آرایش پوست های حساس را به این شیوه انجام دهید!

اگر از افردای می باشید که پوست حساسی دارند، می بایست بیشتراز دیگر افراد مراقب انتخاب لوازم آرایش و شیوه آرایش خودتان باشید. آرایش پوست های حساس اهمیت متعددی دارد، زیرا با یک خطا کوچک پوست صورت ملتهب یا این که دچار جوش و آکنه می شود .

 

نکاتی برای آرایش پوست های حساس

شستن صورت

قبل از آغاز آرایش، صورت را با ژل شستشوی صورت و آب ولرم بشویید. اما قبل زا آن باید به ژل یا این که صابون شستشوی صورت هم توجه کنید. چرا که در صورتیکه با صورت شما سازگاری نداشته باشد، موجب آلرژی میشود. علاوه بر آن در ماه‌های سرد سال از پاک کننده‌های روغنی به استفاده نمایید تا خشکی پوست صورتتان را از بین برده و آن را هیدراته کند.

 

استفاده از کرم مرطوب کننده

در آن زمان که پوست صورت به طور کامل پاک شد، آن را هیدراته کنید. از‌آن‌جا‌که پوست حساس خیلی زود خشک و ملتهب میگردد، با استفاده از کرم‌های مرطوب کننده پوست آن را هیدراته فرمایید. برای این کار در ابتدا با یک لایه مرطوب کننده صورت را بپوشانید؛ آنگاه به سراغ بقیه آرایشتان بروید. کرم‌هایی که دربردارنده بابونه هستند، می تواند التهاب پوست شما را از بین ببرد. کرم‌های دربردارنده آلوئه‌ورا، روغن آفتابگردان و روغن کاندولا نیز به هیدراته کردن پوست کمک شایانی می کند.

 

کرم پودر و کانسیلر

ضروری نمیباشد کل صورت را کرم پودر یا این که کانسیلر بزنید ; آنان را تنها برای قسمت‌هایی از صورت که حقیقتا به آن نیاز دارااست , به کارگیری فرمائید و به باقی پوست مجال نفس کشیدن بدهید .

 

آرایش پوست های حساس با این شیوه ها

 

لوازم آرایش و پیرایش چندمنظوره

در صورتی پوست حساسی دارید , هر چه از لوازم آرایش کمتری به کارگیری فرمایید , خوب تر است . درین موقعیت , می توانید از کرم‌های چندمنظوره یاری بگیرید . مثلا به عوض اینکه از کرم مرطوب کننده و کرم پودر به صورت مستقل به کارگیری فرمائید , از کرم‌های ضد آفتاب رنگی به کارگیری نمائید که دیگر نیازی به کرم پودر نداشته باشد . به ابلاغ دیگر , خوب تر است با یک تیر دو نشان بزنید تا پوست کمتر در معرض مواد آرایشی قرار بگیرد .

 

پاک نگه داشتن اسباب آرایش

برای افرادی که پوست حساسی دارا‌هستند , پاک کردن لوازم آرایش دوچندان حیاتی است . در واقع بایستی هفته‌ای یک بار فرچه و برس‌های آرایش و پیرایش را بشویید , در غیر این صورت پوست ملتهب میشود . هنگام به کارگیری از آنان نیز می بایست توجه فرمایید , زیرا در حالتی که فرچه‌های آرایشی را سفت روی پوست بکشید , التهاب پوستی بیشتر میگردد . اسفنج آرایشی تخم‌مرغی آیتم قابل قبولی برای پخش کردن مواد آرایشی روی صورت با پوست حساس است .

 

تمیز کردن آرایش پوست های حساس

همان‌قدر که به آرایش و پیرایش صورت اهمیت می‌دهید , بایستی به پاک کردن آن نیز دقت نمایید . از آن‌جا که باکتری‌هایی که روی کرم پودر , فرچه‌ها یا این که دیگر لوازم آرایشی است , به آسانی به پوست منتقل میگردد , خوبتر است آرایش و پیرایش را به خوبی تمیز فرمایید . پوست بایستی ساعاتی در زمان شبانه روز نفس بکشد , پس در شرایطی که آرایش را تمیز نکنید , این زمان را از آن گرفته‌اید .

 

لوازم آرایش و پیرایش مایع , معطر و رنگی به کارگیری نکنید

لوازم آرایش و پیرایش جامد برای اشخاصی که پوست حساسی دارا هستند , خوب تر است , زیرا ترکیبات ساده‌تری دارااست و از آب که منشاء باکتری‌ها است , برای ساخت آن ها به کارگیری نشده است .

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید اثاثیه آرایش و پیرایش بایستی به آن اعتنا فرمائید , لوازم آرایش و پیرایش عطری است . خوبتر است بدور این گونه لوازم آرایشی را خط بکشید . هر چند آن ها جذابیت زیادی دارا هستند , البته اسانس مو جود در آن منجر التهاب در کل پوست تن , علی الخصوص پوست صورت میشود .

گزینش لوازم آرایشی رنگی نیز برای پوست‌های حساس مطلوب نیست . زیرا رنگدانه‌ها خشکی پوست را بیشتر کرده و خوبتر است از لوازم آرایشی به کارگیری فرمائید که رنگدانه‌های کمتری داراست یا این که دربردارنده رنگ‌های ارگانیک است . برای مثال به جای کرم پودرهای رنگی از بی بی کرم‌ها به کار گیری نمائید یا این که به جای رژ لب‌ بنفش و سرخابی یا این که سایه‌های دیده سبز و آبی رنگ از رنگ‌های طبیعی‌تر امداد بگیرید تا در گیر حساسیت پوستی نشوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *