اشتباهات آرایشی خانم ها کدام اند؟

اشتباهات آرایشی در خانم ها

بسیاری از بانوان در سراسر جهان به  ظاهر خود اهمیت زیادی می دهند. بعضی از بانوان به خصوص در هوای گرم یک آرایش سبک و تابستانی را ترجیح می دهند. البته گاهی در همین سادگی نیز یک اشتباه بزرگ انجام می دهند. بخش اعظمی از خانم‌ها جدا از اعتنا به تاریخ خرید و انقضای وسایل آرایش خود، از این وسایل استفاده می نمایند.

این در حالی است که کلیه لوازم آرایش استاندارد و دارای اعتبار تاریخ انقضا هستند و بی توجهی به‌این تاریخ انقضا قادر است عوارضی جدی برای پوست شما داشته باشد و چه بسا سبب تحریک و عفونت شود.

 

بزرگ‌ترین اشتباهات آرایشی خانم‌ها چیست؟

مرطوب کننده ها: یک‌سال

اکثر وقت ها مرطوب کننده‌هایی که به جای مواد مصنوعی از مواد ارگانیک استفاده می نمایند، خود را برای مدتی طولانی از آلودگی باکتری‌ها و همینطور جایگزین‌های صنعتی حفظ نمی کنند و خیلی زود خراب می شوند.

 

پاک کننده‌های مایع: حداکثر شش ماه

مواد مایع پاک کننده صورت چند منظوره، پاک کننده‌های آرایشی و مرطوب کننده‌ها که دارای کوتاهترین تاریخ‌ها انقضا می باشند، چون آب سبب رشد باکتری‌ها می‌گردد.

 

کانسیلر: یک‌سال

یکی از اشتباهات آرایشی این است که کانسیلر‌ها از روغن‌ها و مواد آبرسان استفاده می کنند تا با پوششی صاف، صورت را بپوشانند و این به معنای ماندگاری کوتاه‌تر است. در حالی که کانسیلر شما به حالت خشک در می آید، گوله می شود یا تغییر‌ و تحول رنگ داده است، آن را دور بریزید.

 

اشتباهات آرایشی در خانم ها

 

مطالب پربازدید در مورد لوازم آرایشی:

محصولات آرایشی دور ریختنی را بشناسید

نحوه تشخیص و تست لوازم آرایشی و بهداشتی قبل از مصرف

 

از بزرگ ترین اشتباهات آرایشی، کرم پودر: تا دو سال

بافت خشک رشد باکتری‌ها را سخت می کند، ولی شما هنوز هم بایستی از وسایل آرایشی پاک کننده استفاده نمایید، دست‌های خود را قبل از استفاده بشویید و برخی اوقات لایه بالایی کرم پودر خود را پاک فرمایید تا ماندگاری آن افزایش یابد.

 

از بزرگ ترین اشتباهات آرایشی، رژ لب: یک تا دو سال

یکی از قسمت‌های کیف لوازم و آرایش که اکثر اوقات پر مصرف است، بخش رژ لب‌ها است، البته چه بسا رژ لب‌ها هم در صورت عدم استفاده فاسد می شوند و تغییر و تحول عطر و کیفیت می دهند؛ بدین ترتیب بد نیست گاهی به رژ لب‌های خود هم سر و سامانی داده و موردهای خراب شده را بدور بریزید.

updated on 2/22/2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *