استفاده از سرم پوست به چه منظور صورت می گیرد؟

استفاده از سرم پوست برای شادابی پوست

برای اینکه پوستی شاداب و زیبا و در عین حال درخشان داشته باشید، محصول های زیادی در بازار وجود دارد. کرم های مرطوب کننده، کرم های ضدچروک، انواع اسکراب و لایه بردار های پوست، استفاده از سرم پوست و… از محصول هایی به شمار می روند که حاوی موادی هستند که باعث جذاب تر و بی نقصی پوست شما می شود.

سرم پوست

سرم پوست هم یکی‌از این محصول ها محافظت از پوست است که به تازگی آوازه بیشتری پیدا نموده است . احتمال دارد این سوال برایتان پیش بیاید که سرم پوست چه میباشد و چرا بایستی از این کالا به کارگیری کنیم؟ ما در پی به شما خوا هیم گفت استفاده از سرم پوست برای پوست شما چه فوایدی در بر خواهد داشت .

سرم پوست چیست؟
سرم پوست یک کالا محافظت از پوست است که بعداز پاک کردن پوستتان و پیشین از استفاده از کرم مرطوب کننده به کارگیری می گردد . تمیزکردن پوست موجب می‌گردد ترکیبات اثر گذار مو جود در سرم پوست که دربردارنده مولکول‌های کوچک‌تری نسبت به کرم‌ها میباشند به صورت عمیق‌تری به پوست رخنه نماید و پوست شما نتیجه بهتری بگیرد . این مسائل موجب می شود سرم پوست یک جنس مطلوب برای اکثری از مشکلات پوست مانند چین و چروک‌های روی پوست باشد .

آیا سرم پوست یک مرطوب کننده است؟
جواب این سوال را اینطور به شما می گوییم : آری و خیر! سرم‌ها دربردارنده ترکیباتی ( همانند سرامید و هیالورونیک اسید ) می‌باشند که به پوست یاری می‌نمایند مرطوب بماند . البته این موجب نمی شود سرم پوست یک مرطوب کننده محسوب شود . کرم‌های صورت و مرطوب کننده‌ها غالبا توان بیشتری برای انجام این عمل دارا‌هستند و خوب تر میتوانند رطوبت پوست را بازگردانند . براین اساس تنها بدین استدلال که از سرم پوست استفاده می کنید , به کار گیری از مرطوب کننده پوست را کنار نگذارید .

سرم پوست یک جنس نگهداری از پوست است که بعد از پاک کردن پوستتان و قبل از به کار گیری از کرم مرطوب کننده استفاده میگردد .
فواید به کار گیری از سرم پوست چیست؟
با گذشت زمان بعداز استفاده از سرم پوست , بافت پوست شما بهبود پیدا می کند که‌این مسائل را وام دار ویتامین C و مواد کلاژن سازی است که درین سرم‌ها وجود دارا‌هستند . در نتیجه پوست شما پس از مدتی نرم‌تر و سفت‌تر میگردد و پوست جوان‌تری خواهید از داشت .
چنانچه لکه‌ای روی پوستتان وجود داشته باشد که در اثر جراحت یا این که جوش به‌وجود آمده باشد بعداز مدتی استفاده از سرم پوست از بین می رود به دلیل آن که که‌این سرم پوست را روشن‌تر مینماید .
منافذ گشوده پوست کم میگردد و در نتیجه پوستی یک دست و صاف خواهید داشت .
التهابات پوستی , قرمزی و خشکی پوست هم به مرور از میان رفته و پوستی نرم و جوان خواهید داشت .

 

استفاده از سرم پوست برای جوان سازی

 

چطور سرم پوست مطلوب صورتمان تهیه و تنظیم کنیم؟
همانند هر کالا آرایشی , سرم‌ها هم اشکال متفاوتی دارا هستند و از ترکیبات متفاوتی ساخته می گردند . برای این‌که بتوانید شایسته ترین سرم مطلوب پوست خویش را تهیه و تنظیم فرمایید نیاز است که تعدادی نکته را بدانید :

ابتدا در رابطه ترکیبات مو جود در‌این سرم‌ها بیشتر بدانید . درپی ما شما‌را با بعضی از ترکیباتی که ممکن است در سرم پوست وجود داشته باشد آشنا می کنیم .
ایراد پوستی که می خواهید با به کارگیری از سرم پوست برطرف نمائید را معلوم نمائید . آیا میخواهید از چین و چروک‌های روی صورت خلاص گردید یا این که کک و مک‌های روی گونه و بینیتان را از بین ببرید . با اعتنا به ترکیبات مو جود در سرم و مشکلی که میخواهید برطرف نمایید می توانید شایسته ترین گزینش را داشته باشید .
تعیین سرم به مدل پوست شما هم مربوط است . در‌حالتی که پوست چرب دارید سرم پوستی تعیین فرمائید که دربردارنده رتینول و salicylic acid است , وجود روغن دانه گل رز ( rosehip seed oil ) در مخلوط سرم هم می تواند مورد خوبی برای پوست شما باشد . برای پوست خشک پیرو محصولی بگردید که دربردارنده ویتامین C و hyaluronic acid است . پوست‌های معمولی هم خوبتر است از سرم پوستی به کار گیری نماید که glycolic acid دارااست که پوست را مرطوب نگه داشته و به جوانسازی پوست یاری می‌نماید .

سرم پوست اشکال متفاوتی داراست که می بایست با اعتنا به ترکیبات آن و مدل پوستتان تهیه و تنظیم نمایید .
بعضی از ترکیبات مو جود در سرم پوست و فواید آن ها برای پوست
همیشه روی تولیدها آرایشی پوست نام‌های عجیبی میبینیم که احتمالا هیچگاه ندانیم چه فایده‌ای دارا‌هستند و آیا به هیچ وجه برای پوست ما مطلوب می‌باشند یا این که خیر . در‌پی برای شما بعضی از ترکیبات مو جود در سرم پوست را توضیح میدهیم تا خوبتر بتوانید سرم مطلوب پوست خویش را گزینش فرمائید .

 

استفاده از سرم پوست، انواع سرم

 

ویتامین C
ویتامین C یک مخلوط معمول برای جوانسازی پوست است . در صورتی در آخرها سی سالگی و یا این که چهل سالگی می‌باشید , از سرم پوستی به کار گیری نمایید که ویتامین C داشته باشد . این ویتامین یاری مینماید پوستتان کلاژن سازی نماید و همینطور ایمنی پوست را هم فراتر میبرد .

Hyaluronic acids
هیالورونیک اسیدها برای معالجه پوست‌های خشک مطلوب می باشند . این ماده یاری مینماید پوست به صورت ارگانیک مرطوب شده و مرمت شود . سرامید ( Ceramid ) ها و آمینو اسیدها هم همین نتیجه را برای پوست دارا هستند .

آنتی اکسیدان‌ها
موادی مانند بتا کاروتین ( Beta – carotene ) و چای سبز ( green tea ) از جمله مواقعی می‌باشند که میتوانند از پوست در قبال آسیب‌های محیطی و استرس مراقبت نمایند . براین اساس وجود گونه های آنتی اکسیدان‌ها همانند انار , دانه انگور یا این که گونه های توت‌ها در مخلوط یک سرم پوست مضاعف موثر خواهد بود .

رتینول ( Retinol )
در حالتی‌که پوست شما مستعد جوش زدن است و همینطور پوست چربی دارید , سرم پوستی که دربردارنده رتینول است می تواند برایتان مطلوب باشد . رتینول همینطور برای از بین بردن خطوط روی پوست و چروک‌های پوستی هم موثر است .

ترکیبات ضد التهاب
در‌صورتی‌که پوست حساسی دارید از سرم پوست با خاصیت ضد التهابی استعمال نمایید . این دسته سرم بایستی دارنده ترکیباتی از جمله زینک ( zinc ) , آرنیکا ( Arnica ) و یا این که آلوئه ورا ( Aloe vera ) باشند .

برای گزینش سرم مطلوب برای پوست خویش ابتدا بایستی ترکیبات مو جود در آن و فواید هرمورد آشنا گردید .
بیشتر بدانید گونه های کرم آبرسان بدور چشم و ویژگی‌های آن

چطور سرم پوست را به کار گیری کنیم؟
همان طور که در بالا گفته شد , سرم بایستی به روی پوست پاک زده شود . براین اساس ابتدا پوست خویش را تماما پاک کرده و آن‌گاه سرم پوست را استفاده نمایید .
نیازی نیست میزان متعددی از این کالا را به روی پوستتان بزنید . تلاش نمائید به میزان متعادل و طوری که تمام مواد به خوبی جذب پوستتان شود این مال را به کارگیری نمایید و به آرامی پوستتان را ماساژ دهید .
در شرایطی که پوست حساس دارید , ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بعد از شستن صورتتان سرم بزنید . استفاده از یک فرآورده مایع به روی پوست مرطوب یا این که خیس ممکن است موجب تولید خارش روی پوست شود .
فرقی نمیکند صبح سرم پوست را بزنید یا این که شب . البته اکثر زمان ها مواقع محصول ها جوانسازی پوست یا این که محصولاتی که میخواهیم به پوستمان رخنه نمایند و آن را معالجه نمایند خوب تر است شب قبلی از خواب به روی پوست زده شوند .
بعد از سرم پوست می توانید کرم مرطوب کننده را بزنید .
به کارگیری از سرم پوست تا شش ماه بعد از او‌لین به کار گیری آن پیشنهاد می‌گردد . بعضا از متخصص ها معتقدند این فرآورده بعد از این برهه زمانی زمان ممکن است خاصیت خویش را در اثر قرار گرفتن در معرض اکسیژن از دست بدهد .

یکسری قطره سرم را روی پوستتان بزنید و به آرامی ماساژ دهید تا به خیر جذب پوستتان شود .
کلام نهایی
سرم پوست یک جنس زیبایی پوست سبک و زیاد اثرگذار است که به طور معمول به دلیل داشتن ترکیبات قوی‌تر نسبت به کرم‌های پوست بها گران‌تری خواهد داشت . ولی اکثر وقت ها برای محافظت از پوست , بخصوص در سنین فراتر , سفارش میگردد از سرم پوست مصرف شود . اگرچه حفظ از پوست می بایست از سنین جوانی صورت بپذیرد تا از به وجود آمدن چروک‌های پوستی خودداری شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *