خاصیت های گیاه آلوئه‌ورا و تاثیر آن بر روی سیاهی دور چشم

آلوئه‌ورا و تاثیر آن بر روی پوست انسان

آلوئه‌ورا گیاهی فوق‌العاده اثر گذار با خواصی بی‌نظیر است که از صدها سال پیش تحت عنوان یک ماده طبیعی برای معالجه اشکال خلل ها پوستی و سوختگی‌های جزئی مورد به کارگیری قرار می‌گرفت . گیاهی با برگ‌های بلند و پهن که ژل شفاف و غلیظی را در خویش جای داده و این ژل سرشار از اشکال آنزیم‌ها , ویتامین‌ها , مواد معدنی و اسیدهای آمینه است .

خنک کردن , التیام پوست ملتهب , آب‌رسانی و خاصیت ضد چروک در کنار خواص نرم‌کنندگی آن , این ژل را به ماده‌ای اعجاز‌انگیز در تولیدات مرتبط با زیبایی و نگهداری از پوست تبدیل کرده که هر روز هم خاصیت تازه‌ای به آن اضافه می گردد ; البته در کنار همگی این‌ها خاصیت آلوئه‌ورا برای سیاهی بدور چشم هم به اثبات رسیده و یک کدام از رایج‌ترین کاربردهای این ژل , به کارگیری از آن به‌منظور از دربین بردن گودی و تیرگی اطراف پوست دیده است .

در‌این مقاله قصد داریم تا شمارا با خاصیت الوورا برای سیاهی بدور چشم , آلوورا برای چرک و بدور چشم , معجزه اعجاب‌آمیز آلوئه‌ورا برای گودی پایین چشم و رفع تیرگی اطراف چشم آشنا کنیم

خاصیت آلوئه‌ورا برای سیاهی بدور چشم

امروزه ژل ارگانیک آلوئه‌ورا یک کدام از شایسته ترین و مهمترین ترکیبات مو جود در اشکال لوازم‌ آرایشی , بهداشتی و حفظ از پوست به حساب می آید . هنگامی که به دلیل کم‌خوابی پوست اطراف چشمتان سیاه و گود شده و حلقه سیاهی در آن ایجاد شده , چین و چروک‌های ریز صورتان آزارتان میدهد و یا این که خشکی هوا , سوزوسرما , آفتاب , باد یا این که آلودگی پوستتان را ملتهب کرده و به آن زخم زده , هیچ چیز به میزان ژل ارگانیک آلوئه‌ورا نمی‌تواند پوست‌ لطیف و سالم‌تان را به شما بازگرداند . در حقیقت خاصیت الوورا برای سیاهی بدور چشم و آب‌رسانی به پوست از مهم ترین استفاده‌های این گیاه حیرت‌انگیز به حساب می‌آید .
ژل آلوئه‌ورا نقش به سزایی در از دربین بردن سیاهی بدور چشم داراست .

آب‌رسانی پوست با آلوئه‌ورا
درواقع پوست اطراف چشم یکی حساس‌ترین و نازک‌ترین قسمت‌های پوست تن است و به همین منظور احتمالا بیشتر از هر بخش دیگری در معرض جراحت قراردارد ; ولی کارشناسان بر این باورند که آب‌رسانی مطلوب پوست توسط ژل آلوئه‌ورا و همینطور تلاش ترمیم سلول‌های آسیب‌دیده پوست که توسط این ژل ارگانیک ایجاد میگردد , استراتژی فوق‌العاده‌ای برای حفظ و معالجه مشکلات پوستی محسوب میشود .

از میان بردن گودی پایین چشم با آلوئه‌ورا
این گیاه با داشتن خواص ضدالتهابی به کاهش گودی پایین چشم امداد می‌نماید و با آب‌رسانی پوست و مرمت آن نیز موجب روشن‌تر شدن پوست اطراف چشم و نیز تا حدود متعددی موجب از میان رفتن گودی زیر چشم میگردد .
آلوئه‌ورا با داشتن خواص ضدالتهابی به کاهش گودی پایین چشم یاری می نماید .

آلوئه‌ورا و چرک بدور چشم
آنجایی که آلوئه‌ورا خواص ضدقارچی و ضدباکتریایی داراست موجب کاهش تجمع احتمالی سموم و عفونت در پایین پوست می‌گردد و به معالجه تورم و بیماری‌های عفونی شایع پوست هم یاری میکند و چه بسا با از میان بردن چرک و عفونت در حوالی پوست حیاتی چشم به معالجه آن یاری شایانی می‌نماید . به‌علاوه اسیدهای چرب و آنزیم‌های مو جود در گیاه آلوئه‌ورا میتواند التهاب ایجاد شده در پوست اطراف چشم را معالجه نماید و از طرفی با معالجه زخم‌ها پوستی , پوسته پوسته شدن , کاهش درد و قرمزی پوست , نقش مهمی در بهبود بیماری‌ها و مشکلات پوستی داشته باشد .
مهمترین نکاتی که می بایست گذشته از استفاده از آلوئه‌ورا بدانید
آلوئه‌ورا یک ماده ارگانیک فوق‌العاده برای معالجه و نگهداری از پوست محسوب میشود البته در صورتی‌که میخواهید برای نخستین بار از این ژل استفاده نمائید , به یاد داشته باشید که حتماً آن را در جزو دست یا این که پایین چانه خویش امتحان نمایید و مشاهده کنید که پوستتان چه‌طور عکس العمل نشان می دهد . معمولاً واکنش‌ها به‌صورت سوزش , تورم , خارش و قرمزی بروز میدهد . در صورتی پس از یک سری ساعت موردی تماشا نکردید , می توانید با خاطر راحت از این ژل به کارگیری فرمائید .
برای استارت عمل خوب تر است که ابتدا هفته‌ای یکبار از این ژل برای نرم کردن پوست صورت خویش به کارگیری نمائید و در شرایطی‌که متوجه التهاب و قرمزی و برخورد منفی نشدید , مصرف خویش را ارتقا دهید .
ژل آلوئه‌ورا موجب آب‌رسانی و مرطوب کردن پوست میگردد ولی به یاد داشته باشید که به کارگیری بیش‌ از حد از آن قادر است نتیجه‌ای عکس نتیجه ها نماید و پوست شما‌را کم آب کند ; چون آنزیم‌های مو جود در‌این گیاه خواص لایه برداری داراست و به کار گیری بیش تر از حد آن میتواند پوست را خشک و یا این که حتی‌در بعضی مواقع چرب نماید .
بخش اعظمی از اشخاص با استفاده از ژل آلوئه‌ورا مبتلا آلرژی پوستی میشوند .

طریقه استعمال از ژل آلوئه‌ورا برای بدور چشم
ژل آلوورا یک نرم‌کننده و ضدچروک ارگانیک به حساب می‌آید که قادر است با از بین بردن سیاهی دور چشم , پوستی خوشگل و لطیف به شما کادو دهد . پس قبلی از این که هزینه متعددی برای خرید اشکال کرم‌های به دور چشم گران قیمت پرداخت نمایید , خوبتر است با طریقه صحیح به کارگیری از ژل آلوئه‌ورا آشنا باشید و از آن برای آب‌رسانی و از بین بردن التهابات و سیاهی اطراف پوست چشمتان به کارگیری نمائید .
معالجه سیاهی و التهاب پوست اطراف دیده
برای از دربین قرمزی و التهاب پوست اطراف دیده ابتدا به‌آرامی پوست خویش را بوسیله آب و یک پاک‌کننده ملایم بشویید . پوستتان را به‌خوبی کم آب نمایید و میزان کمی از ژل یک برگ آلوئه‌ورا را جدا کرده و لایه‌ای رشته رشته بر روی پوست بگذارید . از مالیدن بیش‌ از حد ژل بر روی پوست همانند لوسیون‌ها اجتناب فرمایید و مراقب باشید تا ژل در حدود چشمتان پخش نشود . ژل آلوئه‌ورا با دارا بودن خواص ضدالتهابی و لایه برداری میتواند موجب بهبود سیاهی و از در میان رفتن التهاب و حساسیت‌های پوستی شود .
نزدیک به ۱۰ تا ۱۵ دقیقه شکیبایی فرمائید تا ژل آلوئه‌ورا بر روی پوست جذب شود .
می توانید این عمل را تا ۳ بار در طول روز انجام دهید . مراقب باشید تا بیشتراز حد از آن به کار گیری نکنید چون ممکن است مصرف بسیار آن موجب بی آبی پوستتان شود .
آلوئه‌ورا یک معالجه ارگانیک برای معالجه آفتاب سوختگی است .
معالجه خشکی پوست دور و اطراف دیده با آلوئه‌ورا
برای آب‌رسانی به پوست کم آب دور و اطراف چشمانتان ابتدا صورت خویش را با آب و یک پاک‌کننده ملایم بشویید و پوست خویش را خشک نمائید .

هم اکنون یک لایه نخ نما از آلوئه‌ورا را به پوست اطراف چشمتان بمالید و در قسمت‌هایی که خشکی و چین و چروک بیشتری تماشا می کنید , ژل بیشتری بگذارید . همینطور می توانید از این ژل برای کل صورت خویش هم به کارگیری فرمائید و تا جذب شدن بی نقص آن چندین دقیقه طاقت نمایید .

معالجه چروک بدور چشم با آلوئه‌ورا
برای از میان بردن خشکی و چروک پوست اطراف چشمتان صرفا کافیست یک چهارم یک خیار را خرد نمائید و یه خرده ژل آلوئه‌ورا با هم ترکیب کنید و به خیر و خوبی هم بزنید . مخلوط به دست آمده را در ظرفی پاک بریزید و درب آن را بسته و در یخچال بگذارید تا سرد شود و تا سه روز بر روی پوست پایین چشم بمالید . فراموش نکنید که شایسته ترین زمان مصرف این ماسک تا ۳ روز است .
استعمال از ماسک خیار و ژل آلوئه‌ورا به معالجه خشکی و چروک پوست اطراف چشم یاری می نماید .

ژل آلوئه‌ورا برای چه افرادی مناسب

ژل آلوئه‌ورا را از کجا تهیه و تنظیم کنیم
ساده‌ترین شیوه ممکن این است که یک گلدان از گیاه آلوئه‌ورا را در منزل خودتان رویش دهید و هر بار برگ‌های نو آن را ببرید و بخشی از آن را جدا کرده و سایر آن را در یخچال حفظ نمایید . به‌علاوه میتوانید از یک میوه‌فروشی یک برگ نو گیاه را بخرید و از ژل فوق‌العاده آن برای پوستتان استعمال فرمائید .
البته در شرایطی‌که قابلیت تهیه و تنظیم برگ جدید این گیاه را ندارید , خوبتر است به نزدیک‌ترین داروخانه مراجعه کرده و یک ژل آلوئه‌ورا بسته بندی شده بخرید . فقط موضوعی که بایستی در باب این دسته از ژل‌ها بدانید این است که حتماً به مواد تشکیل دهنده آن اعتنا فرمایید و مشاهده کنید که ژل شما دربردارنده مواد شیمیایی و دارویی نباشد و استعمال از آن بر روی پوست با اهمیت اطراف چشم , بلامانع باشد .

صحبت پایان
امروزه مطالعات متعددی در مسئله خاصیت آلوئه‌ورا برای سیاهی به دور چشم صورت گرفته و این مسئله به اثبات رسیده که استعمال از ژل این گیاه می تواند نتیجه ها فوق‌العاده‌ای برای پوست صورت تولید نماید . ویتامین‌ها , مواد معدنی , آنزیم‌ها و اسیدهای چرب مو جود در آلوئه‌ورا یک داروی ارگانیک برای بهبود , ترمیم و رطوبت‌رسانی به پوست به حساب میآید و صرفا موضوعی که دارای اهمیت است این است که گذشته از استفاده عدم آلرژی پوستتان بدین گیاه را بررسی فرمایید و مطمئن گردید که پوستتان بدین ژل برخورد منفی نشان نمی‌دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *