نحوه آرایش انواع مختلف چشم

آرایش انواع مختلف چشم

هر فرد مدل چشم متفاوتی نسبت به سایر افراد دارد، که با توجه به نوع چشم خود می بایست آرایش مناسب چشم خود را انتخاب کند تا چشمانی زیبا تر و جذاب تر داشته باشد که در ادامه به آرایش انواع مختلف چشم و نحوه آرایش آن می پردازیم:

 

آرایش انواع مختلف چشم، چشم‌های گود

در این نوع چشم ازرنگ‌های کمرنگ باید استفاده کرد چراکه سبب ایجاد جلوه بیشتر چشم‌ها می‌شود. برای آرایش این مدل چشم‌باید سایه را از گوشه‌های داخلی چشم تا کمی بیرون از گوشه‌های خارجی آن به کار برد و مقدار کمی از یک سایه تیره‌تر نیز به چین‌های اطراف چشم‌ها زده و آن ها را یکدست کرد.

 

آرایش انواع مختلف چشم، چشم‌های با فاصله

در این مدل چشم باید از سایه در گوشه های داخلی و تا وسط پلک برای نزدیک‌تر کردن چشم‌ها به نیز استفاده کرد. باید از یک سایه کمرنگ تر در قسمت میانه پلک در جهت بیرون آن استفاده کرد.

 

آرایش انواع مختلف چشم، چشم‌های نزدیک به هم

برای دورتر نشان دادن چشم‌ها می‌توان از یک نقطه کوچک از کرم کانسیلر نامرئی در گوشه داخلی هر دو چشم استفاده کرد. از یک خط چشم کمرنگ و نازک در لبه بالایی پلک‌ها و نزدیک مژه ها که به سمت‌خارج‌ضخیم می شوند، باید استفاده کرد.

همچنین باید برای گوشه داخلی چشم تا میانه پلک از یک سایه کمرنگ استفاده کرد و مقدار کمی‌از‌نوع تیره‌تر را در قسمت میانی و به سمت بیرون پلک به کار برد و به خوبی در بخش میانی آنها را یک‌دست کرد.

 

نحوه آرایش انواع مختلف چشم و چشم های به هم نزدیک

 

آرایش انواع مختلف چشم، چشم‌های پف کرده

یک قاشق غذاخوری را زیر آب سرد گرفته و آن‌را برای 60 ثانیه روی پف کردگی چشم قرار دهید. از کرم‌هایی روی پف کردگی استفاده کنید که دارای نشاسته باشند.

متخصصین پوست سال‌هاست بر این عقیده اند که این مواد ورم پوست یا ناحیه دور چشم را از بین می‌برد. راه دیگر حلقه حلقه کردن خیار و قرار دادن روی چشم‌ها به صورت کمپرس است.

چای سیاه کیسه‌ای را در آب سرد خیس کرده و برای 10 دقیقه روی چشم‌ها بگذارید و به آرامی از سمت داخل به بیرون چشم‌ها به آرامی فشار بدهید. از خوردن هر چیزی که نمک دارد خودداری کنید چرا که باعث نگهداری مایعات اضافی جمع شده در ناحیه چشم‌ها خواهد شد. همچنین در موقع خواب سر را بالاتر از بدن نگهدارید که سبب جمع شدن بیشتر مایعات زیر چشم نشود.

آرایش انواع مختلف چشم برای چشم های پف دار

 

آرایش چشم به علا‌وه عینک

درصورتی که قاب عینک شما تیره باشد نیازی به استفاده از رنگ‌ها در سایه چشم نیست، تنها کافی است مژه ها را به بالا داده و از هم جدا کنید. درصورتی که از انواع قهوه ای ریمل استفاده می‌کنید، سعی کنید به جای آن از مدل مشکی و بصورت نازک در آرایشتان استفاده کنید.

از ریمل‌های چند کاره برای استفاده در پایین مژه ها و فر دادن و صاف کردن آنها استفاده کرده و به سمت بالا آنها را حالت دهید. درصورتی که از عینک‌های کائوچویی و دسته شاخی استفاده می‌کنید باید وقت بیشتری برای آرایش ابروهایتان صرف کنید. دقت داشته باشید هدف از آرایش شما نمایش بهتر صورتتان است نه عینکتان! پس در انتخاب رنگ ها توجه کنید.

آرایش انواع مختلف چشم با عینک

 

‌هنگام زدن سایه چشم توجه داشته باشید سایه تیره، چشم را کوچک‌تر و سایه روشن، چشم را درشت‌تر نشان می دهد. رنگ روشن سایه را روی کل پلک، رنگ متوسط را روی پایین پلک و رنگ تیره را روی گوشه خارجی بکشید تا به نگاهتان عمق بدهید.

خط چشم را به آرامی با کشش‌های کوتاه، از داخل به بیرون چشم بکشید. دقت کنید ریمل کمتری روی مژه‌های پایین بمالید. درصورتی که مژه های به هم چسبیده دارید، با شانه مژه آنها را شانه کنید. درصورتی که زیر چشمانتان مشکلی از قبیل پف، لکه یا . . . دارید، زدن ریمل به مژه های زیرین توصیه نمی‌شود، زیرا این کار پف و یا لکه‌ها را برجسته‌تر جلوه می‌دهد.

همچنین اگر می خواهید نکاتی در مورد آرایش چشم بدانید، این مطلب را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *