آرایش پوست های حساس را به این شیوه انجام دهید!

اگر از اشخاصی می باشید که پوست حساسی دارا هستند , می بایست بیشتراز دیگرافراد مراقب گزینش لوازم آرایش و پیرایش و شیوه آرایش خویش باشید .
آرایش پوست های حساس اهمیت متعددی دارااست , زیرا با یک خطا کوچک پوست صورت ملتهب یا این که در گیر جوش و آکنه میشود .

 

شستن صورت
قبل از آغاز پیرایش , صورت را با ژل شستشوی صورت و آب ولرم بشویید . اما بایستی در تعیین ژل یا این که صابون شستشوی صورت هم توجه فرمائید , زیرا در صورتیکه با صورت شما سازگاری نداشته باشد , موجب آلرژی میشود . افزون بر آن , در ماه‌های سرد سال , از پاک کننده‌های روغنی به کار گیری نمایید تا خشکی پوست را از میان برده و آن را هیدراته نماید .

 

به کارگیری از مرطوب کننده
هنگامی پوست صورت به طور کامل منزه شد , آن را هیدراته فرمائید . از‌آن‌جا‌که پوست حساس خیلی زود خشک و ملتهب میگردد , با به کارگیری از کرم‌های مرطوب کننده پوست آن را هیدراته فرمایید . برای این عمل در آغاز با یک لایه مرطوب کننده صورت را بپوشانید ; آنگاه به سراغ باقی پیرایش بروید . کرم‌هایی که دربردارنده بابونه است , می تواند التهاب پوست را از میان ببرد . کرم‌های دربردارنده آلوئه‌ورا , روغن آفتابگردان و روغن کاندولا نیز به هیدراته کردن پوست یاری میکند .

 

کرم پودر و کانسیلر
ضروری نمیباشد کل صورت را کرم پودر یا این که کانسیلر بزنید ; آنان را تنها برای قسمت‌هایی از صورت که حقیقتا به آن نیاز دارااست , به کارگیری فرمائید و به باقی پوست مجال نفس کشیدن بدهید .

 

آرایش پوست های حساس با این شیوه ها

 

 

لوازم آرایش و پیرایش چندمنظوره
در صورتی پوست حساسی دارید , هر چه از لوازم آرایش کمتری به کارگیری فرمایید , خوب تر است . درین موقعیت , می توانید از کرم‌های چندمنظوره یاری بگیرید . مثلا به عوض اینکه از کرم مرطوب کننده و کرم پودر به صورت مستقل به کارگیری فرمائید , از کرم‌های ضد آفتاب رنگی به کارگیری نمائید که دیگر نیازی به کرم پودر نداشته باشد . به ابلاغ دیگر , خوب تر است با یک تیر دو نشان بزنید تا پوست کمتر در معرض مواد آرایشی قرار بگیرد .

 

پاک نگه داشتن اسباب آرایش
برای افرادی که پوست حساسی دارا‌هستند , پاک کردن لوازم آرایش دوچندان حیاتی است . در واقع بایستی هفته‌ای یک بار فرچه و برس‌های آرایش و پیرایش را بشویید , در غیر این صورت پوست ملتهب میشود . هنگام به کارگیری از آنان نیز می بایست توجه فرمایید , زیرا در حالتی که فرچه‌های آرایشی را سفت روی پوست بکشید , التهاب پوستی بیشتر میگردد . اسفنج آرایشی تخم‌مرغی آیتم قابل قبولی برای پخش کردن مواد آرایشی روی صورت با پوست حساس است .

 

تمیز کردن آرایش پوست های حساس

همان‌قدر که به آرایش و پیرایش صورت اهمیت می‌دهید , بایستی به پاک کردن آن نیز دقت نمایید . از آن‌جا که باکتری‌هایی که روی کرم پودر , فرچه‌ها یا این که دیگر لوازم آرایشی است , به آسانی به پوست منتقل میگردد , خوبتر است آرایش و پیرایش را به خوبی تمیز فرمایید . پوست بایستی ساعاتی در زمان شبانه روز نفس بکشد , پس در شرایطی که آرایش را تمیز نکنید , این زمان را از آن گرفته‌اید .

 

لوازم آرایش و پیرایش مایع , معطر و رنگی به کارگیری نکنید
لوازم آرایش و پیرایش جامد برای اشخاصی که پوست حساسی دارا هستند , خوب تر است , زیرا ترکیبات ساده‌تری دارااست و از آب که منشاء باکتری‌هاست , برای ساخت آن ها به کارگیری نشده است .

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید اثاثیه آرایش و پیرایش بایستی به آن اعتنا فرمائید , لوازم آرایش و پیرایش عطری است . خوبتر است بدور این گونه لوازم آرایشی را خط بکشید . هر چند آن ها جذابیت زیادی دارا هستند , البته اسانس مو جود در آن منجر التهاب در کل پوست تن , علی الخصوص پوست صورت میشود .

گزینش لوازم آرایشی رنگی نیز برای پوست‌های حساس مطلوب نیست . زیرا رنگدانه‌ها خشکی پوست را بیشتر کرده و خوبتر است از لوازم آرایشی به کارگیری فرمائید که رنگدانه‌های کمتری داراست یا این که دربردارنده رنگ‌های ارگانیک است . برای مثال به جای کرم پودرهای رنگی از بی بی کرم‌ها به کار گیری نمائید یا این که به جای رژ لب‌ بنفش و سرخابی یا این که سایه‌های دیده سبز و آبی رنگ از رنگ‌های طبیعی‌تر امداد بگیرید تا در گیر حساسیت پوستی نشوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *