اسفنج آرایشی (Beauty Blender) و کاربرد آن

اسفنج آرایشی تخم مرغی

بیوتی بلندر یکی از شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین لوازم آرایشی در دنیای میکاپ است و ارزش زیادی در وسایل آرایشی هر فرد دارد.
حدود پانزده سال از معرفی اسفنج آرایشی اشکی دارای شهرت که صورت تخم مرغی با نوک تیز دارد و غالبا به رنگ صورتی می‌باشند می‌گذرد. این اسفنج‌های اشکی که با اسم تجاری بیوتی بلندر (BeautyBlender) شناخته می شوند تاثیر متعددی در حرفه‌ای‌تر شدن و زیباتر شدن آرایش و پیرایش دارد.

 

استفاده از اسفنج آرایشی در لوازم آرایشی

اسفنج آرایشی بایستی تر استفاده شود. یک اسفنج مرطوب فقط باعث می شود پوست مرطوب و بدون رگه‌ای داشته باشید، بلکه از هدر رفتن کرم پودر گران هم پرهیز می نماید. هنگامی که یک بیوتی بلندر را خیس می کنید، آب آن سبب می شود پف کند و اندازه‌اش بزرگ شود. با این عمل آرایش شما به بهترین نحو با پوست شما مخلوط می شود و میکاپ شما بی‌عیب و نقص خواهد شد.

 

رنگ‌های اسفنج آرایشی

آیا می‌دانستید که رنگ‌های متفاوت بیوتی بلندر برای هدف های خاصی تعبیه شده‌اند؟ بیوتی بلندر صورتی پر اسم و رسم Original نام دارد و با تمام محصول ها استفاده می شود ولی در‌صورتی‌که می خواهید کرم پودر ‌های تیره یا این که برنزه‌کننده‌ها را استفائه فرمایید، بهتر است از بیوتی بلندر مشکی که اسم آن Pro است به کارگیری فرمائید. اسفنج سفید یا Pure به صورت مختص برای اعمال محصول های محافظت از پوست طراحی شده‌است.

 

شکل ظاهری بیوتی بلندر

این اسفنج های تخم مرغی شکل می باشند به همین منظور می توانید از لبه‌های گرد آن برای اعمال میکاپ به بخش‌های بزرگ صورت خود استفاده فرمائید؛ برای مثال گونه و پیشانی. از لبه‌های تیز برای اعمال میکاپ به بخش‌هایی که به آنها دسترسی ندارید یا این که نیاز به توجه دارند استعمال فرمائید؛ برای مثال کنار بینی، پایین چشم و کنار لب. همه مواد را مخلوط کرده و از شکل تخم‌مرغی این اسفنج به نحو احسن استفاده فرمائید.

اسفنج آرایشی

محافظت از پوست

می توانید از این اسفنج ها برای محافظت از پوست خود نیز به کارگیری نمائید، متخصصان زیبایی اساسا این محصول را برای انجام مراقبت از پوست درست کرده اند. قبل از به کار گیری از آن برای انجام مرطوب‌کننده‌ها و سرم‌های ضدپیری، حتما آن را خیس فرمایید. با این روش اسفنج مواد را به خودش جذب نخواهد کرد.

 

استفاده از اسفنج آرایشی خیس

با اسفنج آرایشی نمناک می‌توان مشکلات آرایشی خود را اصلاح و در شرایطی‌که هنگام میکاپ اشتباهی مرتکب شدید، بیوتی بلندر می تواند شمارا نجات دهد. در حالتی‌که بیشتر از حد روی گونه‌های خود رژگونه زده‌اید، از یک اسفنج نمناک برای ملایم‌تر کردن رنگ آن استفاده فرمایید. همینطور در صورتی که سایه‌ شما ریخته است، آن را با یک بیوتی بلندر پاک فرمائید.

 

محافظت از اسفنج آرایشی

اسفنج ها بایستی تمیز نگه داشته شوند. هر بار که از آنها استفاده می کنید، آن را با اندازه کمی شامپو بچه و آب یا شوینده‌ مخصوص بشویید. آب گرم برای کشتن میکروب‌ها و باکتری‌ها مطلوب است و تا قبل از این که اسفنج را به ظرف خود بازگردانید حتما از کم آب بودن آن اطمینان حاصل فرمائید. همچنین گذاشتن اسفنج در محیط بدون نور و مرطوب سبب می شود باکتری و کپک در اسفنج رشد نماید.

حتی‌د‌ر صورت تمیز نگه داشتن بیوتی بلندر، سفارش می‌ شود که آن را هر سه ماه یک بار عوض نمائید. و هنگامی که سه ماه از آن استفاده کردید، می توانید از آن برای هدف های دیگری مانند طراحی ناخن یا پاک کردن آرایش و پیرایش یا پاک‌ کردن لکه از لباس‌ها استفاده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *