استایل چیست؟

استایل و سبک زندگی

معنای کلی واژه استایل سبک و مدل است و تنها کاربرد آن در دنیای مد نیست. واژه و کلمه استایل به معنای یک سبک مشخص در لباس، آهنگ، چیدمان و حتی زندگی می تواند باشد.

 

استایل یا سبک چیست؟

زمانی درباره استایل حرف می زنیم تمامی ظواهر بیرونی فرد و مدل لباس پوشیدن یک نفر را مدنظر قرار می دهیم. اما استایل یا سبک ترکیبی از نوع لباس پوشیدن، حرف زدن، حرکات بدن یا هر چیز دیگری است. در واقع همه‌ی روش هایی که ما درون خود را به صورت بیرونی نشان می دهیم. این شامل افکار، احساسات، علایق و ارزش ها هم است.

 

استایل و ارتباط آن با پوشاک و مد

پوشاک ۸۰ درصد برداشت افراد را در ابتدای دیدار از شما شکل می دهد. قبل از این که شروع به حرف زدن کنید، لباس های شما معرف تان می‌باشند. این سبب می شود اشخاص حرف هایتان را طبق آنچه برداشت کرده اند فیلتر نمایند.

بعضی لباس های زبان ویژه ای دارند که آشنا بودن شما با این مباحث می تواند به شما در ایجاد چشم انداز مطلوب کمک کند. برای مثال یک مرد را در یک کت و شلوار شیک گران قیمت تصور کنید او‌لین چیزی که به ذهنمان می رسد این است که این فرد مدیر یک کمپانی یا مجموعه است.

 

استایل و سبک زندگی

 

استایل و ارتباط آن با اعتبار

تلاش کنید برای تاثیرگذاری بر روی بقیه افراد، برای خود برند داشته باشید. این برند چیزی است که در طول صحبت در رابطه شما، ابتدا یاد آن می افتند یا با آن شناخته می شوید.

 

استایل غیرکلامی

با توجه به مطالعات انجام شده ۹۳ درصد از ارتباطات غیرکلامی می‌باشند. حالت های صورت لبخند، اخم و چین خوردگی ها و … همه معنا های بسیاری در خود دارند.

 

تاثیر استایل در سبک زندگی

سبک زندگی ما همه وابسته به ارزش‌های ما است. زمانی تصور می‌شد که ما می توانیم چیزی که نیستیم را برای سایر افراد نشان دهیم؛ اما مطالعات نشان داده‌اند که هزاران علامت وجود دارد که زندگی ما را فاش می‌کند. قابل انکار نیست که لباس‌های کیفیت خوب و خوش دوخت (و نه لزوما مارک‌دار) نقش مهمی در ارتقاء استایل شما دارند ولی هر کسی نمی‌تواند همه لباس‌های خود را از این نوع (که حتما قیمت بالایی دارند) خریداری نماید.

لباس‌هایی هستند که استفاده بیشتری نسبت به لباس‌های دیگر دارند مانند مانتو، شلوار، کفش روزمره و چیزهایی از این دست که بخش اصلی بیشتر تیپ‌های شما را تشکیل می دهند. شما می توانید برای خرید این لباس‌های مهم و پراستفاده سرمایه‌گذاری نمائید و آنها را از برندهای معتبر و با بهترین کیفیت تهیه نمایید.

احتمالا فکر کنید این کار هزینه دارد ولی در واقع که خرید لباس‌های ارزان و بی‌کیفیت است که سبب زیان شما می شود، لباس‌های گران قیمت از برندهای معتبر به خاطر کیفیت دوخت بهتر خود دوام بیشتری دارند و بیشتر عمر می نمایند به این ترتیب در درازمدت هزینه و سرمایه شما بازخواهد گشت. این کار نه فقط به صرفه جویی اقتصادی شما کمک می نماید بلکه پوشیدن لباس‌های با کیفیت و زیبا به ارتقاء استایل شما هم کمک شایانی خواهد کرد.

برای داشتن استایل سطح بالا از لباس‌های خود درست مراقبت نمایید

اصل نگهداری صحیح از لباس‌ها یکی از اصول اولیه مد و فشن است. شما هرچقدر هم که لباس‌های زیبا و گرانقیمتی داشته باشید اما از آنها درست مراقبت نکنید (یا روش درست مراقبت از لباس‌ها را بلد نباشید) بعد از مدتی دیگر قابل استفاده نیستند و پول شما به هدر می رود. لباس‌های ارزان برای استفاده محدود ساخته می شوند و بعد از خراب شدن می بایست دور انداخته شوند.

لباس‌های گران و باکیفیت باید به دقت حفظ شوند، به روش درست شسته، اتو و انبار شوند و در صورت لزوم به تعمیرکار ماهر تحویل شوند. برای مثال شما می‌توانید کفش پاشنه بلند خود را که پاشنه آن فرسوده شده است به کفاش بدهید تا با تعویض پاشنه آن را تازه نماید و یا در شرایطی که به هر دلیلی یراق آلات کیف شما زنگ زده است می توانید با تعویض آنها عمر تازه‌ای به کیف خود بدهید.

 

updated on 2/14/2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *