطلاح ساعت شنی استفاده فرمایید تا مژه‌هایتان یک دست صورت بگیرد .
ریمل با برس حبابی
برس حبابی برسی است که گویا از سه توپ ساخته شده شده‌است . یعنی در گوشه ای پرمو و بلند است و در قسمت دیگر مجدد نازک و کم موی می‎شود . زمانی از این جور ریمل به کار گیری فرمائید مژه‌هایتان از سه نقطه مختلف شکل می گیرد . این ریمل خیلی به مژه‌هایتان حجم نمی‌دهد به این دلیل که برسی یک دست ندارد البته استفاده از آن موجب میشود مژه‌هایتان هم به هم نچسبند و حالتی غیر عادی برای چشمانتان تولید نشود .
ریمل با برس مویی یا این که ریمل با برس پلاستیکی؟
اشکال ریمل مو جود در بازار در دو دسته برس مویی و پلاستیکی عرضه می شوند . فهمیدن این که این دو با هم چه تفاوتی دارندو به چه کار می آیند هم میتواند در گزینش شایسته ترین ریمل یاری دهد .

ریمل‌های پلاستیکی نمونه جدیدترین نسبت به ریمل‌های مویی یا این که فایبری می‌باشند . احتمال دارد در نهایت نتیجه این دو به روی مژه‌ها فرق چندانی نداشته باشد ولی گزینش دربین آنها بستگی به ترجیح شما داراست . بعضی از اشخاص با ریمل‌های پلاستیکی راحت‌تر می‌باشند به دلیل آنکه دندانه‌های برس ان‌ها نسبت به برس‌های فایبری شرایط شانه‌ای‌تری داراست و برای بعضی از اشخاص ریمل زدن با این دسته برس‌ها راحت‌تر است . این در نهایت فرمول ریمل و شکل برس آن است که در ظاهر مژه‌ها تفاوت ایجاد می کند .

دسته بندی اشکال ریمل مبنی بر کارایی
ریمل بلندکننده مژه
ریمل بلندکننده مژه به طور معمول برسی با دندانه‌های متراکم دارااست که موجب می شود ریمل بیشتر به روی مژه‌ها و بخصوص نوک مژه‌ها قرار بگیرد و موجب بلندتر دیده شدن آنها شود . این مدل ریمل برای اشخاصی که مژه‌ها کم و کوتاه دارا‌هستند مطلوب است . برای این که بهترین نتیجه را بگیرید خوبتر است دوبار ریمل بزنید تا مژه‌هایتان بلندتر دیده شود .

ریمل حجم دهنده مژه
ریمل حجم دهنده یکی محبوب‌ترین ریمل‌ها است که به شما یاری می‌نماید مژه‌های حجیم‌تر و پرتری داشته باشید . موادی که‌این ریمل را تشکیل میدهد قوی‌تر از مواد ریمل‌های دیگر است و دربردارنده فرمول ضخیم‌تری از پلیمرهای سیلیکونی است . علاوه بر فرمولاسیون این مدل ریمل , برس آن هم پرموتر و ضخیم‌تر است .

ریمل فرکننده مژه
با برسی خمیده , این ریمل یاری می نماید مژه‌هایتان حالت بگیرند . بدنه این دسته ریمل‌ها به طور معمول بزرگ‌تر است به این دلیل‌که بایستی جای کافی برای قرار گرفتن برس خمیده آن داشته باشد . به این ترتیب به راحتی می‌توان آن ها را از روی بدنه‌شان تشخیص بخشید .

ریمل ضخیم کننده و حجم دهنده مژه
این جور ریمل طوری طراحی شده‌است که هر مژه‌ را به صورت مستقل حالت بدهد و در عین درحال حاضر همگی مژه‌ها یکپارچه و یک شکل ظواهر شوند . در واقع ریملی که با اسم Lash Defining خوانده می شود یک ریمل همه کاره خواهد بود که هم به مژه‌ها حجم می دهد هم آن‌ها‌را بلند می کند .

ریمل جداکننده مژه
این ریمل خلاف ریمل حجم دهنده , مژه‌ها را یکجا جمع نکرده و حجیم نمیکند در قبال ظاهری طبیعی و جدا به مژه‌ها میبخشد . این دسته ریمل یکی جدیدترین گونه های ریمل است که‌این ایام به محبوبیت بالایی رسیده است . برس این دسته ریمل به طور معمول بلند و نازک است که خوب تر به مژه‌ها وضعیت یک دست و جداگانه ببخشد .
حرف نهایی
با وجود گونه های ریمل در بازار , گهگاه گزینش ریمل دشوار میگردد . البته همه چیز به عملکردی که میخواهید ریمل به روی مژه‌های شما داشته باشد مربوط است . در حالتی که می خواهید مژه‌هایتان حجم بگیرند و پُرتر دیده شوند بایستی به‌دنبال ریمل حجم دهنده بروید و تلاش فرمائید ریملی گزینش فرمائید که برس آن پرمو و ضخیم است . در شرایطی‌که می خواهید مژه‌هایتان بلندتر دیده شوند هم می بایست ریملی که منحصر به فرد بلندتر آشکار کردن مژه‌ها طراحی شده‌است را گزینش فرمایید . در همه موردها بایستی بدانید برس‌های متفاوت ریمل به چه کار می آیند تا بتوانید ریملی با برس مطلوب برای خودتان تهیه و تنظیم نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *