انواع و اقسام مختلف جوراب های مردانه

جوراب های مردانه طرح دار

جوراب های مردانه نه تنها یک عضو اصلی از لباسمان می باشند، بلکه اهمیتشان نیز بسیار زیاد است. آن‌ها عرق پای ما‌ را جذب و از پاهایمان درمقابل ساییدگی و خیلی چیزهای دیگر مراقبت می نمایند. یک جفت جوراب بد می تواند به پاهای‎تان آسیب برساند و شما ‌را بد خلق کند! در حالی که یک جفت جوراب عالی می تواند بسیار کارساز باشد.

 

قواعد کلی جوراب های مردانه

۱. اول از همه، جوراب‌هایی که شما می پوشید بایستی به شلوارتان بیاید. این قاعده به شما ظاهری موجه و مناسب می دهد. با این حال وقتی که سبک خود را می شناسید و می خواهید شخصیت‌تان را از طریق جوراب‌ها و به طور کلی لباس‌ها نشان دهید، می توانید این قانون را نقض و شخصی‌تر خلق نمایید. می توانید جوراب‌ های مردانه ای تهیه فرمایید که رنگی، طرح دار یا این که به شیوه های دیگر متفاوت می باشند و چه بسا آنها‌ را با کراوات یا با خود ست کنید!

۲. گفته می شود که فلسفه‌ وجود جوراب‌ها برای ترکیب کردن کفش و شلوار است (ولی در صورتی‌که شلوارهای بلند می پوشید)، و قرار نیست که شما پوست بین آنها را نشان دهید.

۳. سایز جورابتان را بدانید، در غیر اینصورت جریان خون به پاهایتان به وسیله جوراب مسدود می شود و یا این که پاهایتان در جوراب شناور خواهند بود!

 

طرح جوراب های مردانه

هنگامی که حرف از رنگ می شود، غالبا سه مدل جوراب وجود دارد:

 

جوراب خنثی

جوراب های مردانه خنثی برای موقعیت‌های رسمی مطلوب می باشند. در حالی که می خواهید در چنین موقعیت‌هایی، ظواهر خوبی داشته باشید، پیشنهاد می کنیم که جوراب‌هایتان را با شلوارتان ست نمائید، نه با کراوات، شال گردن و… قانون دیگری که می بایست به آن دقت فرمایید، تطبیق دادن بافت‌ها است. شلوارهای براق به جوراب‌های درخشان می آیند، در حالی که یک کت و شلوار پشمی به جوراب درخشان نمی‌آید.

جوراب های خنثی خود را می توانند با لباس های غیررسمی هم بپوشید. ولی هنگامی که یک لباس غیر رسمی‌ می پوشید، می توانید جوراب ‌های خود را (برای مثال در شرایطی که آبی تیره می باشند) با ژاکت یا یک تکه دیگر در بالا تنه‌ لباستان ست نمائید. گفته می شود که جوراب ‌های سفید بایستی تنها در زمان انجام فعالیت‌های فیزیکی پوشیده شوند. شما می توانید تصمیم بگیرید که از این قاعده در زندگی خود استفاده نمایید یا خیر.

اما استایل لباس رسمی چگونه است؟

جوراب تک رنگ

پوشیدن جوراب ‌های رنگی بوسیله مردها یک چیز کاملا جدید است، و ما نیز از آن حمایت می کنیم، آن را دوست داریم، و می پنداریم که ضرری ندارد در صورتی‌که یک بار آن را امتحان نمائید. جوراب ‌های مردانه تک رنگ در معنای رنگ‌های گچی یا غیرگچی است که قسمتی از طیف خنثی (بژ، مشکی، آبی‌رنگ و خاکی و…) طبقه بندی نمی شوند.

به نظر ما جوراب نباید بخش دارای اهمیت لباس شما باشد. اما سرگرم کننده است که گه گاه این فعالیت را انجام دهید، ولی آن‌ها می بایست مکمل چیزی باشند که شما می پوشید. در بخش‌های پایین، شما می توانید راهنمایی‌هایی درباره ی تعیین رنگ لباستان بگیرید و با توجه به معنی و مفهومی که آن رنگ می دهد، ظواهر بهتری پیدا نمائید.

به طور معمول جوراب ‌های رنگی بایستی هنگامی پوشیده شوند که شما یک بخش رنگی دیگر در لباستان داشته باشید، در غیر اینصورت در شرایطی که یک لباس نسبتا خنثی بپوشید، جوراب ‌ها فقط چیزی خواهند بود که مردم درخصوص شما به خاطر خواهند سپرد!

 

جوراب طرح دار

این روز ها جوراب ‌هایی که طرح یا عکس دارند، متداول‌ترند، که مسئله بسیار خوبی نیز می‌باشد. شدیدا پیشنهاد می گردد که طرح جوراب ‌های شما با یک رنگ در قسمت بالا تنه‌ لباستان هماهنگی داشته باشد. همینطور بهتر است که جوراب ‌های مردانه طرح دارتان را با طرح دیگری که اکنون می پوشید هماهنگ نکنید، یعنی می توانید دو طرح داشته باشید، البته نباید آنها را باهم تطبیق دهید.

 

جوراب های مردانه طرح دار زیبا

 

پوشیدن جوراب‌های بامزه قادر است دشوار باشد، چون پیامی که به وسیله جوراب منتقل می گردد، باید با قوانینی که آن جوراب را می پوشید هماهنگی داشته باشد. برای مثال، جوراب‌های سیمپسون در چه زمانی برای یک شخص ۴۰ ساله مطلوب هستند؟ البته فراموش نکنید که استایل شخصی هرفردی متفاوت است و ممکن است بسیاری از افراد علاقه ای به این نوع سبک جوراب نداشته باشند.

 

updated on 2/20/2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *